כיצד לגדל סגולות פרסיות (אקסאקום)?

סיגליות פרסיות קשורות לאומנים ולא לסיגליות ויש להם את כל אותן דרישות מים
מים: סיגליות פרסיות קשורות לאומנים ולא לסיגליות ויש להם את כל אותן דרישות מים: יותר ויותר.

אל תחשוב על הסגול הפרסי שלך, או על Exacum affine, כעל מערכת יחסים ארוכת טווח. במקום זאת, חשוב על זה כמו דוד מועדף שעובר ליד החגים. במילים אחרות, זה לא יימשך זמן רב, אבל אתה תאהב את זה בזמן שזה קורה.

על הסגול הפרסי

באופן יוצא דופן בקרב צמחי הבית, יש לסגול הפרסי הרגל גדילה תלולית גדול שיאיר כל משטח ויעיב על מיכל השתילה שלו. יש לו גם ניחוח מענג שיאיר את החדר שלך. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, קנה צמח שיש בו נקודות גדילה רבות ועמוס בניצנים שלא נפתחו. למרות שזה אולי נראה כאילו הוא חסר צבע, אתה תשמח כעבור שלושה שבועות כאשר הצמח פורח בפאר מפואר עם פרחים בצורת פעמון, סגול בהיר ופרפר בצבע כחול-לבנדר שכל אחד מהם פחות מרוחב סנטימטר אחד.

תנאי גידול

  • אור: ספק אור פנימי בהיר, אך לא שמש בצהריים מלאה. הם אוהבים חשיפות דרומיות או מערביות בהן הם יכולים לקבל אור שמש חזק בשעות אחר הצהריים המאוחרות. שים לב שככל שהם יקבלו יותר אור, כך הם ידרשו יותר מים.
  • מים: סיגליות פרסיות קשורות לאומנים ולא לסיגליות ויש להם את כל אותן דרישות מים: יותר ויותר. שמור על האדמה לחה ברציפות, לעולם אל תאפשר לה להתייבש. בבתים יבשים, ערפל מדי שבוע כדי להגביר את הלחות.
  • דשן: יש להאכיל מדי שבוע בדשן נוזלי חלש הכולל מרכיבים תזונתיים ומעודד פריחה. אל תשתמש בדשן בשחרור מבוקר מכיוון שהצמחים נוטים לא לחיות זמן רב ותצליח יותר עם דשן נוזלי.
  • אדמה: אדמת עציץ קלה ומייבשת במהירות מושלמת לסיגליות פרסיות. אתה יכול להשתמש בקרקעות מבוצרות.

רביה

את מרבית הצמחים במרכזי הגינה מתחילים מגדלים מקצועיים מזרעים. אם אתה מוצא זרעי Exacum, אתה יכול להתחיל בעצמך תחת התקנה אופיינית להפעלת זרעים. אחרת, בהתחשב בחייהם הקיימים הקיימים, בדרך כלל לא כדאי לנסות להתרבות. אפשר להתחיל צמחים מגזרי גזע עם הורמון שורש, אך אחוז ההצלחה נמוך למדי ועדיף לכם פשוט לקנות צמח חדש כשתראו זמין.

מחדש

רוב הסיגליות פרסיות לא חיים מספיק זמן בתוך הבית לדרוש repotting. עם זאת, אנשים רבים מגלים כי הצמחים שהם קונים במרכזי גינה כבר קשורים לשורשים לפני שהם מגיעים הביתה. צמחים במצב זה יצמחו לאט יותר ויפרחו פחות במרץ מקרוביהם הצומחים בחופשיות. מומלץ כשאתה קונה צמח חדש כדי להעיף אותו קלות מהמיכל שלו ולהסתכל על השורשים. אם הם מקיפים את הסיר ואין הרבה אדמה גלויה, זה קשור לשורשים. במקרה זה, אוור בעדינות את השורשים והסיר למיכל גדול יותר.

זנים

המין העיקרי הוא Exacum affine, אך ישנם מספר זנים זמינים. בחר את הצמח שלך על בסיס צבעי הפרחים שלו. למרות שרובם סגולים, הם זמינים בגוונים עמוקים יותר של סגול או לבן.

ניהול בקרת מים

הסגול הפרסי הוא צמח בית יפהפה ומקסים עם ניחוח קליל ואפילו חולף. זה ישפר את כל אדן השמש שתוכלו למצוא. הבעיה העיקרית עם סגול פריאן היא בקרת מים. הם מועדים מאוד לחוסר לחות והם יתמוגגו בקלות אם הם צמאים. בצד השני של הספקטרום, הם גם פגיעים לריקבון שורשים. אם הצמח שלך נבול בעקשנות למרות שאתה משקה אותו נאמנה, בדוק את השורשים אם הם נרקבים או לא בריאים. אם כן, כנראה שהצמח הוא מעבר לחיסכון ותצטרך להשליך אותו. שים לב, עם זאת, שהם גם מפילים ניצנים כשהם מזועזעים, ולכן לא נדיר שצמח מאבד כמה פריחות כשהוא מגיע הביתה לראשונה.

ניהול מזיקים

סיגליות פרסיות רגישות כנימות ו קרדית עכביש, כך מראים סימנים של נגיעות, כוללים קורים על החלקה התחתונה של עלי עלים מכווצים. אם אתה רואה מזיקים, התייחס בהתאם. אם אתה קונה את הצמח בתחילת האביב, אתה יכול להעביר אותו החוצה באזורים ממוזגים כאל פטיו יפה או צמח סיפון.

מאמרים בנושאים דומים
  1. טיפים לגידול דשא מונדו בתוך הבית
  2. רעיונות לעיצוב גן כפרי
  3. כיצד ללחוץ על עלי נפילה?
  4. כיצד לגדל שיחי הרדפה?
  5. מיטב צמחים רב שנתיים המציעים תקופות פריחה ארוכות
  6. איך מכינים גן זן?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail