מדוע כדאי לכם לשקול חלונות גג או חלונות גג?

המונחים צוהר וחלון הגג הם שם נרדף לחלוטין
עבור חלקם, המונחים צוהר וחלון הגג הם שם נרדף לחלוטין, ואילו אצל יצרנים אחרים ההבדלים בולטים וחשובים.

יש בעלי בתים שמתייחסים לחלונות זכוכית המוצבים בקו הגג כמקבילה יוקרתית של ג'קוזי בג'קוזי בחדר אמבטיה או מטבח חיצוני בפטיו. אבל חלונות גג או חלונות גג הם הרבה יותר ממותרות, במיוחד באזורים שמקבלים אור טבעי מוגבל, או עם בניית בתים שבהם יש מגבלה בשטח הקיר הזמין לחלונות.

 • בחלל מגורים קומה שנייה תחוב מתחת לקווי גג משופעים, נוכחותם של צוהר עשויה לאיית את ההבדל בין חלל בהיר וידידותי למערה עכורה.
 • בבית שנבנה בין בתים שכנים צמודים זה לזה, חלונות גג עשויים להיות הפיתרון הטוב ביותר להכנסת אור טבעי טוב לחדרים.
 • בבית בן קומה אחת שנבנה עם תוכנית קומה פתוחה, פירי צוהר יכולים להכניס אור טבעי נחוץ למרכז החללים הגדולים.

טרמינולוגיה

בעלי בתים השוקלים צורה כלשהי של זכוכית המוצבת בקו הגג יכולים לפעמים להתבלבל בין המונחים השונים שהם נתקלים בהם. זה לא עוזר כאשר יצרני חלונות אינם משתמשים במונחים עם סוג כלשהו של עקביות. עבור חלקם, המונחים צוהר וחלון הגג הם שם נרדף לחלוטין, ואילו אצל יצרנים אחרים ההבדלים בולטים וחשובים.

אמנם ישנן הגדרות מבנה מדויקות המבדילות בין חלונות גג לבין חלונות גג, אך בתחום הבניין המודרני קיימות הבחנות נפוצות למדי:

 • צוהר: צוהר הוא חלון קבוע המונח בקו הגג. יתכן שהוא משלב אפשרויות אוורור, אך החלון עצמו לא נפתח. באירופה, סוג זה של חלונות יכול להיקרא rooflite.
 • חלון גג: חלון גג נפתח למעשה בדרך כלל עם מנגנון בסגנון סוכך מסתובב. זה עשוי אפילו לשלב סינון חלונות, באותה צורה כמו חלון בסגנון סוכך המוטבע בקירות הצדדיים. עם זאת, חלק מהיצרנים מכנים סוג זה של חלונות תאורה צוננת.
 • פיר קל: מונח זה מתייחס להתאמה מבנית בה עובר פיר מוקף בין קורות גג או קורות גג כדי לקשר בין תקרת החדר לבין חלון גג או חלון גג. פיר זה נקרא לפעמים מרדף . לעתים קרובות זוהי הבנייה המשמשת בבתים חד קומתיים, כאשר פתח אופקי בתקרה מחובר לחלון המותקן בגג באמצעות פיר ממוסגר ומוגמר. המסגור הנדרש על ידי פיר יכול להוסיף במידה ניכרת לעלות של צוהר.
 • חלון שפופרת: זהו צורה פשוטה וזולה של פיר אור, בו חלון כיפה קטנה המופנה לקו הגג מקושר לתקרה תחתונה באמצעות צינור רעיוני גמיש. צוהר צינור משמש בדרך כלל עבור חללים קטנים כדי לספק אור חוצה אמבטיה קטנה, ארון, או חדר כביסה. זו אפשרות זולה מאוד.

אפשרויות חלון צוהר / גג

ישנן כמעט אפשרויות רבות לחלונות המוגדרים בקו הגג כמו לחלונות בקירות. בעוד שמנגנוני ההפעלה מוגבלים מעט יותר (לעתים נדירות אתה מוצא חלונות הזזה או סגנון תלוי כפול המשמשים בגגות, למשל), יש לך את אותן אפשרויות לזגוגיות וזכוכית. סוגים מסוימים של חלונות גג מופעלים באמצעות שלט רחוק מנועי - דבר החיוני אם אתה רוצה חלון מאוורר הממוקם גבוה מעל בפיר קל.

זכוכית לחלונות גג ולתאורה עשויה בדרך כלל מזכוכית עמידה מאוד לנפץ, מכיוון שחלונות אלה עשויים להיות כפופים לברד או מענפי עצים נופלים. מעבר לכך, יהיו לך אפשרויות לזכוכית יחידה, כפולה או משולשת, ציפויים מחזירים אור, תאים מלאים בגז בין לוחות זכוכית, וכל שאר האפשרויות המשותפות לחלונות קיר מסורתיים.

אפשרויות התקנה

בדיוק כמו עם חלונות מסורתיים לקירות, יש לך אפשרויות כיצד להתקין חלונות גג או חלונות גג. הם יכולים להיות מותקנים בעצמך, על ידי חברת החלונות, או על ידי נגר מסורתי או קבלן כללי.

 • התקנת בעלי בתים: אם חלון הגג שלך קטן מספיק בכדי להתאים בין שני מסגרות או קורות, עבודת ההתקנה שלך תהיה קלה בהרבה מאשר אם תצטרך לחתוך קורות או קורות. יצרני גגות רבים כוללים הוראות מפורטות ההופכות את זה לעבודה שעושה DIY מיומן בקלות. אם אתה מרגיש בנוח עם נגרות בסיסית, רעפים, התקנת חלונות בסיסית, עבודות קיר גבס וצביעה - אותן כישורים הנמצאים בהתקנת חלון מסורתי בקיר צדדי - תוכל להכניס חלון גג או חלון גג משלך. עבור חלונות גג מונעים, תזדקק גם לניסיון חשמלי. התקנת חלון גג DIY אינה פרויקט המעניק אימפולסיביות. הקפד לשקול את נקודות החוזק והחולשה שלך לפני שתתמודד עם עבודה שתוקעת חור בקו הגג שלך.
 • חברת חלונות: כל חיפוש אחר חלונות חלופיים יוביל אתכם בקרוב לאנשי מקצוע מוסמכים שיכולים להתקין חלונות גג וחלונות גג. פלה, מרווין ואנדרסן הם בין השמות הגדולים בחלונות שיכולים לא רק לספק לך חלון צוהר אלא גם אנשי המקצוע המוסמכים להתקין אותו. החיסרון הגדול כאן הוא שרוב החברות החלונות בלבד יעשו בדיוק את זה: להתקין את החלון בלבד. הם ידרשו מראש אזור ממוסגר במלואו, כך שכל מה שהם צריכים לעשות הוא להכניס את הגג. כל השאר - כולל פיר הגג, במידת הצורך - תלוי בך. מסיבה זו, זו אפשרות יקרה. אבל זו גם אפשרות שדי מבטיחה התקנה איכותית ומגובה באחריות.
 • נגר או קבלן: כל קבלן כללי, נגר כללי ואפילו איש מנוסה מנוסה אמור להיות מסוגל להתקין את חלון הגג שלך. אפשרות זו תהיה זולה בהרבה מאשר ללכת עם קבלן החלונות. עם אפשרות זו, הקבלן חובש שני כובעים: ממסגר את השטח וגם מתקין את חלון הגג עצמו. קבלן יעביר מיקור חוץ לפעילויות לקבלני משנה (בעיקר עבודות קיר גבס עבור הפיר). נגר / איש תיקון, לעומת זאת, עשוי לעשות הכל איתו- ואולי עם בן זוג. העצה הטובה ביותר כאן היא להקפיד לעבוד עם קבלן או נגר על פי המלצה של מישהו שהשתמש בו בהצלחה.

מגבלות לחלונות הגג ולתאורה

חלון גג נפתח למעשה בדרך כלל עם מנגנון בסגנון סוכך מסתובב
חלון גג: חלון גג נפתח למעשה בדרך כלל עם מנגנון בסגנון סוכך מסתובב.

חלונות גג ותאורה מספקים יתרונות רבים, אך הם אינם תמיד תחליף לחלונות סטנדרטיים על קירות הצד. זכור את הדברים הבאים:

 • לעתים קרובות חלונות נדרשים על ידי קוד בנייה מכיוון שהם מספקים יציאה (בריחה) במקרה חירום. לא תמיד ניתן להשתמש בתאורה או חלון גג כתחליף לחלונות. עם זאת, חלק מהיצרנים מציעים חלונות גג עם המרווח הדרוש בכדי להתייחס לפתיחת יציאה. עם זאת, יהיה צורך באמצעי טיפוס מהגג כדי שחלונות הגג יעמדו בדרישות החוק לחלון יציאה.
 • "הרווח הסולארי" על חלון גג או חלון גג בולט. זה יכול להיות יתרון באקלים קר, כאשר השמש החורפית הקורנת על חלון הגג יכולה לעזור בחימום חלל. אבל זה יכול להיות חסרון מובהק בקיץ או באקלים חם יותר. חלונות גג רבים אינם מגיעים עם שום סוג של תריס או שיטה לחסימת השמש. זו אפשרות שבדרך כלל תעלה לכם יותר.

מחירים

חלונות גג וחלונות גג עצמם אינם יקרים להפליא, במיוחד עבור עובדי DIY שיעשו את העבודה בעצמם. במרכז קמעונאות גדול אחד, העלויות האחרונות עבור חלון גג גדול למדי:

 • אוורור חלון גג Velux באופן ידני, 53 ס"מ x 96 ס"מ: 380 €
 • מתקנת חלון גג של Velux, 53 ס"מ x 118 ס"מ: 300 €

מחירים אלה אינם ניכרים יותר מאשר עבור חלונות קיר איכותיים המיועדים לבנייה חדשה.

העלויות שנגר או קבלן מבצע את העבודה יכולות להוסיף משמעותית למחיר. להלן ממוצעים לאומיים אחרונים:

 • חיתוך חור בגג ושינוי מסגרת הקורות עולה בדרך כלל כ -150 € עלות זו יכולה להיות משמעותית יותר עבור חלונות רחבים מאוד הדורשים חיתוך קורות עץ ומסגרת מחדש של שטח הגג. בחירת חלונות צרים מספיק בכדי להתאים בין קורות גג או קורות עץ זה רעיון טוב שישמור על עלויותיך.
 • התקנה והחלפה של החלון עצמו יעלה 150 עד 220 יורו לבתים עם רעפי אספלט, ו -20 עד 30 אחוז יותר עבור קירוי מתכת או רעפים.
 • בניית מרדף (פיר) מהגג עד לתקרה הפנימית תעלה 750 € עד 1120 €
 • צביעה מחודשת של התקרה מתחת לצוהר תעלה לפחות 190 אירו אם תשכירו מקצוען.

שים לב שעלויות העבודה יכולות להשתנות במידה ניכרת מאזור לאזור.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail