מעיינות לדלתות מוסך - מה שאתה צריך לדעת

קפיצי דלת מוסך מחוברים לתושבות בתחתית דלת המוסך
קפיצי דלת מוסך מחוברים לתושבות בתחתית דלת המוסך.

אם אתה כמו רוב האנשים, כנראה ששמת מעט מאוד תשומת לב לקפיצי דלת המוסך שלך. אמנם מובן, אך גם פיקוח זה מעט לא הוגן. אין חלק אחד בדלת המוסך ובפתח הדלתות שלך שחשוב יותר להגבהה ולהורדת הדלת. זו אחת הסיבות להתייחסות מעט למעיינות. הנה עוד: קפיצי דלתות המוסך מסוכנים! מסוכן מאוד.

אם אתה מתקשה בדלת המוסך שלך, ייתכן שזה נובע מבעיה כלשהי בקפיצים. קפיצי דלתות המוסך אכן נשברים, וניתן להחליפם. יש ספקים שם שמוכרים קפיצים חלופיים לעושים DIY, ויש DIYS שהחליפו את המעיינות שלהם בבטחה ובהצלחה. שקול בזהירות את הסיכונים מול התגמולים בפרויקט זה לפני שתחליט להתמודד עם פרויקט זה.

מאמר זה אינו הוראות כיצד להחליף את קפיצי דלתות המוסך. הכוונה היא להכיר את קפיצי דלתות המוסך ואת חלק מתפקידי התחזוקה שתוכלו לבצע בעצמכם.

שני סוגים של קפיצי דלתות מוסך

ישנם שני סוגים שונים של קפיצים המשמשים לדלתות המוסך. קפיצי פיתול מחוברים ממש מעל דלת המוסך הסגורה, ואילו קפיצי הארכה ממוקמים מעל המסילות העליונות משני הצדדים.

קפיצי דלת המוסך ובטיחותכם

קפיצי דלתות המוסך פצועים היטב, כלומר הם נמצאים במתח רב. כאשר הם נשברים או כשעושה DIY חסר חשדנות מנסה להתעסק איתם, הם עלולים לגרום לכאב רב. עובדי DIY חכמים יודעים שמדובר במטלה ביתית שהכי כדאי להשאיר למקצוענים. אם דלת המוסך שלך ישנה, או אם היא מראה סימני גיל, תן לקבלן מנוסה לבדוק את קפיצי דלת המוסך שלך.

אבל אם המעיינות פשוט חורקים ואחרים מרעישים הרבה, יש כמה דברים שתרצה לעשות לפני שתזמין את הכוחות. חריקה קטנה אינה אומרת בהכרח בעיה גדולה, אלא שראש כואב פירושו גידול במוח. החל מעט חומר סיכה לדלתות המוסך על הקפיצים ובדוק אם זה משנה. אם לא, ייתכן שיש לך בעיה חמורה להתבשל.

כבלי בטיחות לדלתות מוסך

שני סוגי קפיצי דלתות המוסך שנדונו לעיל עובדים בצורה שונה. בדלת מוסך עם קפיצי הארכה יהיה כבל בטיחות בכל צד של הדלת העובר דרך הקפיץ ומחובר לקיר או לתקרה. כבלים אלה הם תכונת בטיחות חשובה. קפיצי הארכה נמצאים במתח רב, ואם אחד היה נשבר, זה עלול לגרום לפציעה קשה. כבלי בטיחות עוזרים לשלוט בקפיץ שבור.

אם יש לך קפיצי הארכה על דלת המוסך שלך אך אינך מוצא כבלי בטיחות, התקשר למקצוען לדלת המוסך והתקן זוג.

מתוך איזון מעיינות

הסימן הטוב ביותר לדלת מוסך מתפקדת הוא שהוא נפתח ונסגר בצורה חלקה ושקטה. כאשר הוא מפסיק לעבוד כמו שצריך, הבעיה עלולה להיות חמורה. נסה להפעיל את דלת המוסך באופן ידני (משוך את הכבל המחובר לזרוע המחברת את מערכת עגלות המסילה לדלת). אם הדלת ממשיכה להיות קשה לתפעול, הבעיה יכולה להיות שהקפיצים אינם מאוזנים. במקרה זה, אתה יכול להיות בטוח שהבעיה לא תתקן את עצמה. ואי תיקון זה עלול לגרום לרשימה שהולכת ומחמירה של חלקים שחוקים ושבורים. התקשר למקצוען בהקדם האפשרי.

סוגרי קפיצים לדלתות המוסך

קפיצי דלת מוסך מחוברים לתושבות בתחתית דלת המוסך. כמו בקפיצים, גם סוגריים אלה נמצאים במתח רב ויש להתאים אותם או לתחזק אותם בדרך כלל רק על ידי מקצוען. בדגמים חדשים יותר של דלתות מוסך יש סוגריים עמידים בפני טמבל המונעים מהסקרנים אך חסרי הניסיון להסתבך.

מאמרים בנושאים דומים
  1. היתרונות של דלתות מוסך בלוח יחיד
  2. מדריך למידות דלתות המוסך
  3. התקנת משאבת אגן מרתף
  4. על מה לקחת בחשבון לפני המרת חניה למוסך?
  5. אפשרויות חומר גג למוסך מנותק
  6. רעיונות לשירותים הורים
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail