נורות צהובות מרחיקות באגים

אור צהוב לא דוחה חרקים, ואור לבן לא מושך אותם
אור צהוב לא דוחה חרקים, ואור לבן לא מושך אותם.

נורות צהובות. כנראה ראיתם אותם. אולי לחלק מהשכנים שלך יש אותם, או שראית אותם על המדף בחנות. הנפוצים ביותר הם נורות A19 סטנדרטיות של 60 וואט עם בסיס בורג בינוני (E26). ניתן להשתמש בהם בכל מקום שבו ניתן להשתמש בנורה רגילה. ההבדל היחיד הוא שכאשר מפעילים אותם, מקבלים אור צהוב במקום אור לבן.

יתכן ששמת לב שאתה רואה יותר מהם בקיץ ושהמקום הנפוץ ביותר לראות אותו נמצא באור המרפסת. אבל למה זה? מה הטעם? מדוע יש אנשים שעושים זאת?

מה שזה עושה

אור צהוב מצטמצם במספר החרקים המעופפים שמעופפים סביבו או תלויים על הקיר מתחתיו או על דלת המסך. האם אי פעם שמת לב כמה חרקים נמצאים בסביבה כשיש לך נורה רגילה באור המרפסת שלך?

האם זה עובד?

במילה אחת כן. התקנת נורה צהובה באור המרפסת שלך, או כל מתקן חיצוני תקטין את מספר החרקים סביבו עד כדי כך שאתה עשוי לחשוב שזה חיסל אותם. זה לא קרה. עדיין יהיו לך באגים, והם עדיין יבדקו זאת. ההבדל הוא שהם יעברו במקום להסתובב.

איך זה עובד?

ראשית, בואו נסקור כמה דברים שהאור לא עושה. אור צהוב לא דוחה חרקים, ואור לבן לא מושך אותם. ואף אור לא הורג חרקים. גם האור ב"משגיח באגים "לא הורג אותם. הם יסתובבו סביב האור הזה, אבל הרשת הטעונה מול האור היא שמכניסה אותם.

מעבר לכך, נראה שיש ויכוח כלשהו בנושא זה. האנשים ב- eHow מתייחסים לתאורה של GE ומדברים על הספקטרום ועל אורך הגל ובסופו של דבר אומרים כי חרקים מעופפים אינם יכולים לראות את האור הצהוב, בדיוק כמוך ואני לא יכולים לראות אור אינפרא אדום או אולטרה סגול בעינינו הבלתי מועילות.

ב 1000 נורות, הם מוסיפים טמפרטורת צבע וכוללים גרף יפה מאוד של הספקטרום הגלוי - החלק של הספקטרום שנראה לנו, כלומר. הם עושים עבודה יפה להסביר כיצד עובד מקור האור, אך הם לא אומרים מדוע הם חושבים שחרקים יתנפצו סביב אור לבן אך לא סביב צהוב.

עם זאת, הם מביאים נקודה חשובה: "[אין] כל החרקים זהים; חרקים שונים רואים אורכי גל שונים במקצת." זה, בתוספת העובדה שאנו עוסקים בחרקים ליליים כאן - כלומר באגים שהתפתחו במשך עידנים, תרתי משמע, לעוף ולהאכיל בלילה - מביאה אותנו להסבר מועדף:

דבי הדלי, מומחית לחרקים, אומרת כי החרקים טועים באור לבן עבור הירח, באמצעותם הם מנווטים בדרך ישרה. הבעיה היא שהנורה קרובה מספיק למגע, ולכן היא חסרת תועלת ככלי עזר לניווט בכל מרחק.

מדובר בצבע, או בטמפרטורת הצבע, של האור. זה משהו שכל הפניות האלה מסכימות עליו.

לא, זה לא שהבאגים לא יכולים לראות את זה. אולי לא כולם ואולי לא טוב כמו שהם יכולים לראות את הירח, אבל הם יכולים. הם עדיין עולים לזה, אבל הם לא נתקעים שם.

לבסוף, הדמיון ההדוק בין נורה עגולה ולבנה לירח העגול והלבן הופך את האפשרות לבלבול בין השניים לממשי מאוד. ידוע שזה קורה לבני אדם.

הם מבולבלים מאור שדומה לירח, ולא כל כך על ידי אחד שלא.

איפה אני יכול להשיג אחד?

אורות באגים צהובים, או אורות "באג אוו", בדרך כלל ניתן למצוא ברוב חנויות החומרה ושיפוץ הבית. אם זה לא עובד בשבילך, הם זמינים באופן מקוון. זה עשוי להיות מועיל להשוות מחירים. כך או כך, תוכלו למצוא אותם בפלורסנט, או CFL, כמו גם ליבון שחוסך כסף וממשיך לשרוף.

מאמרים בנושאים דומים
  1. מה זה דיקט כיתה ימית?
  2. כיצד לבנות פאטיו של חצץ אפונה?
  3. רעיונות מושלמים לעיצוב מרפסת פאטיו
  4. איך לבנות סככה?
  5. כיצד לבנות בית עץ?
  6. כיצד לבנות מקלחת חיצונית?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail