תכנון מוסך חדש

אם אתם מתכננים לבנות מוסך
אם אתם מתכננים לבנות מוסך, קחו קצת זמן לבחון את היתרונות של הפרדת המוסך מהבית.

ככל שבתים חדשים הולכים וגדלים, כך גם המגמה לעצב מוסכים חדשים שיתאימו ליותר רכבים (וגדולים) ולצרכי אחסון רבים. עיצוב המוסכים החל לקבל יותר תשומת לב ממה שהיה פעם.

מוסך טיפוסי אינו פיסת בנייה יקרה, אך לעתים קרובות מדי הכונן לשמור על עלויות למינימום גורם למוצר מוגמר שפוגם במראה החזותי של הבית, שלא לדבר על חווית המגורים בו. אם אתם מתכננים מוסך חדש, הנה כמה רעיונות שעשויים לעזור לכם ליצור משהו מיוחד באמת "מחוץ לקופסה".

 • 01

  מצורף לעומת מנותק

  עבר הרבה זמן מאז שראינו פיתוח דיור חדש יותר שלא היו צמודים למוסכים לכל הבתים. מוסכים צמודים מציעים נוחות רבה, במיוחד במזג אוויר קר ורטוב, אך הם גם מגבילים מאוד את אפשרויות העיצוב לבית ולמוסך. אם אתם מתכננים לבנות מוסך, קחו קצת זמן לבחון את היתרונות של הפרדת המוסך מהבית.

 • 02

  כניסה טובה יותר

  בבניית בתים חדשים בשנים האחרונות, בתכנית הבית הסטנדרטית יש מוסך גדול הפונה לרחוב, צמוד לצד הבית, עם כניסה לבית המחייבת סיור במכבסה או בחדר השירות, ולעתים קרובות עוברת חדר אמבטיה קטן על דרך. הכניסה הנאה הזו בחזית זוכה לשימוש מועט מאוד ביומיום.

  מסיבות שונות, פריסה זו חוסכת כסף. אך האם קיצוץ בעלויות בכניסה הראשית הוא באמת בחירה חכמה לעשות? חדר בוץ מעוצב יפה, עם אחסון טוב ומקום לשבת הוא בהחלט מסביר פנים ושימושי יותר.

 • 03

  הולך וגדל כל הזמן

  בשנת 1971, ל- 18 אחוז מהבתים החדשים באירופה היה מוסך לרכב אחד; 39 אחוז מהם היו מוסכים גדולים מספיק לשתי מכוניות או יותר. עד שנת 2007 המספרים הללו עמדו על ראשם: 63 אחוז מהבתים החדשים היו מוסכים דו מכוניתיים, 19 אחוזים היו מוסכים לשלוש מכוניות ויותר, ורק 7 אחוז היו מוסך רכב אחד.

  המוסך בן שתי המכוניות הפך לסטנדרט המינימלי, והוא צריך להיות גדול מספיק עבור רכבי שטח, מיניוואנים וטנדרים גדולים. מוסכים לשלושה וארבעה רכבים פופולריים יותר ויותר בפיתוחים מתקדמים, וסוכני נדל"ן רבים יגידו לך שהם יכולים להיות נקודת מכירה חיובית.

 • 04

  אוריינטציה טובה יותר

  עיצוב המוסכים החל לקבל יותר תשומת לב ממה שהיה פעם
  עיצוב המוסכים החל לקבל יותר תשומת לב ממה שהיה פעם.

  במקום שהמוסך שלך יפנה לרחוב, נסה להתאים את טביעת הרגל כך שכניסה למוסך תהיה זווית רחובה מהרחוב. קיזוז של 90 מעלות מהבית הוא אידיאלי, אך אפילו 45 מעלות יכולים להפחית משמעותית את ההשפעה שיש לכניסה למוסך על נוף הרחוב של הבית.

 • 05

  גר מעל המוסך

  לא קשה מדי לתכנן מוסך פשוט שניתן לחבר לבית מבלי להראות דומיננטי מדי. אבל זה יכול להיות אתגר ליצור מרחב מחיה מעל המוסך. בגלל גובה הקיר המשולב של המוסך ומרחב בגודל מלא מעליו, ייתכן שקו הגג יצטרך להיות גבוה מזה של הבית.

  מרחב מחייה מעל מוסך יכול להיות הדרך החסכונית ביותר ליצור משרד ביתי חדש, חדר מדיה או שטח להשכרה. אך יתכן שתגלה שניתן להשיג זאת ביתר קלות עם מוסך תלוש.

  אם ברצונכם להוסיף מרחב מחיה מעל מוסך צמוד, נסו לשמור על מרחק בין תקרת המוסך לחלק העליון של הדלת קרוב ל -30 סנטימטרים מאשר 46 סנטימטרים טיפוסיים.

 • 06

  נראה חשוב

  כמה מהמוסכים הכי נחמדים שראיתי לא נראים כמו מוסכים. במקום זאת הם נראים כחלק מהבית עצמו. חשוב על דרכים בהן תוכל להעניק למוסך שלך חזית דמוית בית. התאם כל ציפוי, חלונות, דלתות כניסה וגיזום עם מה שיש בבית. שברו את המראה המגושם של דלת מוסך אחת עם שתי דלתות קטנות יותר או יותר.

 • 07

  תכנן את המדרגות

  תצטרך מדרגות כדי להגיע למפלס העליון. אם אתה רוצה שהם יהיו בתוך המוסך, הצב אותם לאורך צד אחד ואז צור אזור עבודה או אחסון בגודל שווה בצד השני של המוסך כדי ליצור איזון בחזית. שים לב שאם המפלס העליון ישמש כחדר שינה או כיחידת שכירות, ככל הנראה תידרש לעשות מדרגות חיצוניות ליציאה. התייעץ עם פקח הבניין המקומי שלך.

 • 08

  היכונו לאלמנטים

  אם אתה גר במדינת שלג, זכור כי תרצה להשאיר מקום להסרת שלג. זה חשוב במיוחד אם אתה משתמש במחרשה כדי להסיר את השלג. אם המוסך שלך נמצא בקצה שביל הגישה, זה יכול להיות קשה מאוד לחרוש אותו בצורה נקייה.

מאמרים בנושאים דומים
 1. מעיינות לדלתות מוסך - מה שאתה צריך לדעת
 2. היתרונות של דלתות מוסך בלוח יחיד
 3. אפשרויות חומר גג למוסך מנותק
 4. מדריך למידות דלתות המוסך
 5. כל מה שצריך לדעת על עלות החלפת דלת המוסך
 6. התקנת משאבת אגן מרתף
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail