מה כדאי לדעת על בידוד תאית מפוצץ?

נשיפה בבידוד תאית מלא רופף היא עדיין השיטה המעשית והמשתלמת ביותר ללא ספק
אך עם קירות סגורים, נשיפה בבידוד תאית מלא רופף היא עדיין השיטה המעשית והמשתלמת ביותר ללא ספק.

כאשר אתה מתקין בידוד בקיר סגור קיים או בעליית גג, סביר להניח שזה יהיה מוצר ממולא רופף שנקרא בידוד תאית מפוצץ. עם עליית גג, סוג זה של בידוד הוא רק אפשרות אחת יחד עם האלטרנטיבות הפופולריות האחרות, עטלפי פיברגלס או פיברגלס מפוצצים. אך עם קירות סגורים, נשיפה בבידוד תאית מלא רופף היא עדיין השיטה המעשית והמשתלמת ביותר ללא ספק.

מהו בידוד תאית מלא?

בידוד תאית הוא סוג של מוצר על בסיס עץ או נייר. הוא משמש למילוי חללים ריקים בחלק המבני של הבית כדי להאט את העברת החום או הקור. בידוד התאית הוא עבה, צפוף וגושמי, עם עקביות כמו נוצות פוך. הערך העיקרי של צורה וגודל זה הוא שהבידוד יכול להתאים לאזורים סגורים (כגון קירות) ויכול להתאים סביב חסימות כגון חוטים ותעלות (נמצא הן בקירות והן בעלות גג).

מבחינה טכנית בידוד תאית יכול להגיע מכל מקור צמחי סלולרי, כגון תירס או סיסל. אך בידוד תאית מסחרי נגזר בדרך כלל מעץ, ובאופן ספציפי יותר מנייר: עיתונים ממוחזרים, קרטון, נייר משרדי ומוצרי נייר פסולת נפוצים אחרים. מסיבה זו, בידוד תאית נחשב למוצר ביתי ידידותי לסביבה.

כיצד מפליגים בידוד תאית לבית

הסוג הנפוץ ביותר בו יתקלו בעלי בתים נקרא רופף מילוי בידוד תאית. זה שונה מעט מסוג אחר של בידוד תאית, אשר נועד לפוצץ על קירות פתוחים, בדומה לקצף ריסוס. בסוג שני זה, לחות המוכנסת לריסוס עוזרת לתאית להידבק לקיר. עם זאת, עם בידוד מילוי רופף התאית יבשה.

כדי למלא קירות מוגמרים, נקדחים חורים בטיח או בקיר הגבס כדי לאפשר גישה לזרבובית המפוח. עבור עליית גג, בידוד תאית מפוצץ במקביל לקורות. זה יכול לשמש בפני עצמו למילוי חללי קורות שאין בהם בידוד או להיות מונח כשכבה עבה על גבי העטלפים הקיימים של בידוד פיברגלס.

תהליך ההתקנה של בידוד תאית יבש נראה כך:

  1. חבילות תאית ארוזות בצפיפות מוזנות לתוך הופר של מפוח בידוד המופעל על ידי מנוע חשמלי. שיניים או שיניים מסתובבות בתחתית האשפה מפשלות את התאית.
  2. התאית היא העיפה על הגג או קירות הדרך ארוך, צינורות גמישים שעוברים המפוח אל זרבובית יישום.
  3. התאית מותרת למלא את החללים או לשמיכה את הבידוד הקיים. לא מופעל לחץ על התאית; מותר להתיישב לאורך זמן.
  4. קירות טלאים וצבועים מעל.

יתרונות בידוד תאית

ישנם מספר יתרונות לשימוש בבידוד תאית על סוגים אחרים:

  • בידוד תאית מלא רופף יכול להתיישב ולהתאים לרוב החסימות שנמצאות בקירות ובעליית הגג.
  • תאית מילוי רופף היא זולה יחסית, אך עדיין בעלת ערך R של כ -3,5 אינץ 'עובי, בהשוואה לערך ה- R של פיברגלס שבין R3 ל- R4 לאינץ'.
  • כאשר הקירות כבר סיימו, הזרקת בידוד תאית מלא רופף היא אחת הדרכים הבודדות להוסיף בידוד. חלופה אחת היא להוריד את קיר הגבס ולהשתמש בקלות פיברגלס.
  • בידוד תאית עומד בצורה סבירה נגד חרקים ושרצים מכיוון שמטפלים בו בוראטים.

חסרונות בידוד תאית

יש גם כמה חסרונות בבידוד תאית:

  • בעוד שקיבוע הוא אחד היתרונות של בידוד תאית מפוצץ, זה יכול להיות גם בעיה, בעיקר עם קירות. לאורך זמן הבידוד יכול להצטבר וליצור כיסים מעל השטחים המיושבים. כיסים אלה הופכים לגשרים תרמיים, המעבירים חום או קור לבית. התיישבות בעליית הגג פחות בעייתית משתי סיבות. ראשית, ניתן למלא את החללים בעליית הגג כדי להסביר את ההתיישבות. שנית, כאשר בידוד תאית בעליית הגג מתיישב, לא נוצרים חללים ריקים.
  • כאשר תאית סופגת לחות באזורים סגורים, יכול להתייבש זמן רב. לחות חותכת באופן דרמטי את ערך ה- R ועלולה להוביל ליצירת עובש וטחב. קצף קשיח או מרוסס עומד טוב יותר כנגד לחות.

האם בידוד תאית נחשב לירוק?

מהו בידוד תאית מלא
מהו בידוד תאית מלא?

עם תאית, ידידותיות לסביבה היא נושא שנוי במחלוקת. מצד אחד, זה יכול להיחשב ירוק מכיוון שהוא משתמש בחומרים ממוחזרים של עד 85 אחוז. עם זאת, 15 האחוזים הנותרים, הכוללים את הטיפול בבוראט, הם פחות ירוקים מכיוון שמדובר בטיפול כימי.

בידוד פיברגלס עשוי להשתמש גם בחומרים ממוחזרים. Owens-Corning, אחד השמות הגדולים בייצור בידוד פיברגלס, מדווח כי היא משתמשת בחומרים ממוחזרים לאחר הצרכן בין 53 ל -73%. כך שהיתרון הירוק של בידוד תאית עשוי להיות פחות משמעותי ממה שהוא מתואר לעיתים.

בידוד תאית לעומת סוגים אחרים

עם קירות סגורים, יש לך מעט אפשרויות אחרות מלבד לפוצץ בידוד. אלא אם כן הבית שלך עובר שיפוץ במקום בו נפתחים הקירות, צריך לשעמם חורים בקירות ולהזריק בידוד. כאן, הפייבוריט המסורתי הוא בידוד תאית נשיפה, אם כי קצף ריסוס הופך להיות נפוץ יותר ויותר.

עם קירות פתוחים, ניתן להתקין בידוד גלילי פיברגלס, אם כי גם בידוד קצף שמונח בהתזה אפשרי.

עבור עליית גג, הקורות לרוב פתוחים ונגישים ובכך הם יכולים להיות מבודדים באמצעות תאית או פסי פיברגלס. עם זאת, בגלל חסימות כגון חוטים (ורק בגלל קלותו העצומה), בידוד תאית מפוצץ לעתים קרובות גם בעליית גג.

האם בידוד תאית מפוצץ מהווה סכנת שריפה?

נייר המקור של בידוד תאית במצבו הגולמי הוא דליק. עם זאת, במהלך הייצור, בידוד תאית מטופל בבוראטים, שהם מעכבי אש מסוג I. מחלקה I מתייחסת לדליקים רגילים כגון עץ ונייר, לעומת דליקים מסוג II, כגון נוזלים דליקים, שומן, בנזין, נפט וכו '.

כהדגמה של יכולת עיכוב האש של בידוד תאית, ניתן להשתמש במנורת פיצול כדי לעוות אגורה המונחת על מצע בידוד תאית המוחזק בידך. לא זו בלבד שהתאית נותרת בלתי מושפעת גם בזמן שהפרוטה מתחילה להתמוסס, אלא שערך הבידוד של התאית הוא כזה שלא מורגשת שום חום ביד המחזיקה בניסוי.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail