כיצד לגינה על המכולה: יסודות?

זה יכול להיות מבלבל מכיוון שלפעמים אדמת עציצים נקראת אדמת עציצים ולפעמים היא נקראת עציץ עציץ
זה יכול להיות מבלבל מכיוון שלפעמים אדמת עציצים נקראת אדמת עציצים ולפעמים היא נקראת עציץ עציץ, תערובת עציצים או אדמת מיכל או תערובת.

כל אחד יכול ללמוד כיצד לגינה במכולה. ברצינות. פעם הייתי רוצח מאושר של כל הצמחים. האגודל שלי לא היה ירוק, הוא היה משמיד ירוק. עם זאת, עם הזמן למדתי כיצד להחזיק צמחים במיכלים בחיים, לפחות לרוב. אני עדיין הורג צמחים - על בסיס קבוע למדי - אבל הגעתי למסקנה שכל הגננים עושים. זה רק חלק מהעסקה. כל מה שאתה יכול לקוות לו הוא שההנאה בגינון תעלה על הכאב הבלתי נמנע באובדן צמחים. אבל החדשות הטובות הן שיכולה להיות שמחה עצומה בגינון מכולות ותוכלו ללמוד כיצד לעשות זאת.

 • 01

  העריך את השמש שלך

  הנה העניין. אתה יכול לגדל גני מכולה מדהימים גם אם יש לך מעט מאוד שמש. אתה יכול לגדל מיכלים מרהיבים אם אתה ספוג בשמש כל היום (או כל מה שביניהם לצורך העניין). עם זאת, כדי שגני המכולות שלך ישגשגו, הרבה פחות מרהיבים, עליך להעריך במדויק כמה שמש הסיר או הגינה שלך יקבלו. והנה אזהרה. אם אתה רק מנחש, או חושב שאתה יודע כמה חשיפה לשמש מקבל אזור, הסיכויים הם אסטרונומיים שאתה טועה - הרבה. לא משנה כמה אתה גנן טוב, הנטייה שראיתי שוב ושוב (בסדר, גם אני אשמה) היא להעריך יתר על המידה כמה שמש אזור מקבל.

  הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להבין, על ידי תזמון עם שעון, או באמצעות מחשבון שמש, כמה שמש ישירה יקבלו המכולות שלכם. עליכם לעשות זאת קרוב לתקופת השנה שאתם הולכים לשתול, כי בעומק החורף, השמש נמצאת במקום אחר מאשר בקיץ. כמות השמש שהעציצים שלכם יקבלו תקבע מה תוכלו לשתול בהם. אתה לא יכול לדעת מה יגדל, אלא אם כן אתה יודע כמה שמש תהיה לצמחים.

  הקפדה על כל גן מכולות היא לוודא שיש לצמח את כמות השמש שהוא זקוק לה כדי לשגשג

 • 02

  בחר מיכל

  באמת שניתן להפוך כל דבר למיכל. כל דבר מגודל אצבעון לחניון יכול לשמש להחזקת אדמה וצמחים. עם זאת, הנה הדבר, עבור רוב הצמחים, ככל שהמיכל גדול יותר (מתוך סיבה), כך הוא יחזיק יותר אדמה. ככל שיש יותר אדמה, כך קל יותר לשמור על חומרים מזינים ומים ומועברים לצמחים שלך ותצטרך להשקות פחות. עציצים קטנים מתייבשים ממש מהר ולמרות שלצמחים מסוימים לא אכפת להם להתייבש, רובם נלחצים על ידי התייבשות. צמחים לחוצים עלולים להיות רגישים יותר למזיקים ומחלות. אני משתמש בסירים הגדולים ביותר האפשריים מכיוון שאני מתרעם מהיותי עבד להשקיה ואני רוצה את הרוחב הגדול ביותר לטעויות שלי.

  בבחירת מיכל יש לוודא שיש בו ניקוז מספיק או שתוכלו להוסיף חורי ניקוז. אני אוהב שיהיה לי לפחות חור באינץ ', במיכל גדול (איש). אם אין לך מספיק ניקוז, תלוי ממה עשוי הסיר או המיכל שלך, אתה יכול בדרך כלל לקדוח, לנקב או לחבוט חורים נוספים.

  עציצים להשקיה עצמית נהדרים מכיוון שהם משקים צמחים, בדרך כלל משתמשים במערכת מאגרים, מה שמעניק גם רוחב רב.

 • 03

  קנו אדמת עציצים

  זה יכול להיות מבלבל מכיוון שלפעמים אדמת עציצים נקראת אדמת עציצים ולפעמים היא נקראת עציץ עציץ, תערובת עציצים או אדמת מיכל או תערובת. רק וודא שכל מה שאתה קונה הוא עבור מכולות. אל תקנו אדמה עליונה או אדמת גן ואל תנסו להשליך אדמה מהגינה לסיר שלכם - אתם תתאכזבו.

  בדיוק כמו כל דבר יש קרקעות עציץ טובות ולא קרקעות עציץ טובות כל כך. עם זאת, רובם יעבדו ולמתחילים, אל תילחץ יותר מדי מכך. עם הזמן תגלו מה מתאים לכם ולצמחים שלכם. כל המותגים הגדולים שמוכרים אדמת עציצים, יעבדו. אני מעדיף אדמת עציצים אורגנית וקונה את הסוג שאין בו כבר דשן. כל סוג של אדמת עציצים הוא בסדר עם או בלי דשן, אבל אתה צריך לדעת איזה אתה קונה.

  גם אם באדמת העציץ שלך יש כבר דשן, רוב הסיכויים שככל שהעונה תעבור, תצטרך להאכיל את הצמחים שלך בכל מקרה.

 • 04

  בחר צמחים

  בסדר, ברגע שקבעת כמה שמש יש לך, בחרת בעציץ שלך וקיבלת את אדמת העציץ שלך, עכשיו הכיף מתחיל לבחור את הצמחים שלך. הדבר הראשון שאתה רוצה לעשות הוא לחפש צמחים המשגשגים באותה כמות שמש שהסיר שלך יקבל. ברוב המשתלות צמחים בעלי דרישות שמש גבוהות יחד ולצמחי צל יש בדרך כלל גם מקום משלהם. עם זאת, יש טונות של צמחים שהם חלק מהשמש, או חלקם צל. אז החדשות הטובות הן שלא משנה מה דורשת מהשמש שלך, יהיו צמחים שיסופקו, עכשיו אתה רק צריך למצוא אותם ולהחליט. כמו כן, אם אתה עושה מיכל מעורב, אתה רוצה לוודא כי כל הצמחים שאתה קונה מחזיקים לא רק את אותה דרישת האור, אלא את אותה דרישת מים.

  כדי לעשות זאת מבלי לפגוע בצמחים
  כדי לעשות זאת מבלי לפגוע בצמחים, אל תתפסו בצמח ומשכו.

  ישנן מספר כלשהו של פילוסופיות לעיצוב מכולות, אך הרעיון להשתמש בגישה "מותחן, מילוי ומשחק" הוא מצוין למתחילים. כמו כן, אל תפחדו להכניס לסיר שלכם רק צמח נפלא אחד, או מספר צמחים מסוג אחד. בחלק מהמיכלים האהובים עלי יש רק צמח מרשים אחד.

  עוד על בחירת צמחים

 • 05

  שתל את המכולה שלך

  באופן מוזר, זה החלק הקל בכל התהליך וכנראה לוקח הכי פחות זמן. ברגע שנאספו את הצמחים, אדמת העציץ והדשן שלך, יש לכסות את חור הניקוז התחתון בהקרנת פלסטיק, מגבת נייר או מסנן קפה, כך שהאדמה שלך תישאר במים ויכולה לצאת. מלא את המיכל שלך באדמת שתילה עד סנטימטר אחד או שניים מלמעלה. כעת מערבבים דשן, עוקבים בזהירות אחר הוראות הכמות (זה חשוב במיוחד אם אתם משתמשים בדשנים קונבנציונליים, שיכולים לשרוף את שורשי הצמחים שלכם אם אתם משתמשים בשימוש יתר). אני משתמש בדשן אורגני לכל מטרה, גרגירי. הקפד לערבב אותו היטב בכל הסיר.

  הוציאו בזהירות את הצמחים שלכם מעציצי המשתלה שלהם. כדי לעשות זאת מבלי לפגוע בצמחים, אל תתפסו בצמח ומשכו. הפוך את הסיר הפוך ודחף את הצמח החוצה דרך החורים. אם הוא תקוע הפעל סכין סביב הסיר, בין האדמה לפלסטיק. אם אתה מגלה שהצמח שלך קשור לשורשים, דאג להפריד בין שורשים,. סדר את הצמחים, תוך התחשבות באיזה כיוון העציץ שלך יפנה.

  חופרים חור לכל צמח, עמוק מספיק כך שקרקע האדמה של הצמח בעציץ המשתלה שלו תהיה סנטימטר אחד או שניים מראש העציץ. אינך רוצה לכסות את הכתר (במקום בו הגבעול פוגש את שורשיו) של הצמח שלך באדמה, ואתה רוצה מספיק מקום כדי שכשאתה מושקה, הוא לא יתזה מהסיר.

  מלא סביב הצמחים שלך באדמת שתילה, שוב, היזהר שלא לכסות את הכתר. אתה רוצה לוודא שיש אדמה שמקיפה את שורשי הצמחים שלך ושאין כיסי אוויר.

  השקו בעדינות ובנדיבות, עד שהמים זורמים מתחתית הסיר שלכם. לאחר ההשקיה הראשונה, ייתכן שתצטרך להוסיף עוד אדמת עציצים אם מופיעים חורים או שקעים.

  5 טיפים לשתילת מיכל

 • 06

  שמור על הצמחים שלך בחיים

  אוקי, עכשיו זה החלק הקשה להחזיק את הדבר בחיים. השקיה היא המפתח. ולא רק השקיה, השקיית הכמות הנכונה. ככלל, האדמה שלך צריכה להישמר לחה, ולא רטובה. כדי לקבוע את זה תקע את האצבע שלך למפרק השני באדמה. אתה עושה זאת מכיוון שפני הקרקע יכולים להיראות או להיראות יבשים, אך אם תקע את האצבע פנימה, האדמה מתחת לפני השטח עשויה להיות רטובה. אם האדמה שלך מרגישה לחה, אתה כנראה צריך לחכות להשקות.

  השקיה מסובכת במיוחד מכיוון שהסיר שלך יתייבש מהר יותר בימי שמש, ורוח עלולה לשאוב לחות מסיר. בימים מעוננים או לחים הסיר שלך לא יתייבש. עם זאת, קל להטעות בגשם עדין. זה יכול להטעות אותך לחשוב שאתה לא צריך להשקות, כאשר הצמח שלך עשוי להיות יבש למדי.

  תלוי איפה אתה גר וכמה חם הוא יתכן שתצטרך להשקות כמה פעמים ביום בלב הקיץ, במיוחד אם הסיר שלך קטן.

מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לבחור ולגדל סוקולנטים?
 2. פרחי גן מתים
 3. גידול וטיפול בצמחי אגבה
 4. כל מה שאתה צריך לדעת על גידול עגבניות
 5. מיכל גינון ירקות
 6. כיצד לגזום סוגים שונים של הידראנגאה?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail