יתרונות וחסרונות של קבלן כללי משלך

לשמש כקבלן כללי משלך לפרויקט שיפוצים גדול או בנייה יכול לחסוך לך עשרות אלפי דולרים
לשמש כקבלן כללי משלך לפרויקט שיפוצים גדול או בנייה יכול לחסוך לך עשרות אלפי דולרים.

גישה של עשה זאת בעצמך היא דרך נהדרת להתמודד עם פרויקטים רבים של שיפוץ בתים. הודות למידע טוב והזמינות של חומרי בניין חדשים ידידותיים לעובדי DIY, בעלי בתים כיום יכולים לקחת בהצלחה פרויקטים כבדים ומורכבים שהיו בעבר שמורים רק לקבלנים ומומחים, כולל התקנת רצפה, הסרת קירות והחלפת חלונות. שיפוץ עשה זאת בעצמך לא רק חוסך לך כסף אלא שהוא יכול להיות משתלם ביותר מכיוון שאתה נהנה מהתוצאות המוצלחות של העבודה שלך.

אך האם גישת עשה זאת בעצמך משתרעת על מנת לשמש כקבלן כללי משלך, אחת ממשימות שיפוץ הבית המורכבות מכולן? ניהול פרויקט שיפוצים גדול או בנייה יכול לכלול ראיונות, משא ומתן על חוזים ופיקוח על עבודתם של קבלני משנה רבים, כך שזה עוזר להכיר את כל ההיבטים של התפקיד לפני שתצעדו למשימה זו.

יתרונות להיות הקבלן הכללי שלך

ישנם כמה יתרונות מוחלטים בכריתת איש הביניים - הקבלן הכללי - וניהול פרויקט שיפוצים גדול או בנייה בעצמך.

אתה יכול לחסוך כסף

הסיכוי לחסוך כסף בשיפוץ הבית הוא המניע העיקרי מאחורי כל פעילות DIY. כשאתם לוקחים על עצמכם משימות עשה זאת בעצמכם ספציפיים, תוכלו לפעמים לחסוך סכום כסף מרשים, אם כי במקרים אחרים החיסכון צנוע יותר. לדוגמה, אם תתקין ריצוף משלך, החיסכון יכול להסתכם באלפי דולרים, ואילו אם אתה תשייפו רצפות משלכם במקום שתעסיקו צוות, תוכלו לחסוך רק כמה מאות דולרים, תלוי בגודל הקומות שלכם.

אבל סכום הכסף שאתה יכול לחסוך על ידי מתנהג כקבלן כללי משלך יכול להיות לא פחות ממדהים. בחישוב עמלת קבלן טיפוסית של 20 אחוזים לתוספת חדרים גדולה בעלות של 149000 אירו, תוכלו לחסוך 29900 אירו על ידי פעולה כקבלן משלכם. את הכסף הזה ניתן להחיל על חומרים מתקדמים יותר בביתך, שיפוצים נוספים, תיקונים, או אפילו להחיל אותם על הוצאות או חופשות במכללות.

אתה מקבל שליטה טובה יותר

לא משנה כמה GC מתכוונת או מבטיחה לממש את משאלותיך, תמיד תאבד מידה מסוימת של שליטה כשאתה מזמין קבלן כללי. גם ביחסי קבלן-לקוח הטובים ביותר, תקשורת כלשהי אבודה תמיד בתרגום, וחשוב לזכור שהמטרה הלא-קבועה של הקבלן היא למקסם את הרווחים שלו. על ידי מתנהג כקבלן משלך, יש לך שליטה מוחלטת על כל היבט בפרויקט, מההתחלה ועד הסוף.

תוכלו להקים רשימת אנשי קשר חשובה

על ידי מתנהג כקבלן משלך, תקים רשימת אנשי קשר של שמות ופרטי קשר של חברות ואנשים שיכולים לעזור לך בהמשך בפרויקטים אחרים, כגון התקנת ריצוף או חלונות, צביעה, קיר גבס תלוי או גינון. ברגע שבעל בית שימש כ- GC עבור כל פרויקט שיפוצים גדול, לעתים נדירות הם צריכים לחפש מקצוענים כדי להשלים פרויקטים דומים בעתיד. קיום קשרים קבועים עם קבוצה של קבלני משנה יכול להוביל אותך להפניות נוספות כאשר אתה אכן צריך לחפש אנשי מקצוע אחרים. למשל, קבלן הגבס עשוי להכיר צייר בית טוב.

חסרונות בלהיות הקבלן שלך

ישנם גם קשיים בולטים מאוד בקבלת תפקידם של קבלן כללי לפרויקט גדול. הבעיות יכולות להיות חמורות מספיק כדי שחלק מבעלי בתים נשבעים לעולם לא להתמודד עם עבודות כאלה בעצמם לאחר שניסו לנהל את כל זה ללא קבלן.

חסר לך הניסיון

זה נראה רק שקבלנים לא עושים יותר מאשר לתזמן את אנשי הסחר. אולם גם אם זה היה נכון, הניסיון שלהם בתזמון ופיקוח על עובדים יהיה לא יסולא בפז. לקבלנים יש ניסיון עשיר שלעתים קרובות קשה לו. במקום להתחיל מאפס, תוכלו לרכוש ניסיון של שנים או עשרות שנים בעלות עמלת הקבלן.

קבלן כללי שיש לו רשימת אנשי קשר נרחבת של מקצוענים לבנייה, נגרים, חשמלאים, אינסטלטורים, קבלני HVAC, גננות וציירי בית שווה יותר ממה שאתה יכול לדמיין. ויחסים מקצועיים הם מה שהם, יתכן שיהיה לך הרבה יותר קשה (ולפעמים יקר יותר) להעסיק את אותם קבלני משנה שעובדים בקלות אצל קבלנים כלליים מבוססים.

לקבלן הכללי יתכן שיש גם מקורות לחומרי בניין ומכשירים חסכוניים שאינם זמינים עבורך. סילוק חומרי הריסה מטופל בדרך כלל גם על ידי ה- GC, שתצטרך לארגן בעצמך אם אתה מתמודד עם תפקיד הקבלן הכללי בעצמך.

עבודות קטנות קלות יותר

מומחים רבים מזהירים כי בעלי בתים צריכים להימנע מלשמש כקבלן כללי משלהם בעבודות גדולות מאוד. תוספת גדולה של חדרים שתדרוש חפירה, עבודות יסוד, מסגור, חיפוי וקירוי, חיווט ואינסטלציה, עבודות HVAC ונגרות גימור היא מסובכת כמעט כמו בניית בית שלם, ומעטים מבעלי בתים שעומדים באמת במשימה לנהל את כל העבודה. לעומת זאת, שיפוץ חדר אמבטיה הוא פרויקט טוב בהרבה עבור בעלי בתים ללמוד את חבלי ה- GCing.

אין לך רשת חיבורים

ישנם גם קשיים בולטים מאוד בלקיחת תפקידי קבלן כללי לפרויקט גדול
ישנם גם קשיים בולטים מאוד בלקיחת תפקידי קבלן כללי לפרויקט גדול.

עם הניסיון מגיעים קשרים מקצועיים. קבלנים מנוסים פועלים ברשת חברתית ומקצועית ממנה אתה לא נכלל. קבלן כללי מנוסה ונחשב יכול לעיתים קרובות להאיץ תהליכים שיכולים לעכב בעלי בתים רגילים.

אם תלך למשרד ההיתרים כבעל בית, למשל, אתה עלול לגלות שאף אחד לא רוצה לעזור לך באופן מיידי, או שהתוכניות שלך נבדקות בקפידה. קבלן מבוסס המבקר באותו משרד עשוי למצוא את דלתות המשרד נפתחות מיד. פקידי בניין וקבלנים דוברים אותה שפה, יתכן שהם יתראו כמה פעמים בחודש, ורבים יצרו יחסים ידידותיים מאוד. עם היסטוריה של רצון טוב, קבלן כללי עשוי ליהנות מוויתורים והטבות ממשרד פיקוח הבניין שבעלי בתים לא מקבלים.

קבלני משנה טובים נוטים גם הם להעדיף קבלנים כלליים שעמם התקשרו. אתה עלול לגלות שהחשמלאים או האינסטלטורים שמוכנים להגיש הצעה לעבודה שלך בניהול עצמי הם מקצוענים מדרגה שנייה שאינם מקבלים אמון על ידי הקבלנים הכלליים שהוקמו.

ההתקשרות היא מלחיצה

פרויקטים גדולים של שיפורי בית הם מפרכים ויכולים להעיק על המשפחה ועל מערכות היחסים. יתרון אחד בתשלום העמלה לקבלן הכללי הוא בכך שאתה מבודד מכמה מההיבטים הלא נעימים ביותר בשיפוץ הבית. משפחות וזוגות נוטים להיות מאושרים יותר כאשר הם יכולים להשיג הפרדה מסוימת מעבודות ממושכות, כמו בניית תוספת חדר.

מקור נוסף למתח נוסף הוא האתגר לנהל את כל קבלני המשנה הבודדים בעצמך. זה לא דבר קל להתמודד עם איש מקצוע מסחר בבניין עם חששות איכותיים או טיעוני תזמון, ויתרון אחד בעבודה עם GC הוא שהם יטפלו בכל העימותים הדרושים עם כל קבלני המשנה.

ניהול זמן קשה יותר

כל פרויקט, גדול או קטן ככל שיהיה, יכול להיות מורט עצבים ברגע שתטיל עליו מגבלת זמן. אם אתה משפץ מטבח שני הממוקם במרתף או חדר אורחים, יתכן שיהיה לך הרבה זמן לאט לאט לעבוד. אבל אם אתה משפץ את המטבח היחיד שלך, הזמן הוא מהותי - הפרויקט חייב להיעשות כמה שיותר מהר. כל יום שהמטבח שלך לא בסדר פירושו עוד ארוחה במסעדה או ארוחת ערב קפואה שהוכנה במיקרוגל.

באופן דומה, שיפוץ חדר האמבטיה היחיד בביתך פירושו שתצטרך להשלים את העבודה במהירות רבה, דבר שיכול להיות קשה כאשר אתה מבצע את חובות ה- GC בעצמך. אין זה נדיר שפרויקט גדול שיוכל להסתיים על ידי קבלן כללי טוב רק בעוד מספר שבועות עד להארכה של חודשים רבים כאשר בעל בית מנסה לנהל את הפרויקט.

האינטרס שלך הוא לתזמן היטב את השיפוץ שלך כך שייקח כמה שפחות זמן, אך לקבלן כללי מוטיבציה רבה יותר לבצע את העבודה במהירות. משך הזמן המושקע יותר בעבודה פירושו פחות זמן המושקע בפרויקטים אחרים לייצור כסף. הקבלנים צריכים לשמור על תור העבודה שלהם לא רק כדי להרוויח כסף עבור עצמם אלא גם לשלם לקבלני המשנה שלהם.

בשורה התחתונה

לשמש כקבלן כללי משלך לפרויקט שיפוצים גדול או בנייה יכול לחסוך לך עשרות אלפי דולרים. אך לחיסכון זה עלות בולטת מבחינת לחץ, ניהול זמן, ואולי אפילו איכות העבודה. אל תטיל על עצמך תפקיד זה אלא אם אתה בטוח ביכולותיך ושקלת בקפידה את היתרונות והחסרונות.

מאמרים בנושאים דומים
  1. כיצד ליצור אהיל יפה בהתאמה אישית עם טפט או בד?
  2. כיצד לנקות ולשמר שמיכה כבדה?
  3. כיצד לבנות מרכז בידור DIY?
  4. כיצד לבנות שולחן?
  5. מדפים תעשייתיים DIY
  6. כיצד לבנות מיטת לופט?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail