יסודות ציפוי מועצת סיבים

אם חיפויי צמנט סיבים אינם חומר הבנייה הידידותי ביותר לסביבה בשוק
אם חיפויי צמנט סיבים אינם חומר הבנייה הידידותי ביותר לסביבה בשוק, זה בהחלט מוכיח אלטרנטיבה ירוקה יותר לחיפויי ויניל.

יתכן שראיתם לוח או ציפויים של סיבים, ואפילו לא זיהיתם זאת. חומר ציפוי זה, שניתן לייצר אותו כך שידמה גרגר עץ או אפילו טיח, קיים למעשה מזה 100 שנה. חומר ציפוי עמיד מאוד זה מוצא את דרכו במהירות לבתים רבים יותר, בשל מראהו הנאה, עמידות באש וערך מכירה חוזר גבוה. אם אי פעם רציתם ציפוי בעל תחזוקה נמוכה מאוד, ציפוי מלט סיבים עשוי להיות הבחירה הנכונה עבור ביתכם.

מהו ציפוי סיבי מלט?

חיפוי מלט סיבים מיוצר עם סיבי תאית, יחד עם מלט פורטלנד וחול. חיפוי מלט סיבים מבולבל לעיתים עם חיפוי אסבסט-צמנט, סוג של ציפוי בציפוי רעפים שנמצא בשימוש נרחב במחצית הראשונה של המאה ה -20 ומאז הופסק. חיפוי מלט סיבים אינו מכיל אסבסט.

יתרונות ציפוי מלט סיבים

אחת התכונות הרצויות ביותר של לוח סיבים מלט היא שהיא כל כך עמידה. בניגוד לחיפויי עץ, חיפוי סיביות אינו נרקב או מצריך צביעה חוזרת. הוא חסין אש, עמיד בפני חרקים, ומתפקד היטב באסונות טבע.

באופן מרשים, כמה מיצרני לוחות הסיבים המלטים מציעים אחריות שנמשכת עד 50 שנה, עדות לאריכות החיים של החומר. מלבד היותו בעל תחזוקה נמוכה, לוח סיבים מלט גם חסכוני באנרגיה ובמידה קטנה תורם לבידוד הבית שלכם.

מידות וסוגי ציפוי מלט סיבים

לוח סיבי מלט זמין בפורמט קרשים הדומה בממדיו לחיפוי ויניל, ונע בפרופילים שבין 4 ל -28 סנטימטרים. חיפוי מלט סיבים מוגמר גם עם מגוון מרקמים. דפוסי גרגרי עץ מחקים ציפוי עץ מסורתי, ואילו קרשים חלקים או מרקמי טיח נראים נקיים ומודרניים. לוח סיבים מלט עשוי גם יריעות, אשר ניתן להתקין כתחתית בידוד עבור אריחים.

יתרונות וחסרונות של ציפוי מלט סיבים

יתרונות

  • עמיד
  • חסין אש
  • עמיד בפני חרקים
  • מראה נהדר

חסרונות

  • כבד
  • שביר: עשוי לשבב או להיסדק
  • מאובק כשחותכים אותו
  • עלות גבוהה יותר

ציפוי ויניל לעומת ציפוי מלט סיבים

גז החממה הפחמן הדו חמצני הוא תוצר לוואי של ייצור המלט. עם זאת, ייצור ציפוי ויניל, המכיל פוליוויניל כלוריד (PVC), מייצר פחמן דו חמצני כפול. בנוסף, ציפוי ויניל מחוץ לגזים לאורך כל חייו, וממשיך לעשות זאת כשהוא תופס הטמנה בחלל. אם חיפויי סיבים מלט אינם חומר הבנייה הידידותי ביותר לסביבה בשוק, זה בהחלט מוכיח אלטרנטיבה ירוקה יותר לחיפויי ויניל. לוח סיבים, לעומת זאת, אינרטי. נקודות המחיר של ציפוי לוחות ויניל ומלט דומות בערך, אם כי בדרך כלל ויניל היא האופציה הזולה יותר.

מבחינת ההרכב, חיפויי המלט של הסיבים עבים ומוצקים יותר מחיפויי הוויניל. ציפוי ויניל מרגיש לעיתים קרובות חלול פשוט משום שהוא חלול (ביישומים אחרים, ציפוי הוויניל עשוי להיות בידוד מתחתיו). אם היית מבסוט על ציפויי סיבים עם מפרקי מפרקיך, זה היה מפיק צליל עמום, מה שמעיד שמדובר בחומר הומוגני, מקדימה לאחור.

חיפוי מלט סיבים מחזיר ערך מכירה טוב יותר מאשר ציפוי ויניל. עלות החומרים והעבודה הגבוהה יותר עבור חיפוי הסיבים המלטיים מוחזרת לעיתים קרובות באופן יחסי בעת המכירה.

לא ציפוי צמנט סיבי ולא ציפוי ויניל אינם חומרי התקנה של עשה זאת בעצמך. שני סוגי הציפוי דרשו טכנאים מיומנים להתקנה. ניתן למצוא את שני סוגי החיפויים במלאי במידה מוגבלת במרכזים לשיפור הבית. ציפוי ויניל פחות קשה לתיקון עשה זאת בעצמך מכיוון שהוא קל משקל, קל לחיתוך וננעל על מקומו לערוצים שהותקנו מראש.

תלונה אחת תכופה על ציפוי ויניל היא שהיא יכולה להיסדק אם היא מושפעת מפריטים ביתיים חיצוניים נפוצים כמו מכסחות דשא או מכבסי לחץ. גם ציפוי מלט סיבים נוטה להיסדק או להישבר כאשר הוא נתון לאותם כוחות.

בעוד שחיפויי סיבים צמנטיים חסכוניים באנרגיה, גם לחיפויי ויניל יש פוטנציאל לכך. כאשר ציפוי ויניל מבודד אופציונלי, הוא יכול להשיג ערכי R-2 ואף יותר. מכיוון שחיפויי הוויניל דקים יותר מחיפויי צמנט הסיבים, הם יכולים להתאים טוב יותר לבידוד מתחת לפני השטח שלו.

אם המחיר הוא המטרה היחידה, חיפויי ויניל בדרך כלל יהיו יקרים יותר מחיפויי מלט סיבים.

טיפים לבחירת לוח צמנט סיבים

בחרו במוצרי סיבי מלט המכילים אחוז גדול של סיבי עץ מפסולת לאחר הצרכן או התעשייה. חפשו גם מוצרים המשלבים אפר זבוב, שהוא ידידותי יותר לסביבה ממלט פורטלנד. בחר תמיד צבעי VOC נמוכים, צבעי יסוד וחומרי איטום אחרים לשימוש עם חיפויי המלט שלך.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail