טכניקה נכונה לתליית קיר גבס

השימוש בציפורני קיר גבס היה השיטה הסטנדרטית לחיבור לוחות גבס לחברי המסגרות
בשלב מסוים, השימוש בציפורני קיר גבס היה השיטה הסטנדרטית לחיבור לוחות גבס לחברי המסגרות, אך בימינו, רוב ההתקנות מסתמכות על ברגי קיר גבס.

התקנת קיר גבס, המכונה לעתים קיר גבס תלוי, הוא אחד מאותם פרויקטים של "המפץ הגדול". בהשקעה כספית קטנה תוכלו לשנות את המראה של חלל לא גמור, כמו למשל מוסך, תוך זמן קצר. התקנת קיר גבס מוצלחת תלויה בעיגון נכון של לוחות הגבס לחברי המסגור.

למרות שאתה יכול להתקין גבס לבד, העבודה תהיה הרבה יותר קלה אם יש לך עוזר או שניים, במיוחד אם אתה מכסה את התקרה. קיר הגבס מחובר למסגור בעזרת ברגי קיר גבס או מסמרים. השלב הראשון בתהליך, אם כן, הוא בדיקת חתיכים וקורות עבור קשתות או פיתולים. הקירות המוגמרים ייראו הכי טובים אם הם שטוח ככל האפשר. בדוק ויזואלית את החתיכים או הקורות כדי לראות אם הם מיושרים במישור ישר. לחלופין, החזיקו לוח ארוך וישר או מפלס לרוחב המסגרת.

אם כל חברי המסגרת בולטים, גזרו אותם עם מסור או מטוס (מתקן כוח מושלם לעבודה זו). מלא כתמים נמוכים עם שיחים המחוברים עם מסמרים או דבק.

בחר מהדק קיר גבס

בשלב מסוים, השימוש בציפורני קיר גבס היה השיטה הסטנדרטית לחיבור לוחות גבס לחברי המסגרות, אך בימינו, רוב ההתקנות מסתמכות על ברגי קיר גבס. לברגי קיר גבס יש ראש מחורץ המיועד לשקע מעט מתחת לפני השטח של נייר הגבס מבלי לשבור אותו, וחוטים גסים לאחיזה הטובה ביותר בליבת הגבס של קיר הגבס. ניתן להניע ברגים מהר יותר מציפורניים, עם פחות סיכוי לפגוע בפנים של קיר הגבס; הם גם מחזיקים את קיר הגבס למסגור טוב יותר מאשר מסמרים.

הכלי הטוב ביותר להצמדת קיר גבס הוא מברגה, הניתנת לכוונון כדי להניע ברגים לעומק המושלם. אתה יכול גם להשתמש במקדחה אלחוטית עם מצמד מתכוונן, או שתוכל להשתמש בסיביות בורג מיוחדות של קיר גבס שמתאימות למקדחה. סיביות אלה נועדו להפסיק להסתובב כאשר הבורג פוגע בעומק הרצוי.

אם אתה מעדיף את גישת "הרטרו" ובחר במסמר, השתמש בפטיש גבס, בעל פנים מעוקל שמשאיר גומה קטנה סביב ראש הציפורן. והשתמש בציפורני קיר גבס טבעתיים. ברגים צריכים לחדור למסגרת לפחות 1,60 ס"מ, מה שאומר שברגים 3,20 ס"מ קלים לאיתור יספיקו גם ללוחות קיר גבס בגודל 1,30 ס"מ וגם 1,60 ס"מ. על הציפורניים לחדור למסגרת לפחות 1,90 ס"מ.

הימנע מחברי קיר גבס מוגזמים יתר על המידה

יש להניע ברגים ומסמרים מתחת לפני השטח של קיר הגבס, כך שניתן יהיה לכסות אותם בתרכובת משותפת ולשייף אותם כדי ליצור משטח חלק. אך אין לנהוג בהם עמוק עד כדי לקרוע את משטח הנייר ולפגוע בליבת הגבס. ברגע שהנייר נקרע, חלק ניכר מכוח ההחזקה של המהדק אובד.

קיר הגבס מחובר למסגור בעזרת ברגי קיר גבס או מסמרים
קיר הגבס מחובר למסגור בעזרת ברגי קיר גבס או מסמרים.

אטב מונע כראוי רק מעט מנוזל מתחת לפני השטח. ניתן לשלוט על עומק הברגים על מברג או על מקדחה אלחוטית עם מצמד מתכוונן, אך טכניקת פטיש נאותה דורשת תרגול מסוים.

צרף את קיר הגבס

אם אתה מכסה את שני הקירות והתקרה, התחל עם התקרה. כאשר מצמידים קיר גבס לקורות התקרה המרוחקים 41 סנטימטר במרכז, יש להרכיב את המחברים במרחק של 30 סנטימטרים זה מזה. על חתיכי קיר, המרווח המרבי בין מחברים צריך להיות 41 ס"מ. הכניס ברגים לכל חתיך שמתחת לפאנל.

צרף מחברים כל 20 ס"מ לאורך הקצוות הבלתי מחודדים, אך שמור אותם לפחות 1 ס"מ מהקצה כדי למנוע פגיעה בליבת הגבס. בעת שימוש בציפורניים, התכנן "למסמר כפול" (כלומר, לנעוץ מסמר שני 5 ס"מ מהראשון בכל מקום מהדק) לאורך פני קיר הגבס.

לאחר כיסוי התקרה, הצמידו את הסדינים העליונים לקיר. לפני שתעשה זאת, עם זאת, סמן את מיקומי חתיכי הקיר בשולי קיר הגבס בתקרה בעזרת עיפרון. זה יקל על מציאת מרכזי ההרבעה בעת הכנסת ברגים אל לוחות הקיר.

לאחר שסומנו מיקומי הרבעה, הרם את הלוח למקומו. כונן בורג בתחתית הפאנל לחתיכה מרכזית, ואז פנה החוצה ומעלה את הפאנל. הרם את הפאנל למקומו על הברגים, ואז תפס את האקדח ביד אחת תוך החלקת הפאנל למקומו ביד ובכתף השנייה שלך.

הפנלים התחתונים צריכים להתאים היטב אל הפנלים העליונים. הדרך הקלה ביותר לנהל את זה היא להשתמש במעלית גבס. הדגמים המסחריים הם הטובים ביותר, אבל אתה יכול לעשות מנוף מתאים מכמה שאריות עץ.

טיפים להתקנת קיר גבס בעבודה לבד

הדרך הטובה ביותר להתקין קיר גבס היא עזרה מסוימת (עוזר אחד מספיק לקירות, אך שני עוזרים אידיאליים לתקרות). לפעמים, עם זאת, העבודה פשוט לא יכולה לחכות עד שהעזרה תגיע. כאשר אתה מתמודד עם הסיכוי לתלות קיר גבס בעצמך, הנה כמה טיפים שיהפכו את העבודה לניהול יותר.

  • שכר מעלית גבס. מעלית קיר גבס יכולה להחזיק פאנל במקום על התקרה או על הקיר, ומשחרר את שתי הידיים שלך בכדי להניע ברגים.
  • בצע מעלית משלך. סוגריים תוצרת בית אינם יעילים ממש כמו מעלית, אך הם קלים להרכבה וזולים. צרו סד על ידי הצמדת 2x4 באורך 4 מטר לרגל 2x4 באורך מלא. הפלטה בצורת T צריכה להיות ארוכה בערך סנטימטר מגובה התקרה. הכינו שניים מהם.
    הניחו את הפלטה על הקיר בזווית קלה ואז הניחו קצה אחד של לוח קיר גבס על הפלטה בזמן שאתם מרימים את הקצה השני למקומו. החלק את הסד השני מתחת לקצה השני של הלוח תוך כדי הרמתו למקומו. כוון את החלונית ואת הסוגרים עד שהלוח מיושר כהלכה.
    אם אתה עובד עם עוזר אחד, שקול להכין סד יחיד שישמש כסט ידיים נוסף.
  • תנו לנוח. בעת התקנת לוחות עליונים על קיר, יתכן ויהיה לך קל יותר לטפל בפאנל על ידי הנחתו על ברגים המונעים זמנית לתוך החתיכים כ- 127 ס"מ מתחת לתקרה. הרם את הפאנל למקומו על הברגים ואז אחז במהירות במברג או קידוח ביד אחת תוך החלקת הפאנל כלפי מעלה ביד ובכתף השנייה שלך.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail