מדרגות אבן לעומת מדרגות בטון בגנים

עם אבן שבץ או שיבוץ בטון בתוך ארגזי העץ
לעתים משתמשים בעצי נוף קבועים למסגרות של תיבות מדרגות, עם אבן שבץ או שיבוץ בטון בתוך ארגזי העץ.

אם הנוף שלך כולל שיפוע מורגש שעושה את זה מביך לעבור ממפלס אחד למשנהו, אחת או יותר מדרגות גן יכולה להיות התשובה. ניתן להשתמש בכל מספר של חומרי בניין לייצור מדרגות גינה, כמו אבן דופן, אבן שדה, אבן ערימה ומרצפות.

חברות בניית נוף מקצועיות מתקינות הרבה יותר מדרגות אבן מאשר בטון שפך, מכיוון שאבן מועדפת לעתים קרובות על ידי בעלי בתים בזכות המראה הטבעי, האטרקטיבי. אך מדרגות גינה מאבן קשה להתקנה בגלל משקל החומרים העצום. בעוד כמה בעלי בתים התמודדו עם זה בעצמם, העבודה נעשית לעתים קרובות יותר על ידי אנשי מקצוע בתחום בניית הנוף. צורה פשוטה של מדרגות גינה מבטון יצוק היא פרויקט DIY מעשי יותר; אך אמנם העבודה אינה מסובכת, אך היא כרוכה בעבודה קשה.

השוואה בין אסתטיקה ועמידות

אחת הסיבות שבעלי בתים מעדיפים לעתים קרובות אבן טבעית היא שהיא נראית הרבה יותר טבעית בנוף ומציעה אפשרויות עיצוב רבות יותר. בעוד שבטון יצוק נוטה להיות אפור ניטרלי, אבן מגיעה בצבעים וטקסטורות רבות ושונות כדי לענות כמעט על כל אסתטיקה בעיצוב נוף. אבן גם עמידה יותר, מכיוון שבטון נוטה להיסדק לאורך זמן אלא אם כן הוא מונח בצורה מושלמת; גם אז, חלק מהפיצוחים הם בלתי נמנעים לאורך זמן. עם מדרגות אבן ומרצפות קל למדי להחליף אבנים בודדות, אך צריך להרוס ולשפוך מדרגות בטון פגועות קשות. אם בעל בית מעוניין להתקין גרם מדרגות חיצוני רשמי יותר, הרי שרצפות עשויות להיות בחירה טובה יותר מכיוון שהן חזקות בהרבה מבטון מעורב.

השוואת עלויות

להתקנה מקצועית, מדרגות בטון יכולות בדרך כלל לעלות כמעט 220 יורו למדרגה, לעומת כ -110 אירו למדרגת אבן. בעוד שבטון כחומר עשוי להיות זול יותר מאבן, קשה להתקין זמן רב יותר. בממוצע נדרש צוות מקצועי בערך יומיים שלמים להניח מדרגות בטון אך רק חצי יום למדרגות אבן. גם ההכנה והתקנה של בטון מוקפדים הרבה יותר מכיוון שיש יותר מקום לטעויות. אבל עבור בעל בית שמוכן לשפוך סוג פשוט של מדרגות גינה מבטון, ויש לו חברים מוכנים לעזור, בטון שפך יכול להיות פחות יקר מאבן.

סקירת התקנה: מדרגות אבן

התקנת מדרגות אבן יכולה להיעשות בצורה רשמית למדי, לבנות אותן במאמץ להיות מדויקות מאוד בגובה העליות ובעומק המדרגות. הם יכולים להיעשות בצורה לא פורמלית יותר, עם כמות מינימלית של חפירה, שבה לוחות סלע מוטבעים באדמה כדי ליצור דריכות שצף למעשה. מדרגות אבן רשמיות יותר דורשות מידה לא מבוטלת של מדידה וחישוב זהירים, ועבודות החפירה יכולות להיות ניכרות. צוות נוף טוב יכול לעשות עבודה זו ביום אחד, ורק העושים במלאכת העשייה המעשים ביותר צריכים לנסות זאת. עובדי DIY יכולים לפעמים להתקין מדרגות גן אבן לא פורמליות יותר, אך יש להזהיר כי חומרי הבנייה הכבדים הללו אינם קלים להסתובב ולמצב אותם.

להלן סקירה של אופן הפעולה של התקנה טיפוסית.

ראשית, רוחב מדרגות הגן מחושב. עם לוחות סלע גדולים, רוחב הלוחות עשוי לקבוע את המדרגה עם המדרגות, אך ניתן גם למקם אבנים קטנות יותר זו לצד זו כדי להשיג את אותו רוחב. באופן כללי, כל מדרגות גינה צריכות להיות ברוחב של לפחות 3 מטר, ו -4 או 5 מטר הם מינימום טוב יותר.

לאחר מכן, פרוס את גרם המדרגות על המדרון עם יתדות וחוטים. התחל תחילה בחפירה למדרגה התחתונה, בעזרת ספייד להסרת דשא וחתוך למדרון ליצירת משטח ישר. השתמש במיתרי הפריסה כמדריך לקביעת רוחב החפירה. מרבית מדרגות הגן הן בערך בין 7 ל -20 סנטימטרים ולעומק 30 סנטימטרים לפחות. העומק צריך להיות מעט גדול מכיוון שהשלבים הבאים יונחו על החלק הדריכה האחורי של השלב הקודם. החלק את תחתית החפירה עם מגרפה לגינה כדי לשטח את המשטח.

מקם את הסלע (או הסלעים) בחלל לצעד הראשון, וודא שהוא מפלס בערך. אם אתה מערם שכבות של אבן שטוחה כדי להשיג את הגובה המתאים למדרגה, וודא שהפנים הקדמיות של המדרגה חלקות ואחידות יחסית. באופן אידיאלי, צריך להיות גובה קל מאוד קדימה למדרגה כדי למנוע שלוליות מים. סביר להניח שתצטרך להסיר או להוסיף אדמה מתחת לאבן / ים באופן שיטתי עד שתשיג שלב די ברמה. ברגע שהצעד הראשון הוא ברמה, השתמש בפטיש גומי כדי לדפוק על גבי החלק העליון של האבן, והכניס אותו לאדמה.

חזור על תהליך זה לשלב הבא, חפירת המדרון, שיטוח החפירה, לאחר מכן הנח, פילוס והגדר את האבן / ים לשלב הבא. באופן אידיאלי, הצעד השני צריך לחפוף מעט את החלק האחורי של הצעד הראשון בכמה סנטימטרים בדוק ברמה לפני שתמשיך.

מדרגות בטון בדרך כלל יכולות לעלות כמעט 220 € למדרגה
להתקנה מקצועית, מדרגות בטון בדרך כלל יכולות לעלות כמעט 220 € למדרגה, לעומת כ -110 € למדרגת אבן.

המשך באופן זה במשך כל השלבים הבאים עד שתגיע לראש המדרון. עם שיפוע עדין מאוד בו לא מעשי לכל צעד לחפוף את הקודם ולנוח ישירות על האבן, תוכלו לפרק את גרם המדרגות לטיסות קצרות יותר של 2 עד 4 מדרגות, מופרדות על ידי נחיתות רחבות יותר העשויות אבן דגל או אבן אחרת.

ייתכן שיהיה צורך בהתאמה מסוימת של אבנים לאחר התקנת כל השלבים. חפרו עוד אדמה, או הצטלבו מתחת למדרגות נמוכות עם חתיכות אבן דקות כדי ליצור משטחים מישוריים. שתילת צמחי כיסוי קרקע סביב שולי המדרגות והנחיתות תסייע במניעת סחף ועיגון המדרגות.

סקירת התקנה: מדרגות בטון יצוקות

מדרגות בטון יכולות להיות התקנות מדויקות מאוד, מדויקות, הטובות ביותר על ידי צוות מקצועי, אך ניתן גם ליצור מערך פשוט יותר ופשוט יותר של מדרגות נוף בטון באמצעות עץ 1 x 6 או 1 x 8 ליצירת מלבני תלת-צדדי קופסאות בעומק 41 ס"מ ורוחב 4 מטר, לתוכם מוזגים. לפניכם סקירה כללית של התהליך.

חותכים את החלק הקדמי ואת הצדדים של הקופסאות, ומפרקים אותם יחד עם ברגים. השאר את הצד האחורי פתוח.

השתמש בפטיש למטבח כדי להטמיע כל קופסה באדמה כאשר הצד האחורי הפתוח מונע למדרון. וודא כי הקופסאות הן מפלסיות יחסית, עם זווית קלה מאוד לכיוון הקדמי כדי לסייע בניקוז מים. הניחו כל צד של הקופסאות לקרקע כדי לשמור על מקומם, תוך הברגת קירות התיבה אל ההימור מבפנים החוצה. הוסף אורכים של מוט פלדה לכל שלב בטון לקבלת תמיכה נוספת.

לאחר מכן תשתמשו במזיגה רציפה למילוי כל קופסא בבטון. משאית משאבה מועילה לפרויקט מסוג זה מכיוון ששימוש במריצה יכול להיות קשה, ועיתוי הוא חיוני. עבוד מלמטה לכיוון החלק העליון, והשתמש במלוטת וכלי שולי כדי להחליק את החלק העליון של מדרגות הבטון תוך כדי. יש אנשים שאוהבים לנהוג באורכי מוטות אנכיים בקרקע, כאשר החלק העליון של המוט נמצא מתחת לפני השטח העליון של המדרגה. כאשר יוצקים את הבטון סביבם, "מוטות" מוטות מוטות אלה בבטון יעזרו לעגן את המדרגה במקום במדרון.

לאחר שהבטון התקשה למדי אך טרם נרפא לחלוטין, הסר את הקופסאות והחליק את שולי המדרגות בעזרת כף עגולה. כל חלל קטן בצידי המדרגות או בקדמת המדרגות יכול להיות קבוע על ידי כרית על בטון נוסף.

מעקות?

מעקות לרוב אינם מותקנים למדרגות גינה חיצוניות, ודרישות הקוד שונות מאוד. באזורים רבים, אין כללים למדרגות שאינן מחוברות למבנה קבוע, אך באזורים אחרים, הכלל יכול להיות שכל מדרגות בעלות גובה כולל של יותר מ -3 מטרים, או עם יותר מארבע מדרגות בודדות. עליות דורשות מעקה ידני.

מדרגות גינה הן לעיתים קרובות עניינים לא רשמיים מעט עם דריכה אופקית עמוקה על כל מדרגה ונחתות רחבות. אם באזור שלך יש דרישות מעקה, ניתן להימנע מהן בקלות על ידי חלוקת העלייה הכוללת לסדרת טיסות קצרות בגובה 3 או 4 מדרגות, המופרדות על ידי נחיתות רחבות. יש לכך גם יתרון בכך שהצעדים משתלבים עם הנוף באופן טבעי יותר. אם הקוד דורש מעקה, עליהם להיתקע בגובה שבין 30 ל -94 סנטימטר מעל מדרגות המדרגות. לשימוש חיצוני, חומר עמיד למזג אוויר כמו ברזל או ארז בהתאמה אישית הוא בחירה טובה.

שילוב חומרים

גרם מדרגות חיצוני לגינה הוא מקום אחד שבו ניתן לשלב ביעילות חומרי בניין. שימוש ברצפות ובאבן יחד הוא דוגמה אחת, שבה ריצפים משמשים בשבילים ונחיתה, עם אבן טבעית למדרגות שעושות את המעבר בין המפלסים. לעתים משתמשים בעצי נוף קבועים למסגרות של תיבות מדרגות, עם אבן שבץ או שיבוץ בטון בתוך ארגזי העץ.

מאמרים בנושאים דומים
  1. צמחים המשגשגים תחת עצים
  2. האם אתה יכול לחסוך כסף על השקיה בנוף עם בארות מים?
  3. כיצד לבנות פאטיו מבטון?
  4. איך מעצבים גן גשם?
  5. הכנת חבית גשם
  6. כיצד לבנות ברמס גינון?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail