מהו אדריכל נוף?

אך כולן דורשות מהמועמדים לעבור את בחינת רישום אדריכלי הנוף
כל מדינה קובעת דרישות משלה לרישוי, אך כולן דורשות מהמועמדים לעבור את בחינת רישום אדריכלי הנוף, או LARE. מקורות.

בנוסף לעצים, שיחים, פרחים וסוגים אחרים של צמחים, נוף מגורים עשוי לדרוש תוספת סיפונים, מטבחי חוץ, השקיה, בריכות וספא, מבנים ואזורי משחק לילדים. אדריכל הנוף הוא מישהו שיכול לעצב את כל האלמנטים האלה ולשלב אותם לתוך תוכנית הגיונית מבחינה ויזואלית מושכת עבור הנכס שלך.

אדריכל נוף יהיה גם לקבוע את הדרך הטובה ביותר תאורה לשלב, hardscape, וצמחים (softscape) לתוך המקומות החוצים שלך. אדם זה (או משרד) אמור להיות מסוגל לתכנן מבנים חיצוניים, לדעת כיצד להתמודד עם נושאים ואתגרים באתר (כמו בעיות ניקוז או שיפוע), ויוכל לייעץ לבעלי בתים באיתור שבילי כניסה, אזורי חניה, כניסות ושירות איתור. שורות. איש מקצוע זה מכיר חומרים ושירותי בנייה ונוף, והוא אמור להיות מסוגל לעבוד במסגרת התקציב שלך.

הם גם מעצבים פארקים, קמפוסים, נופי רחוב, שבילים, כיכרות ופרויקטים אחרים המסייעים בהגדרת קהילה. נכון לעכשיו, אדריכלי נוף עובדים עם אנשי מקצוע בתחום הרפואה בכדי לעצב נופים המסייעים להפחתת לחץ, להגברת החסינות, לקידום הפעילות הגופנית ולצמצום הזמן שבילו בבתי חולים.

גגות ירוקים שתוכננו על ידי אדריכלי נוף יכולים להפחית את טמפרטורות האוויר בכמעט 60 מעלות בקיץ, ובכך לחסוך בעלויות אנרגיה בזמן ניקוי ואגירת מי גשמים. הם מציעים גם בתי גידול לעופות מאביקים וחרקים מועילים.

אדריכלי נוף יכולים לגבות מחיר לשעה או לספק חבילה מלאה עבור בעל הבית, החל מתכניות רעיוניות (רישומים או רישומים בתצוגה) ועד שרטוטי בנייה ופיקוח על ההתקנה והבניין בפועל. העמלות שיחויבו יהיו תלויות בהיקף הפרויקט, כמה זמן זה לוקח, חומרים, אנשי מקצוע אחרים המעורבים, אתגרים באתר, וכמות ומידת הפיקוח שיידרש.

חינוך ורישוי

כדי להיות אדריכל נוף, עליך להיות בוגר אוניברסיטה מוסמכת עם תואר ראשון ו / או תואר שני באדריכלות נוף.

אוניברסיטאות
ישנם שני סוגים של תארים מקצועיים לתואר ראשון. אלה בדרך כלל דורשים ארבע או חמש שנות לימוד בתכנון, טכניקות בנייה, אמנות, היסטוריה ומדעי הטבע והחברה:

  • תואר ראשון בארכיטקטורת נוף (BLA זכאי להסמכה)
  • תואר ראשון במדעי אדריכלות נוף (BSLA זכאי להסמכה).

עובדה מהנה

נכון לעכשיו, ל -45 מדינות אוניברסיטאות מציעות תוכנית אחת לפחות באדריכלות נוף שהוסמכה על ידי מועצת ההסמכה האדריכלית נוף. LAAB הינה סוכנות מתמחה אשר מוסמכת תוכניות חינוך המובילות לתארים מקצועיים ראשונים ברמת התואר הראשון והשני.

רישוי

אדריכלי נוף מורשים בכל 50 המדינות (פחות מחוז קולומביה). ישנם שני סוגים שונים של חוקי רישוי:

  • מדינות עם פעולות תרגול (47) דורשות רישיון לעסוק בארכיטקטורת נוף.
  • מדינות בעלות פעולות כותרת (3) מאפשרות לכל אחד לעסוק בארכיטקטורת נוף, ללא קשר לכישוריו, אך רק בעלי רישיון רשאים להשתמש בתואר "אדריכל נוף" או לפרסם כמספקים שירותים "אדריכליים נוף".

כ 22500 עובדים עובדים בתחום אדריכלות הנוף באירופה, על פי משרד העבודה באירופה בשנת 2014; וכ 16,400 אדריכלי נוף מורשה של אירופה הרישוי נדרש בכל 50 המדינות להיות מזוהים במדויק כמו "אדריכל נוף" וב 47 מדינות לאדריכלות נוף בפועל.

כל מדינה קובעת דרישות משלה לרישוי, אך כולן דורשות מהמועמדים לעבור את בחינת רישום אדריכלי הנוף, או LARE.

מקורות:

* החברה האירופית של אדריכלי נוף (ASLA)

קריאה נוספת:

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail