קיצצו חשבונות אנרגיה עם בידוד בעליית גג מפוצצת

אשר בתורו שולח את הבידוד המפונפן דרך צינור ארוך
יש לרוקן את השקיות למפוח, אשר בתורו שולח את הבידוד המפונפן דרך צינור ארוך.
 • 01

  יסודות בידוד מפוצצים

  אחת הדרכים הטובות ביותר להפחית את חשבונות האנרגיה היא להוסיף בידוד בעליית הגג שלך. למעשה, הגדלת בידוד עליית הגג היא לרוב הצעד החשוב ביותר שתוכלו לנקוט בכדי לחסוך בהוצאות החימום והקירור. לעיתים קרובות, הדרך הקלה ביותר להוסיף בידוד לעליית גג לא גמורה היא לפוצץ בידוד תאית או סיבי זכוכית.

  תאית מועדפת מכמה סיבות. זהו חומר אחראי לסביבה העשוי מעיתונים ממוחזרים. זה פחות יקר מפיברגלס ובעל ערך R גבוה יותר ומגרה פחות את העור והריאות. המכונה גם "בידוד סיבים טבעיים", תאית נמכרת דחוסה בשקיות ניילון גדולות בחנויות לשיפור הבית. יש לרוקן את השקיות למפוח, אשר בתורו שולח את הבידוד המפונפן דרך צינור ארוך. בדרך כלל תוכלו לשאול מפוח או לשכור בתשלום מינימלי מאותה חנות.

  עבודת בידוד מפוצצת מחייבת שני אנשים, אחד צריך לשמור על המפוח מלא ופועל והשני לעבוד על הצינור בעליית הגג. אבל המשימה החשובה של הכנת עליית הגג היא משהו שתוכלו להתמודד לבד.

  אספקה נחוצה:

  • משקפי עיניים
  • מסכת אבק
  • כפפות
  • חולצה עם שרוולים ארוכים
  • דיקט או לוחות ללכת עליהם
  • עבודה קלה
  • ספריי קצף
  • אקדח איטום ואיטום
  • תעלות אוורור (רצוי קצף) לבתים עם פתחי אוורור
  • מהדק, להתקנת תעלות פורקן
  • טוש לא מחיק
  • סרט מדידה
  • ציוד בידוד ותנשבת תאית
 • 02

  אטם אוויר לפני הבידוד

  בתים ישנים מאפשרים הרבה אוויר לדלוף דרך התקרות לעליית הגג. במהלך הקיץ והחורף, האוויר האבוד הזה הוא כסף אבוד מאז ששילמתם כדי לחמם או לקרר אותו. אז המשימה הראשונה היא לאטום את הדליפות. שלב זה יקטין את הפסדי האנרגיה גם אם אינך מתעסק בבידוד מפוצץ. נזילות אוויר יכולות להתרחש סביב הפריטים הבאים:

  לפני היציאה לעליית הגג, הכינו מפה של כתמי הדליפה הפוטנציאליים הללו למטה. השתמש במפה כדי להדריך אותך בעליית הגג.

  הנח כמה דיקט או לוחות על קורות הרצפה כדי לספק משטח הליכה זמני. הקפידו לא לעבור בין הקורות, מכיוון שככל הנראה תעבירו את כף הרגל דרך תקרת קיר הגבס שמתחת.

  אם כבר יש בידוד כלשהו בעליית הגג, יהיה עליכם לשלוף אותו מהדרך תוך כדי איטום נזילות. השתמש בקצף ריסוס מתרחב סביב פערים בגודל 0,25 אינץ '. רחב או גדול יותר, והשתמש בכרוביות עבור פערים קטנים יותר. מלא את כל החסר לחלוטין.

  אם לביתך יש פתחי אוורור בפתחי המרזבים, בדוק שיש מעליהם גג גג. אם לא, או אם הקיימים ניזוקו, התקן תעלות חדשות כדי לאפשר לאוויר להסתובב כראוי מתחת לגג. תזדקק לתעלות בכל חלל קורות אוויר שמאוורר. השתמש במהדק כדי לחבר את התעלות לסיפון הגג.

 • 03

  קבעו את ערך ה- r הנדרש לבידוד

  קבעו את עומק הבידוד המפוצץ לו תזדקקו. העומק יהיה תלוי היכן אתה גר וערך ה- R של הבידוד בו אתה משתמש. תאית מספקת בדרך כלל R-38 בעומק של 25 סנטימטרים.

  תוכלו לקבוע את רמת הבידוד הדרושה על ידי בדיקת המפה שמספק משרד האנרגיה או לקבל המלצה ספציפית באמצעות מחשבון בידוד מיקוד.

  נתק אותו ונקה את הבידוד מהצינור והמכסה לפני שתמשיך
  אם המפוח נסתם, כבה אותו, נתק אותו ונקה את הבידוד מהצינור והמכסה לפני שתמשיך.

  השתמש בסרט מדידה ובסמן קבוע כדי לסמן את העומק הנדרש של בידוד מפוצץ על חברי מסבך אנכיים או חתיכי קיר סביב חלל עליית הגג. הקפד למדוד משטח קיר הגבס, ולא מחלקי הקורות.

  אם כבר יש בידוד כלשהו בעליית הגג, קבעו את ערך ה- R שלו והחסירו את הסכום מהסכום הרצוי כדי לקבוע כמה יהיה צורך בבידוד חדש.

 • 04

  קבל את בידוד התאית ומפוח

  קנו עוד כמה שקיות של בידוד תאית ממה שאתם חושבים שתזדקקו לו. אתה אמור להיות מסוגל להחזיר את התיקים שאינם בשימוש, וזה יחסוך ממך צורך לבצע טיול מהיר לחנות אם נגמר לך הבידוד לפני שתסיים.

  כדוגמה, בידוד סיבים טבעיים (תאית) מפוצץ GreenFiber מגיע בשקיות שגודלן 12 על 15 על 61 ס"מ. כדי להשיג R-38 בעליית גג ללא בידוד קיים, היית צריכים 60 שקיות של בידוד תאי עבור כול 1000 מ ' 2 של שטח כדי להיות מכוסות. Lowe's ו- Home Depot מספקים השכרת מפוחים בחינם (כולל 100 מטר צינור) אם אתם קונים כמות בידוד זו.

 • 05

  הכן את ציוד המפוח

  זה הופך כעת למשרה של שני אנשים. אדם אחד צריך להאכיל את המפוח, ואילו השני מטפל בצינור בעליית הגג. הקפד לקרוא את כל ההוראות המצורפות למפוח. מלא את הקופסא על המפוח כ- 0,75 מלא, ואז הפעל אותו.

  לפרק את החומר הדחוס תוך כדי העמסתו, אך שמור על הידיים מחוץ למתקן. בחלק מהמפוחים יש שער הזזה המשמש לבקרת הזרימה.

 • 06

  מכה בבידוד בעליית הגג

  האדם שעובד בצינור צריך להתחיל בקצה המרוחק של עליית הגג ולעבוד בחזרה לכיוון פתח הגישה. שמור על הצינור אופקי, כ -2 מטרים מעל רצפת עליית הגג. אתה אמור להיות מסוגל למלא כשלושה או ארבעה מפרצי קורות מעמדה אחת. יתכן שתצטרך לדחוף את הצינור אל הגג. אתה יכול גם להשתמש בידית מטאטא כדי לדחוף בידוד לחללים שקשה להגיע אליהם.

  בעזרת תנועה גורפת מורחים שכבה אחידה של בידוד עד לסימני העומק שלכם. תמיד לנשוף באותו כיוון כמו הקורות. עם הזמן, הבידוד כנראה יתייצב בסנטימטר או שניים.

  אם המפוח נסתם, כבה אותו, נתק אותו ונקה את הבידוד מהצינור והפרפר לפני שתמשיך. מלא מחדש את הקרטון לפי הצורך. המשך באותו תהליך עד שכל קומת עליית הגג תתמלא עד לסימני העומק שלך. אם תרצה, אתה יכול לבודד את החלק האחורי של מכסה הצוהר בעליית הגג בשכבה עבה של לוח בידוד קצף קשיח או חתיכת בידוד מאט תאית.

מאמרים בנושאים דומים
 1. 5 סוגי בידוד למוסך שלך
 2. כיצד לסיים קיר גבס?
 3. 5 פריסות עיצוב מטבח קלאסי
 4. מטבחי חוץ כדי לגרום לכם לקנא בטירוף
 5. קוד המרה בעליית הגג ותקנות
 6. השתמש במשולש המטבח לתכנון חלל
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail