תשתית הבסיס: יסודות הקוד

מפרטי הקוד הבאים נגזרים מקוד הבניין הבינלאומי (IBC) למגורים בני 1 ו -2 קומות
מפרטי הקוד הבאים נגזרים מקוד הבניין הבינלאומי (IBC) למגורים בני 1 ו -2 קומות.

איש אינו יכול להכחיש את הצורך בבסיס טוב לבית. רגליים בסיסיות שנבנו בצורה לא נכונה, בניגוד למרזבים שהותקנו בצורה גרועה או ריצוף עץ פרוע - יכולים בסופו של דבר להפיל את הבית. לקודי בנייה יש כמה דברים לומר על בסיס היסודות. כמו כל המלצות קוד, אלה אינם מדריכי הוראות לבניית רגליים ככל הפרמטרים שעליך לעקוב, בהתבסס על דרישות הקוד המקומי.

יסודות קוד

מפרטי הקוד הבאים נגזרים מקוד הבניין הבינלאומי (IBC) למגורים בני 1 ו -2 קומות. מדריך "קליפה אגוזית" זה נועד לתת לך תחושה כללית של דרישות קוד עבור בסיסי יסוד. ה- IBC כולל את קוד המגורים הבינלאומי (IRC) אך כולל הוראות לבניינים מסחריים כמו גם למגורים. ה- IRC מתאים באותה מידה לבנייני מגורים. בפרק ה- IRC הפרק המתייחס ליסודות ולבסיסים הוא פרק 4.

יש לזכור כי כל פרויקט בנייה הוא ייחודי. לדוגמא, האדמה שונה ממקום למקום, וכך ישתנה הערך העומס על הקרקע. כמו כן, כללי הקוד נאכפים ברמה המקומית, בדרך כלל באמצעות כל מחלקת בניין בעיר. מרבית רשויות הקוד המקומיות משתמשות ב- IBC ו / או IRC כקודי המודל שלהן, אך רשאיות להשמיט, לשנות או להרחיב כל מפרט קוד שיתאים לתנאים המקומיים ולדרישות החוק. בעוד ש- IBC ו- IRC הם רק הנחיות מוצעות, הקוד המקומי הוא החוק.

דירוג האתר

הקרקע הסמוכה מיד לרגלי היסוד - על החלק החיצוני של הרגליים - אמורה להשתפל במדרון מינימלי של 5 אחוזים. זה חייב להימשך לפחות 10 מטרים.

ערך העומס של הקרקע

קוד מתייחס לערכים נושאי עומס (LBV) כאל "חזקת פנים". המשמעות היא שבדיקת קרקע היא הדרך היחידה לדעת באמת את ערך העומס (LBV) של הקרקע עבור הרגליים באתר נתון.

סוג הקרקע LBV לכל מטר 2
סלע 12000
סלע משקע 4000
חצץ סנדי או חצץ 3000
חול, חול סמי, חול קליי, חצץ סילטי, חצץ קליי 2000
קליי, סנדי קליי, סילטי קליי, קליי סילט 1500

עומק ורוחב הרגליים

אדמה ללא הפרעה היא אדמה שמעולם לא הוסבה על ידי אדם או מכונה. אדמה ללא הפרעה חזקה משמעותית מאדמה שהופרעה.

  • עומק: הרגליים צריכות להימשך עד לעומק מינימלי של 30 ס"מ מתחת לאדמה שלא הופרעה בעבר. על הרגליים להיות גם 30 סנטימטרים לפחות מתחת לקו הכפור (העומק אליו קופאת הקרקע בחורף) או להיות מוגנת בכפור.
  • רוחב: על הרגליים להיות ברוחב מינימלי של 30 ס"מ.

רמה

הדרישות למפלס שונות בחלק העליון והתחתון של הרגל:

  • חלק עליון: עליון הרגליים חייב להיות ישר; ללא יוצאי דופן.
  • תחתון: העדפה לתחתית הרגל היא שהיא ברמה. יוצא מן הכלל: אם בונים בדרגה משופעת, אתה יכול לדרוך את הרגל עד ליחידה אחת אנכית לכל 10 יחידות אופקיות (או שיפוע של 10 אחוז).

פרש רגליים

רגליים מפוזרות מסייעות בחלוקת העומס שנושא הרגליים על שטח רחב יותר. החלק ה"ממרח "הוא בסיס שנראה כמו" T "הפוך ומעביר את המשקל על שטחו. הרגל המתפשטת אמורה להיות לא פחות מ -15 סנטימטרים. הוא צריך להקרין, משני הצדדים, לא פחות מ -5 סנטימטרים.

מאמרים בנושאים דומים
  1. בחירת כבל מאריך חשמלי בטוח
  2. השתמש באינפרא אדום כדי לאתר נזילות בגג שלך
  3. 12 דברים חשובים שיש להבין לגבי היתרי בנייה
  4. כיצד לבנות תוספת?
  5. העסקת וניהול קבלן תיקוני הבית
  6. כיצד לתקן חיפוי עץ?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail