כיצד לשפר את הקרקע החומצית בגינה שלך?

אם בדיקת אדמה הצביעה שיש לך אדמה חומצית בגינה שלך
אם בדיקת אדמה הצביעה שיש לך אדמה חומצית בגינה שלך, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להתחיל בשיפור האדמה שלך ולהגדיל את ה- pH. ליים.

אדמה חומצית, שהיא אדמה עם pH נמוך משבע, יכולה להוות בעיה אם אתם מתכוונים לגדל צמחים מסוימים, כגון ירקות, רובם חד-שנתיים ועשבי דשא. כל סוגי הצמחים הללו מתפקדים בצורה גרועה בקרקע חומצית מכיוון שחומציות הקרקע מונעת מהם ליטול חומרים מזינים מהקרקע.

אם בדיקת אדמה הצביעה שיש לך אדמה חומצית בגינה שלך, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להתחיל בשיפור האדמה שלך ולהגדיל את ה- pH.

ליים

הוספת גיר גיר או דולומיט (שיש בו מגנזיום בנוסף לסידן פחמתי המרכיב סיד רגיל) היא אחת הדרכים המהירות ביותר להעלות את ה- pH של האדמה שלך. בדרך כלל תרצה לחפש משהו שנקרא סיד גן או אבן גיר הדולומיט הנ"ל עבור הגינה שלך. סוגים אחרים של סיד, כגון סיד מיובש או סיד הם הרבה יותר קאוסטיים לקרקע בגינה ופחות בטוחים לשימוש הגנן.

ההמלצה הכללית להוספת סיד אל האדמה שלך היא להוסיף חמש עד 5 ק"ג 100 מ ' 2 של אדמת גן להגדיל pH של האדמה שלך ברמה אחת (כדי לעבור pH של ארבעה עד pH של חמש, למשל). אם יש לך אדמת חרסית, ייקח יותר מהרמה שנקבעה כדי להעלות את ה- pH שלך. זו סיבה טובה לבחון את האדמה שלך; התוצאות שתקבל בחזרה יתנו לך המלצות מדויקות בהתבסס על סוג הקרקע הספציפי שלך.

יתכן שתצטרך להוסיף סיד באופן קבוע כדי לשמור על ה- pH של האדמה שלך ברגע שיש לך אותו איפה שתרצה, אז התכנן לבצע בדיקת pH לפחות פעם בשנה אם נלחמת באדמה חומצית.

ארוחת עצם

ארוחת עצם, שזה בדיוק מה שזה נשמע, היא מקור טוב לסידן ויכולה לעזור להעלות את ה- pH של האדמה שלך לאורך זמן. זו לא שיטה לתיקון מהיר והיא משמשת בצורה הטובה ביותר לקרקע חומצית מעט בלבד. המלצות כלליות ליישם ארוחת עצם בשיעור של חמישה קילו 50 מטר 2, אבל אתה יכול להגדיל כי (עד כפול) אם אתה מנסה להעלות pH של האדמה שלך.

קומפוסט

פיתרון ארוך טווח נוסף לאדמה חומצית הוא להמשיך ולהוסיף קומפוסט באיכות טובה לאזור. אמנם זה לא ישפיע באופן מיידי על ה- pH של הקרקע, אבל זה יעזור לשפר אותה לאורך זמן ולספק לכל הצמחים באזור חומרים מזינים חיוניים בזמן שאתה מקבל את רמת החומציות של האדמה בשליטה. הוסף לפחות שניים עד שלושה סנטימטרים של קומפוסט בשנה, על פני האדמה או שנחפר באדמה, תלוי במה שאתה מגדל באזור זה. אם אתה מגדל צמחים רב שנתיים, שיחים או עצים פשוט מכים את האזור בקומפוסט. אם מדובר באזור שתילה חדש או כזה שתשתול מחדש מדי שנה, כגון גן ירק, חפר אותו באינץ 'סנטימטרים עליון של אדמה לפני או לפני שתילה, או בסוף העונה.

אפר עץ

אתה יכול גם להשתמש באפר עץ כדי להגביר את ה- pH של האדמה שלך. אם אתה נוקט בדרך זו, רק וודא שלא שרפת שום יער מטופל או אגוז שחור, שבדרך כלל רעיל לצמחים אחרים. אפר עץ מוחל טוב בסתיו, בשיעור של כחמישה עד 5 ק"ג 100 מ ' 2. אם תחליט למרוח אפר עץ, הקפד לחפור אותו באדמה; אחרת החלקיקים הקטנים והמאובקים פשוט יתנשפו.

שיפור אדמת הגן החומצי אינו קשה, אך ייקח מעט זמן וסבלנות. בין אם תבחרו בסיד, בקמח טוב, באפר או בקומפוסט (או בשילוב ביניהם) בכדי לעזור בשיפור האדמה שלכם, יהיה לכם גן בריא יותר וצמחים חזקים יותר כתוצאה מכך.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail