שיפוץ מטבח: סקירה כללית

מעצבי מטבחים המאוישים בחברות לשיפור הבית או בחנויות לעיצוב מטבחים בדרך כלל מעצבים את המטבח שלכם ללא עלות
מעצבי מטבחים: מעצבי מטבחים המאוישים בחברות לשיפור הבית או בחנויות לעיצוב מטבחים בדרך כלל מעצבים את המטבח שלכם ללא עלות.
 • 01

  שיפוץ מטבח

  כמה פרויקטים של שיפוץ בתים מגיעים עם יתרונות ויותר כאבי ראש מאשר עבודה גדולה יותר של שיפוץ מטבח. אם תשכיר קבלן כללי (GC) לניהול עבודה מרכזית המרחיבה את טביעת הרגל במטבח, העלויות יכולות לעבור בקלות לטווח שש הספרות. אם יש לך את האומץ להתמודד עם העבודה בעצמך, יתכן שייקח את העבודה חודשים רבים, וייתכן שתצטרך לחיות ללא מטבח במשך חלק ניכר מאותו זמן.

  אך מטבח חדש ונוצץ יהפוך את ביתכם למגורים יותר, והוא יגדיל את שווי ההון העצמי של הנדל"ן שלכם כמו שמעט פרויקטים של שיפוצים אחרים יכולים לעשות. מטבח חדש נהדר יהיה המוקד של חיי המשפחה ויכול להיות מרכז המפגשים החברתיים. מטבח שעבר שיפוץ מלא הוא ללא ספק פרויקט ששווה את הזמן, הכסף והמאמץ, ותוכלו להימנע מהצפה אם אתם מבינים היטב את הצעדים הנכנסים לתהליך לפני שמתחילים.

 • 02

  שלב 1: הערכת צרכים, משאלות, משאבים

  הרבה מאוד פרויקטים של שיפוץ מטבחים בסופו של דבר מאכזבים את בעל הבית - או מזעזעים אותם מהעלות, פשוט כי הם לא השקיעו את הזמן הדרוש כדי לקבוע מה הם רוצים ומה הם יכולים להרשות לעצמם.

  רוצה וצרכים

  התחל על ידי שאלת עצמך אילו בעיות מתמשכות אתה חווה במטבח הנוכחי שלך. האם זה עניין של מעט מדי מקום לבשל ביעילות? מעט מדי מקום לאחסון אוכל וכלי אוכל? חסרים לכם פינות אוכל? האם המכשירים אינם יעילים או ישנים מדי? או שהמטבח פשוט גורם לך להתכווץ בגלל שהוא כל כך מיושן וכל כך מכוער?

  קבע רשימת עדיפות של דברים שאתה רוצה במטבח החדש שלך, המדורגים על פי חשיבותם. כדאי להבחין בין אותם אלמנטים שאתה בהחלט זקוק לאלה שאתה פשוט רוצה.

  בדיקת מציאות

  כבר בתחילת התכנון שלך, התעמת עם המציאות הדו-חלקית של פרויקט שיפוץ מטבח: הלוגיסטיקה של העבודה עצמה וההוצאה הכרוכה בכך.

  אם העבודה תעשה על ידי קבלני משנה המנוהלים על ידי קבלן כללי, יהיו לך אנשים זרים שעוקבים אחר הבית שלך ומשמיעים רעש ובלגן במשך כמה שבועות או אולי אפילו כמה חודשים. אם אתם מתכננים לבצע את העבודה בעצמכם, ככל הנראה זמן ההשבתה למטבח יהיה הרבה יותר ארוך - והאם באמת יש לכם את הזמן ואת כישורי ה- DIY הדרושים בכדי להשיג זאת?

  שקול גם את ההחזר הכספי על מטבח חדש. אם אתם מתכננים להישאר בביתכם שנים רבות, מטבח חלומי עשוי להיות שווה את 63400 אירו שהוא יעלה, מכיוון שהוא ישמש חלל משפחתי פונקציונלי ואטרקטיבי במשך עשרות שנים. אבל אם אתה נסטר ריק שמתכנן להקטין לבית קטן יותר בחמש השנים הקרובות, אולי שיפוץ מטבח בגובה פני השטח הוא באמת האפשרות המעשית יותר. מטבח הוא חלל אישי ביותר, והרעיון שלך למטבח חלומי לא יכול להיות דומה לרעיון של הבעלים הבא. שיפוצים במטבח מחזירים חלק ניכר מעלותם בהון עצמי משופר - אך לא כולו. מטבח של 74600 € עשוי לשפר את ערך הבית שלכם ב 37300 € ל -56000 €, אך אל תצפו להחזיר את מלוא ההשקעה שלכם.

  היכונו לפשרה

  כבר בתחילת שלב התכנון, קבעו חשיבה שמוכנה לחפש דרכים להוזיל עלויות בפרויקט שיפוץ המטבח שלכם.

  ללא ספק הדרך הקלה ביותר (אך היקרה ביותר) לשפץ מטבח תהיה העמסת רוב התכנון, התכנון והניהול של העובדים לקבלן כללי. אבל ל- GC יש מחיר משמעותי, ואתה יכול לחסוך הרבה כסף אם אתה מוכן לשמש כ- GC שלך ולהעסיק ולפקח על קבלני משנה בודדים שיעשו את העבודה המעשית. החיסכון בעלויות שלך יוגבר מאוד אם יש כמה משימות שאתה מוכן ומסוגל להתמודד בעצמך.

  היו מוכנים גם להתפשר על החומרים במטבח החדש שלכם. קל לקבל את כל העיניים חולמניות לגבי ארונות בהתאמה אישית של אגוז מלא ואריחי רצפה משיש איטלקי, אך תגלו שיש ארונות מלאי עם פורניר עץ קשה ואריחי רצפת חרסינה בייצור המוני שגם ייראו נהדר. האם אכן טווח גז מסחרי זה הכרחי, או שמטווח צרכנים באיכות טובה יעשה את העבודה? האם משטחי הלבה אבנים לעבר 190 € לכל מטר 2 באמת כל כך הרבה יותר טוב מאשר משטחי מוצק משטח ב 63 € לכל מטר 2?

  אם אתה באמת יצירתי, תוכל אפילו לחשוב על שימוש בארונות משוחזרים ובחומרים אחרים כדי ליצור מראה מטבח וינטג 'שהוא ייחודי וגם לא יקר.

 • 03

  שלב 2: תכנון ותכנון

  עם רעיון מציאותי לגבי מה שאתה צריך במטבח חדש ועם חשיבה של גמישות נחושה, אתה יכול להתחיל בסיעור מוחות ולהתחיל לחדד תכנית קונקרטית ועבודה למטבח החדש שלך.

  5 תכניות מטבח בסיסיות: התחילו בהצלחה מוכחת

  למה להמציא את הגלגל מחדש? בעוד שיש לך מגוון רחב של אפשרויות, השתמש באחת מחמש התוכניות הקלאסיות לעיצוב מטבחים. כדי להקל על התנועה, כל התוכניות מייצגות צורה כלשהי של אותו דגם זרימת עבודה קלאסי, משולש המטבח.

  • עיצוב קיר אחד
  • עיצוב המסדרון
  • עיצוב צורת ה- L
  • עיצוב ה- Double-L
  • עיצוב ה- U-Shape

  ככל הנראה, אחת מתוכניות עיצוב המטבח הקלאסיות הללו תהיה הבחירה ההגיונית למטבח החדש שלכם. משם תוכלו לבדוק מספר משאבים שיעזרו לכם לפתח רישומי תכנית ותכניות ממשיים למטבח שלכם:

  • תוכנה לעיצוב מטבחים: תוכנה זולה לתכנון מחשבים מסייעת לכם במשימה הקשה של תכנון שטח.
  • חבילות עיצוב מבוססות ספרים: ערכות אלה זמינות בחנויות הספרים וכוללות אגרופים מקרטון המייצגים ארונות ומכשירים. הצבת אגרופים על רשת מטבח עוזרת לך להציג באופן מציאותי את השטח הזמין שלך.
  • מעצבי מטבחים: מעצבי מטבחים המאוישים בחברות לשיפור הבית או בחנויות לעיצוב מטבחים בדרך כלל מעצבים את המטבח שלכם ללא עלות. עם זאת, הם יפנו אותך לספקים שלהם ולצוותי העבודה שלהם. למעצבים עצמאיים יהיה הכי חופש וייתכן שיעניקו לך את המוצר הטוב ביותר מכיוון שיש להם פחות הגבלות. עם זאת, הם יגבו ממך עבור שירותיהם, לפי שעה או כאחוז מעלות הפרויקט.
  • קבלנים כלליים: אותם GCS שמנהלים פרויקטים של שיפוץ מטבחים עשויים לסייע לכם בשלבים הראשונים של תכנון המטבח, אם כי הסיוע שלהם בתכנון לא יפורט עד שתעסיק אותם. אך רוב חברי ה- GC המתמודדים על עבודה יציעו הצעות ואולי אפילו תכניות רישומים כחלק מהצעותיהם. עצם השיחה עם קבלנים יכולה לעזור לכם להבהיר את התוכניות שלכם.
 • 04

  שלב 3: העסקת קבלנים. או שלא.

  בין אם כן יצרתם את תכנית המטבח שלכם בעצמכם ובין אם עבדתם עם איש מקצוע בתחום העיצוב, לאחר שהתמקמתם על פריסת המטבח ופיתחתם רישומים, הגיע הזמן לקבל את ההחלטה החשובה ביותר למי תשכרו כדי להפוך את הרעיונות הללו למציאות. ישנן שלוש אפשרויות:

  • שכור GC (קבלן כללי). בדרך כלל מדובר בחברות בנייה / בנייה המתמחות בניהול פרויקטים גדולים מתחילתן ועד סופן. הם יכולים לנוע בין חברות קטנות עם שניים או שלושה אנשים, לחברה גדולה עם עשרות עובדים. בחברות גדולות הוועדה שגובה ה- GC נעה בין 15 ל -25% מעלות העבודה הכוללת. קבוצות GC קטנות יותר הן לעתים קרובות עסק בעלים / מפעיל שבו הבעלים עשוי לבצע חלק ניכר מהעבודות בעצמו, אולי נגר צוות אחד או שניים, ואז לקבל קבלנות משנה לעבודה מיוחדת, כגון חיווט, אינסטלציה והתקנת אריחים. קבלן בעלים / מפעיל בעל רקורד טוב הוא בחירה מצוינת לפרויקט שיפוץ מטבחים שכן עלויות התקורה שלהם בדרך כלל נמוכות בהרבה מחברות גדולות יותר. קבלנים קטנים אלה בדרך כלל אינם גובים עמלה, מכיוון שעלויותיהם מתבצעות באומדני המשרה הכוללים.
  • עשה זאת בעצמך. בקצה השני של הסקאלה זה לעשות את כל העבודות המעשיות בעצמך. זוהי אלטרנטיבה מעשית אם אתה DIYer מנוסה מאוד, בקיא במלוא הכישורים הנדרשים, ואם יש לך הרבה זמן פנוי לבצע את העבודה. אבל זו לא אופציה לבעלי לב חלש, כי שיפוץ מטבחים הוא פרויקט גדול. לא נדיר שעושה מכונת DIY העוסקת בשיפוץ מטבחים גדול, מוצאים את עצמם שנה שלמה לפרויקט עם הסוף שנותר עוד חודשים. עושה DIY טוב, יכול להפחית את עלויות הפרויקט לחצי על ידי ביצוע כל העבודה.
  • שכר קבלני משנה משלך. אסטרטגיית פשרה היא לשמש כמציאת ה- GC שלך, העסקת ופיקוח על קבלני המשנה הבודדים (נגרים, אינסטלטורים, חשמלאים, מקצוענים לפרקטים וכו ') בעצמך. זה יכול לחסוך לך לא מעט כסף בפרויקט מנוהל על ידי GC, אך זה דורש מאמץ רב כדי לנהל את זרימת העבודה ולפקח על קבלני המשנה השונים. אולם יתרון אחד בגישה זו הוא שאתה יכול לבחור להתמודד עם כמה היבטים של העבודה בעצמך כדי לחסוך כסף. לדוגמא, אתה יכול לבחור לבצע את ההריסה בעצמך, ואז לשכור נגרים שיעשו את המסגור, החיווט והצנרת, ואז לבצע את הריצוף והתקנות הארונות בעצמך.

  היתרי בנייה

  בנקודה בה אתה מוכן להעסיק קבלן כללי או להתחיל את העבודה בעצמך, הגיע הזמן להגיש בקשה להיתרים. יש לקבל אישורים מסוכנויות שונות. העיר או המחוז שלך רשאים לנהל את אישורי החשמל, הצנרת והבנייה. ייתכן שחברת המים שלך תצטרך לאפשר כל עבודה הקשורה באספקת מים וניקוז. אם קבלן כללי מטפל בשיפוץ, הוא יקבל את כל האישורים הדרושים. אם אתה עושה זאת בעצמך, התחל להתקשר לעירייה המקומית או למחוז המתיר למחוז שלך.

 • 05

  שלב 4: הכנה לחיים ללא מטבח

  ערכו תוכניות מגירה לארוחות בזמן שהמטבח שלכם אינו פעיל. עם כמה שיפוצים במטבח, הצנרת והמכשירים שלך עשויים לפעול בחלקים מסוימים של הפרויקט. עם זאת, לעתים קרובות יותר התנור, הכיור והמכשירים האחרים שלך ינותקו ויעדרו לזמן קצר לפחות, או אולי אפילו שבועות רבים, כאשר המטבח שלך מחודש.

  קבע סידורים למגורים ללא המטבח שלך במשך שבועות רבים ככל שזה לא יהיה עמלה. ייתכן שתוכל להסתדר אם תעביר כמה מכשירי חשמל לחדר אחר ותקים מטבח לא פורמלי למשך הזמן. חדר בילוי או בר ביתי עם כיור יכולים לשמש חלל בישול ואוכל לתקופה זו. אם תבשלו מספר ארוחות מראש ותאחסנו אותם במקפיא, לא תזדקקו למיקרוגל בכדי לחמם אותם לארוחות.

  זה יכול להיות זמן שבו אתה אוכל יותר ארוחות במסעדות, או זמן שבו אתה מוצא את עצמך מצטרף לחברים וקרובי משפחה אוהדים לארוחות בבתיהם, ככל הנראה הזמנות אם תציע לבשל עבורם.

 • 06

  שלב 5: הריסה

  עם כל ההכנות בדרכים, הצעד האמיתי הראשון הוא צעד רועש ומבולגן שיכול להיות כיף.

  בין אם זה נעשה על ידך או על ידי צוות הקבלן הכללי, הסרת המכשירים הישנים וקריעת החומרים הישנים היא הצעד הראשון בדרך למטבח החדש. זו יכולה להיות עבודה פיזית קשה, אך אין זה מסובך במיוחד אלא אם כן ההריסה כוללת הסרת קירות נושאים.

  זה יכול להיות חלק מהפרויקט שתבחרו לעשות בעצמכם. אם כן, זכרו ללבוש ציוד בטיחות ולנקוט באמצעי זהירות אם קיים סיכוי שיש צבע מבוסס עופרת או אסבסט. חומרים אלה דורשים טיפול מיוחד. ואם אתה מבצע את ההריסה בעצמך, תצטרך לדאוג לאשפה מתגלגלת או אמצעי אחר להסרת הפסולת וכל המכשירים שהושלכו.

 • 07

  שלב 6: בנייה מבנית

  עם סיום ההריסה, שיפוץ מטבח טיפוסי מתחיל ברצינות כאשר צוות הנגרות של הקבלן מבצע את עבודות המסגור הדרושות לפרויקט. בהתאם לתצורת המטבח החדש שלך, זה עשוי להיות כרוך במשימות בנייה גדולות מאוד. האם אתה מוסיף או מחליף חלונות? או הסרת חלונות להגדלת שטח הארונות? מורידים קירות כדי לפתוח את המטבח לשאר הבית? אפילו פרויקטים של שיפוץ מטבחים קלים עשויים להזדקק לחיזוק קורות כדי לתמוך במכשירים כבדים יותר או במבנים כמו אי מטבח.

  שיפוצים במטבח מחזירים חלק ניכר מעלותם בהון עצמי משופר - אך לא כולו
  שיפוצים במטבח מחזירים חלק ניכר מעלותם בהון עצמי משופר - אך לא כולו.

  עבודות מסגרות הן משהו שעושים DIYים מנוסים רבים יכולים לעשות בעצמם, בעבודה על פי תוכניות הבנייה שפותחו בשלבי התכנון.

 • 08

  שלב 7: אינסטלציה, חיווט וחימום HVAC

  לאחר עבודות המסגור, השלב הבא הוא הפעלת צינורות אינסטלציה חדשים, או חיווט ועבודות צינור HVAC. תהליך זה ידוע כשלב המחוספס המכני, והוא נעשה בדרך כלל על ידי אינסטלטורים מורשים, חשמלאים ומקצוענים של HVAC שנשכרו על ידי הקבלן הכללי, או על ידי בעל בית המכהן בתפקיד זה.

  אם אתה עושה את העבודה בעצמך ו למידה כמו שאתה הולך, זה יהיה איטי הולך. אינסטלציה וחיווט אינם מקצועות שלומדים בן לילה, ומטבחים בדרך כלל דורשים הרבה צנרת וחיווט חדשים. דרישות חיווט הקוד הנוכחיות למטבחים עשויות להיות שיש להתקין כמה מעגלים חדשים לחלוטין. המורכבות של העבודה והסכנות הטמונות אם החיווט והצנרת לא מתבצעים כראוי פירושם שכל המועסקים העושים זאת בעצמם, למעט העובדים המיומנים ביותר, ירצו לקבל עבודה זו לעבודה למקצוענים, שיוכלו לבצע את העבודה במהירות מדהימה.

  אינסטלציה מחוספסת

  אלא אם כן פרויקט המטבח כולל רק החלפה של כיור, מדיח כלים ומקרר באותם מיקומים, בדרך כלל יהיה ניתוב מחדש של אספקת המים וקווי הניקוז למקומות חדשים. גם אם הגופים נשארים באותו מקום, זה זמן טוב לעדכן כל צינורות אינסטלציה ישנים - ניתן להחליף צינורות פלדה מגולוונים ב- PEX, למשל. שינויים בצנרת עשויים להיות מורכבים למדי, למשל אם אתה מעביר כיור לאי מטבח מרכזי.

  כאשר השלמת הצנרת מחוספסת, היא תקבל את הבדיקה הראשונה מתוך שתי המנדט על פי דרישות היתר. הפקח יבדוק את ההתקנה בעוד משטחי הקיר עדיין מוסרים כדי לוודא שהיא נעשתה על פי קוד. אם ביצעת עבודה זו בעצמך, באחריותך לדאוג לבדיקה.

  חיווט מחוספס

  מורכב ככל שיהיה הצנרת, שדרוגי שירותי החשמל לשיפוץ מטבח גדול עשויים להיות גורפים עוד יותר. במטבחים מודרניים עומסים חשמליים כבדים מאוד והקוד עשוי לדרוש עד שבעה מעגלים ומעלה. כדי להניע יעיל מטבח מודרני גדול, הבית שלך צריך לקבל שירות של 200 אמפר לפחות. המשמעות היא שפרויקטים רבים של שיפוץ מטבחים מחייבים שחשמלאי יעדכן את כל שירות החשמל לבית.

  כאשר החשמלאי מפעיל את המעגלים החדשים למטבח, הוא ככל הנראה ינטוש כל חיווט מעגל קיים במטבח לטובת הפעלת חיווט חדש לכל מעגלי המטבח. גם כאן, המפקח יצטרך לבדוק ולהעביר את ההתקנה המחוספסת של החיווט לפני שהפרויקט יכול לעבור לשלב הבא.

  HVAC מחוספס

  אמנם לא תמיד הכרחי, אך כל עבודות תעלה חדשות של HVAC הנדרשות על ידי הפרויקט נעשות במקביל לסיום עבודות החיווט והצנרת. התקנת צינורות מתכת מתבצעת בדרך כלל על ידי קבלן HVAC שמבין את הפיזיקה של זרימת האוויר ויכול למקם את רושמי האוורור החדשים ואת רושמי החזרת האוויר הקר במקומות היעילים ביותר.

 • 09

  שלב 8: גימור קירות ותקרות

  בשלב הבא המטבח יתחיל את המעבר מאזור קרב למשהו שנראה כמו מטבח.

  לאחר השלמת העברת הצנרת, החיווט והמכשירים החיצוניים על ידי הפקח, ניתן לסגור את הקירות והתקרות. הקירות החיצוניים יהיו מבודדים בקרת פיברגלס כדי לספק חיץ בין המטבח למזג האוויר הקשה. עם נגישות חללי הקיר, זהו זמן טוב להתקנת בידוד באיכות גבוהה.

  לאחר מכן, תלויות קיר גבס והתפרים מודבקים ומוגמרים. קירות ותקרות מעובדים כעת ונצבעים. אם מרקמים תקרות, המרקם מוחל כעת.

  בידוד, התקנת קיר גבס וריצוף וגימור קירות ותקרות הם כל המשימות שבעלי בתים יכולים לעשות בעצמם כדי לחסוך כסף. שים לב, עם זאת, שמקצוענים יכולים לבצע עבודה זו במהירות רבה והם זולים יחסית.

 • 10

  שלב 9: הנחת ריצוף

  התקנת ריצוף היא אחד השלבים האחרונים לפני התקנת ארונות, מכשירי חשמל ומתקנים. זה בדרך כלל נשמר עד הסוף כדי למנוע בלאי על הריצוף החדש.

  אם הפרויקט מנוהל על ידי קבלן כללי, קבלני המשנה שלו לריצוף יגיעו כעת לבצע את ההתקנה. הזמן הנדרש (כמו גם ההוצאה) יהיה תלוי בסוג הריצוף שבחרתם.

  • יריעות ויניל הן הבחירה הכי פחות יקרה בריצוף ובדרך כלל ניתן להניח אותה ביום אחד. עובדי DIY יכולים לעשות את העבודה הזו, אך מכיוון שזמן העבודה המעורב אינו גדול, ההתקנה המקצועית אינה יקרה במיוחד.
  • אריחי קרמיקה מחייבים בסיס של לוח תומך מלט, אליו מודבקים אריג דק. לאחר מכן מוטס האריח. גם עם אריחים לא יקרים, התקנה מקצועית יכולה להיות יקרה בגלל העמל הרב שכרוך בה. עובדי DIY העשויים ומוכנים לבצע עבודה זו יכולים ליהנות מחיסכון טוב בעלויות.
  • עץ מהונדס מרגיש כמו עץ מלא (גימור פני השטח שלו הוא עץ אמיתי), אך הוא הרבה פחות יקר. קרשי לשון וחריץ קלים יחסית להתקנת DIYS.
  • ריצוף למינציה הוא בחירה פופולרית מאוד עבור מטבחים בגלל המחיר הנמוך וקלות ההתקנה. צורות מסוימות אינן מומלצות למקומות לחים כמו מטבחים. קל להתקין קרשים למינציה.
  • עץ מלא: הפרקט פחות פופולרי מכיוון שמים יכולים לעוות אותו אם לא מוקצים במהירות. עם זאת, עם טיפול הולם, זוהי אפשרות קיימא למטבח. המתקינים יכולים להניח עץ ברצפת מטבח בגודל ממוצע בשלושה ימים. התקנת פרקט בעצמכם היא פרויקט DIY קשה מאוד.
 • 11

  שלב 10: התקנת ארונות ומשטחים

  כאשר שיפוץ המטבח מתקרב לסיומו, נגרי גימור יתקינו את הארונות והמשטחים.

  תליית ארונות דורשת סבלנות. ספק הארונות המקומי שלך אמור להכיל צוותי עבודה שיכולים לתלות את הארונות שלך, בדרך כלל למשך יום או יומיים. אם אתה מקבל קבלנות משנה בעבודה, כל נגר מוכשר יכול לבצע את העבודה הזו. או שאתה יכול לעשות זאת בעצמך, אם כי תזדקק לעוזרים לשם כך.

  למרות שזה נראה מספיק קל, התקנת משטחים קשה יותר ממה שזה נראה. משטחי אריחי קרמיקה ככל הנראה מותקנים בצורה הטובה ביותר על ידי מקצוענים באריחים שעשויים להתקין גם את רצפת אריחי הקרמיקה שלכם. אם אתה משתמש בחומרים מעשה ידי אדם, כגון סילסטון, פורמייקה או קוריאן, יתכן ואפילו לא תהיה לך אפשרות להתקין את DIY, מכיוון שחומרים אלה קשה אפילו לעשות זאת עבור DIYS. יש לייצר ולהתקין חומרים עם משטח מוצק זה על ידי יצרנים מורשים המזוהים עם היצרנים. משטחי גרניט, שיש וקוורץ סינטטי הם כה כבדים, עד שהאפשרות הטובה ביותר היא להתקין אותם על ידי החנות שבייצרה אותם לפי המפרט שלך.

  מכיוון שיש להתקין משטחים מישוריים ושטוחים בצורה מושלמת, התקנה טובה תלויה בארונות בסיס מפלסיים ומעוגנים היטב.

 • 12

  שלב 11: התקנת מכשירי חשמל, אינסטלציה וגופי חיווט

  אתה נמצא בהתקנת הברכיים השנייה אחרונה של מכשירי חשמל וחיבורים סופיים של גופי אינסטלציה ותאורה. מכשירים מועברים ומוצבים למצב, והשרברב חוזר לחבר את אספקת המים של המדיח והמקרר ולהתקין ולחבר את הכיור והברזים. החשמלאי חוזר גם להתקין גופי תאורה ולחבר מתגים ושקעים, ומכסים את מכסי התעלה.

  חלק מהעבודות הללו או כולן יכולות להיעשות על ידי בעלי בתים, אך אם משתמשים במקצוענים בשלבים מוקדמים יותר של עבודות החיווט והצנרת, החיבורים הסופיים הם בדרך כלל חלק מהעבודה החוזה שלהם.

 • 13

  שלב 12: בדיקות ונגיעות אחרונות

  עם השלמת כל משימות השיפוץ, הגיע הזמן לנגיעות האחרונות:

  אם אתה עובד עם קבלן כללי, בצע מעבר וצור רשימה של כל הפרטים שלא עומדים בשביעות רצונך המלאה. הדיון ברשימת האגרופים הזו עם ה- GC שלך הוא חלק נורמלי בכל פרויקט שיפוצים, וכולל דברים כמו חיתוך של חיבורי יציקה שאינם מתאימים בדיוק, תיקון צלקות ועצמות על הקירות שהתרחשו במהלך התקנת המכשיר, כיסויי ידית ברז טרם הונחו במקום, כמו גם כל פערים גדולים שתוכלו להבחין בהם. זה הזמן לוודא שאתה מרוצה מכל העבודה שבוצעה.

  בסוף הפרויקט, יהיה עליך "לסיים" את האישורים שלך - כלומר, הפקחים השונים יצטרכו לבקר במטבח שלך, לבדוק את העבודה ולהחתים את בקשת ההיתר שלך "סופית". אם עבדת עם קבלנים, הם בדרך כלל דואגים לבדיקות הנדרשות, אך אם ביצעת את העבודה בעצמך, אתה אחראי על יצירת קשר עם הפקחים לצורך קבלת האישורים.

  קבלן טוב מעסיק ניקיון בית המתמחה בניקיון הקשור לבניין. אם אתה עושה את זה בעצמך, תן לעצמך לנשום ולהזמין ניקיון בית לניקוי המטבח שלך.

  ועכשיו, המטבח שלך הסתיים! תיהנו מהמרחב ומהנוחות החדשים, והרגישו טוב עם הבחירה הטובה ביותר בשיפוץ הבית!

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail