5 סוגי בידוד למוסך שלך

אל תבודד את קירות המוסך והתקרה שלך מבלי לבודד גם את דלת המוסך הגדולה
אל תבודד את קירות המוסך והתקרה שלך מבלי לבודד גם את דלת המוסך הגדולה.

בידוד מוסך הגיוני אם אתם מתכננים לחמם את החלל. בכל הנוגע לבחירת חומרים, ניתן להשתמש באותם סוגים של בידוד המשמשים בשאר חלקי הבית, אך חלקם טובים יותר מאחרים, תלוי אם המוסך גמור או לא. אתה גם רוצה לבחון את בידוד דלת המוסך, שדרישות ההתקנה שלה שונות משל קירות או תקרות.

יסודות בידוד מוסכים

כדאי לבודד את המוסך שלך אם אתה מוסיף חום, בין אם על בסיס קבוע או לפי הצורך. אם אינך מוסיף חום, אין טעם לבודד. זו תפיסה מוטעית פופולרית כי בידוד מוסיף חום. במציאות, בידוד רק מאט את העברת החום דרך המחסום המבודד (קיר, תקרה, רצפה וכו ').

יש בית ספר שלפיהם מוסך לא מחומם המחובר לבית עשוי לקבל תועלת מסוימת מבידוד הקירות והתקרות של המוסך מכיוון שהוא תיאורטית מציע חיץ תרמי נוסף בין החלק החיצוני של הבית לחוץ. אך אף מדינה אינה דורשת זאת כחלק ממנדות התייעלות אנרגטית, ואין זה סביר ששיפור מינימלי זה בהעברת אנרגיה יקזז את עלויות הבידוד הנרחב. הקירות המשותפים עם הבית, לעומת זאת, צריכים להיות מבודדים ללא ספק לערכם המרבי.

חשוב גם להבין את הערך של איטום אוויר בשילוב עם בידוד. מוסכים בדרך כלל אינם בנויים אטומים ויש להם הרבה פערים באוויר הפתוח. אתה יכול לבודד את הקירות, התקרה והדלת של המוסך לערך ה- R הגבוה ביותר האפשרי, אך אם לא תצליח למלא את פערי האוויר, אתה עדיין תבזבז הרבה חום. אז לפני הבידוד, הסתובבו במוסך עם פחית קצף ריסוס מורחב ואטמו את כל הפערים והסדקים שמכניסים את אור היום. (כמובן שדלת המוסך שלך היא למעשה פער אוויר עצום כשהיא פתוחה, אבל זה עניין אחר.) כמו כן, וודא שמזג האוויר נוזל לאורך החלק התחתון של דלת המוסך ולאורכו של חלונות ודלתות שלם כדי לאטום בפני טיוטות.

בידוד פיברגלס

פיברגלס הוא סוג הבידוד הנפוץ ביותר במוסכים (בדיוק כפי שהוא הסוג הפופולרי ביותר בבתים). הוא נמכר בעטלפים חתוכים מראש ושמיכות ארוכות המתאימות בין חתיכי הקירות לקורות התקרה. אתה יכול גם להשיג פיברגלס רופף, אותו הוא מתאים לנשוף לחלל עליית גג במוסך מעל לתקרה מוגמרת.

אם הקירות והתקרה יישארו פתוחים (לא מכוסים בקירות גבס או דיקט), כדאי להשתמש בעטלפי פיברגלס עם נייר או עטוף עטופים בסרט פלסטיק. אלה יעניקו לקירות מראה מוגמר מעט יותר, ולא יהיו לכם סיבי הבידוד המגרדים חשופים ומוכנים לתפוס אבק בכל עת.

בידוד תאית

תאית היא בידוד מילוי רופף שגובר בפופולריות. מיוצר בעיקר מעיתונים ממוחזרים ומטופל בחומר מעכב אש, בדרך כלל מפליגים תאית לחללי הקיר והתקרה בעזרת מכונת נשיפה מיוחדת שגם מאווררת את התאית ומפלפת אותה. ניתן לשכור מפוחים בחנויות להשכרת כלים רבים, ומרכזי בתים לפעמים ישאלו לכם אחד חינם אם תקנו מהם את התאית שלכם.

מכיוון שהוא מלא במילוי רופף, התאית מתאימה רק לקירות מוסך ותקרות מוגמרים. אם המוסך כבר סיים (אך לא מבודד), תוכלו להתקין תאית על ידי חיתוך חורים אסטרטגיים בחומר הקיר, ריסוס הבידוד בחללים שבין חברי המסגרת, ואז טלאים על החורים.

בידוד קצף קשיח

קצף קשיח מגיע ביריעות של 4 x 8 מטר ובעובי של 1,30 ס"מ עד 10 ס"מ. החומרים הנפוצים ביותר כוללים פוליסטירן מורחב (בדומה לקלקר), פוליסטירן מחולל ופוליסוציאנוראט. קצף קשיח מציע ערך R גבוה לכל סנטימטר עובי וניתן לחתוך אותו כך שיתאים כמעט לכל חלל. זו בחירה טובה עבור קירות דקים ובידוד דלתות מוסך. אם אתה הופך את המוסך לחלל מגורים או לחלל עבודה במשרה מלאה וברצונך לבודד את הרצפה, אפשרות אחת היא להשתמש בקצף נוקשה מכוסה דיקט או חומר תת רצפתי אחר.

  • הערה: בדוק את דירוג האש על קצף נוקשה; סוגים מסוימים אינם עמידים בפני אש ואינם מתאימים ליישומים חשופים. &

בידוד קצף ריסוס

קצף ריסוס מצוין הן עבור ערך R והן לאיטום אוויר. כחומר יוקרתי המשמש בדרך כלל לבנייה חסכונית באנרגיה, קצף הריסוס הוא יתר על המידה עבור מרבית פרויקטים במוסך. אבל זה עשוי להיות הגיוני אם תמיר את המוסך לשטח מגורים.

בידוד דלתות מוסך

אל תבודד את קירות המוסך והתקרה שלך מבלי לבודד גם את דלת המוסך הגדולה. אתה יכול לקנות ערכות בידוד לדלתות מוסך רגילות ממתכת, או לחתוך חתיכות של בידוד קצף קשיח כך שיתאימו לכל פנל / קטע דלתות. זכור כי חיתוך המתכת המבני של דלתות המוסך הוא מוליך חום מצוין, וזה בדרך כלל אינו מבודד. כתוצאה מכך, הביצועים התרמיים הכוללים של הדלת יהיו נמוכים בהרבה מהביצועים המדורגים של הבידוד עצמו.

איטום אוויר חשוב במיוחד עם דלתות מוסך. צור חותם לאורך הצדדים וחלקו העליון של הדלת עם חיפוי דלתות מוסך מיוחד עם פס אטם משולב. אטום לאורך תחתית הדלת עם אטם גומי חדש, או "אטם תחתון". זה זמין בגדלים שונים כדי לכסות מרווחים קטנים או גדולים בין הדלת לרצפת המוסך.

מאמרים בנושאים דומים
  1. כיצד לסיים קיר גבס?
  2. מטבחי חוץ כדי לגרום לכם לקנא בטירוף
  3. השתמש במשולש המטבח לתכנון חלל
  4. הוספת צוהר למוסך
  5. 5 פריסות עיצוב מטבח קלאסי
  6. טיפים לבקרת התקציב על שיפוץ מטבח
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail