ריצוף למינציה במטבח: פתרונות התקנה

ריצוף למינציה הוא כריך המורכב ממצע הליבה
ריצוף למינציה הוא כריך המורכב ממצע הליבה, שכבת התמונה ושכבת הבלאי.

האם להתקין פרקט למינציה במטבח? חלק מההחלטות על ריצוף המטבח ברורות: אריחי קרמיקה וכל סוגי ריצופי הוויניל, למשל, עובדים היטב במטבח. סוגים אחרים של ריצוף עץ מלא, לאחד, אינם מומלצים למטבחים.

אבל הנושא של התקנת פרקט למינציה במטבח הוא יותר אזור אפור. בניגוד לחומרים מסוימים המושלמים למטבחים, ריצוף למינציה עובר קו דק. גורעים טוענים כי לרבד אינו מתאים למטבחים מכיוון שלחות - עובדה במטבחים - עלולה לפגוע בו. עורכי הדין טוענים כי לרבד הוא אחד מכיסויי הרצפה הטובים יותר למטבחים מכיוון שניתן לשלוט על הלחות.

מהי האמת?

נושא פתרון
לחות מים הם האויב הגרוע ביותר של פרקט למינציה. בסופו של דבר, מים ימצאו את דרכם אל הליבה. התקן את ריצוף הלמינציה בתפרים הדוקים. וודא שהקצוות אטומים.
ללבוש ריצוף למינציה יכול ללבוש בצורה גרועה כאשר הוא נתון ללחץ כבד. שכבת הבלאי של לרבד עמידה באופן מפתיע למשטח כה דק. שמור על רצפה נקייה כדי למנוע שריטות עדינות.
תחזוקה סטטי יכול לפגוע ברבד. סטטי, למרות שהוא בעיה, ניתן לשליטה על ידי שמירה על ניקיון הרצפה.

מטבחים ופוטנציאל נזקי מים

מים הם האויב של מרבית הקומות. אפילו אריחי קרמיקה וחרסינה, עמידים במים ככל שהם, יש מגבלות לספיגת מים. אם מים יושבים על אריחי קרמיקה מספיק זמן, האריח יספוג מים דרך התפרים. לדיס הוא חומר נקבובי הרבה יותר מאשר פני השטח של אריחים שנשרפו. איטום לדיס הוא עסק לא מושלם, ואם מים חודרים לאריחים, השדרה שלו תהיה דרך הדיס.

רצפת המטבח היחידה האמורה וחדירה למים היא ריצוף גמיש (או ריצוף ויניל) מכיוון שהוויניל עצמו אינו נקבובי. כל עוד המים מתרחקים ממספר התפרים המוגבל ביותר של יריעות ויניל, המים יישארו מאוגדים על פני השטח עד שהם מוקטים או מתאדים.

בשיקולים אלה, ריצוף למינציה עומד יותר על סוגים אחרים של חומרים כגון עץ מלא ועץ מהונדס.

בשלב מסוים, תוכלו להרטיב את הלמינציה בשתי דרכים: משימוש רגיל או מאירוע קטסטרופלי. שימוש רגיל פירושו שאתה משליך מים מתוך מחבת הפסטה על הרצפה ומנגב אותם במהירות. אירוע קטסטרופלי פירושו שקו האספקה של מדיח הכלים שלכם דולף ולא תגלו את הבלגן במשך שלושה ימים.

כל עוד אתה מתייחס לדאגה הגדולה של לחות, אתה יכול להתקין ריצוף למינציה במטבח. אם ברצונך לבטל דאגות לגבי לחות, התקן ויניל או קרש ויניל יוקרתי (LVP). מבחינת המראה, LVP הוא מתמודד קרוב עם לרבד והוא עמיד למים באחוזים.

משטח לרבד חייב להישאר אטום

אם לריצוף הלמינציה יש שטח חלש, זה הקצוות. בעוד החלק העליון אטום בשכבת הבלאי והתחתית מצופה, קצוות רצפת הלמינציה גולמיים ובכך נוטים לספוג מים.

עם זאת, רצפת למינציה המותקנת כהלכה כוללת תפרים בחלקה העליון שהם כה הדוקים שהם כמעט ולא קיימים. ההיקף מכוסה בלוחות בסיס או ברבע סיבוב. בתיאוריה, מים לא יכולים להגיע לליבה. בפועל, מים בדרך כלל ימצאו את מימיהם אל ליבת הלמינציה, בהינתן מספיק זמן.

ליבת לרבד: עמידות מוגבלת במים

ריצוף למינציה יכול ללבוש בצורה גרועה כאשר הוא נתון ללחץ כבד
ריצוף למינציה יכול ללבוש בצורה גרועה כאשר הוא נתון ללחץ כבד.

אחת הביקורות שמופנות כלפי לרבד היא שהוא לוח לוח, לא עץ טבעי לא מעובד כמו עץ מלא. אולם העובדה כי ליבת ריצוף הלמינציה היא עץ מעובד יכולה להוות כוח. סיבי lignocellulosic אלה (או עיסת עץ מיובשת) משולבים עם שרף סינטטי כסוכן מליטה. תוספת שרפים שאינם אורגניים אלה מסייעת לקידום יציבות המימד.

במידה מסוימת, תוספים אלה מסייעים לליבת הלמינציה לשמור על צורתם כאשר הם נתונים למים, אך רק כמות מוגבלת של מים. לרצפות למינציה יש עמידות מתונה בלבד למים. הזמן הוא תמיד מהותי כאשר ריצוף למינציה נתון למים. שואפים לנגב מים בריכה באופן מיידי, או שבסופו של דבר הם יעבדו דרך התפרים וירידו את הליבה.

עמידות בפני שריטות בריצוף למינציה

ריצוף למינציה הוא כריך המורכב ממצע הליבה, שכבת התמונה ושכבת הבלאי. שכבת שחיקה ברורה זו של מלמין מגנה על שכבת התמונה השברירית יותר מפני התעללות.

יכולת לבישות נמדדת על ידי איגוד המפיקים האירופיים של ריצוף למינציה (EPLF). לרוב רצפות הלמינציה למגורים יש דירוג AC-3. דגימה של הלמינציה מועברת דרך מכונת בדיקות טבר שמסובבת את הדגימה על פיסת נייר זכוכית. כדי להשיג דירוג AC-3, שכבת הבלאי של המדגם חייבת לעמוד עד 2000 סיבובים.

אם עמידות היא דאגה מרכזית עבורך, תוכל אפילו למצוא לרבד מדורג לרמות AC-4. AC-4, לשעבר רק לשימוש מסחרי, מחלחל כעת לשוק המגורים.

אורך חיים של פרקט למינציה

אחד הדברים הטובים ביותר בלמינציה הוא שניתן להחליף חלקים בקלות. מכיוון שפרקט למינציה הוא רצפה צפה, הוא אינו מחובר למצע ובדרך כלל, לוחות אינם מחוברים זה לזה באופן קבוע.

הדאגה הגדולה ביותר שלך תהיה היכן למצוא לוחות חלופיים. אלא אם כן היה לך מחשבת הנפש לרכוש קרטון נוסף או שניים, יתכן שלא תוכל למצוא את הלמינציה בשוק עוד.

עם ריצוף עץ אלון אדום מלא מלא טבעי, זהו מוצר הזמין באופן תמידי. עם שינויים קלים, אלון אדום הוא אלון אדום ואורן מסוקס הוא אורן מסוקס. אמנם נכון שהריצות של עץ טבעי ישתנו, אך עדיין ניתן למצוא התאמה קרובה. גם אם לא ניתן לבצע התאמה קרובה, מכתים את העץ יכול לעזור להביא שתי קומות שונות ליישור הדוק.

אך מכיוון שרבד הוא מוצר מלאכותי ממותג, מעשה ידי אדם, יש לו צבע ומרקם שהוא כולו שלו. ברגע שקונים מותג מסוים של ריצוף למינציה, התחליף המקובל היחיד הוא מאותו קו מוצרים. לא ניתן להכתים או לשנות ריצוף למינציה בכדי ליישר אותו למראה של סוג אחר של ריצוף למינציה.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail