מה פירוש המושג "מחוספס"?

יש לבצע את חישוב לפני הביקור הראשון של מפקח בניין
יש לבצע את חישוב לפני הביקור הראשון של מפקח בניין, חשמל או אינסטלציה.

במקומות הבנייה והשיפוצים הביתיים, המונח "מחוספס" מתייחס לשלב הבנייה לאחר השלמת המסגרות הבסיסיות והשלמת מתקני החיווט והצנרת הראשוניים אך לפני סגירת קירות ותקרות באמצעות לוח קיר. זו הנקודה בה נבדק לראשונה חלק ניכר מעבודה זו על ידי מפקח הבניין. היעדר חיפויי קירות ורצפות מאפשר שינוי קל יותר אם המחוספס לא עובר את הבדיקה או אם בעל הבית מבצע צו לשינוי הפרויקט.

סוגי מחוספסים

בעבודות חשמל, מחוספס פירושו שכל כבלי החשמל נמשכו דרך חתיכים וחברי מסגרת אחרים ומוחדרים לקופסאות קיר ותקרה. אך מתגי התאורה, השקעים, האורות והמכשירים האחרים אינם קשורים לבדיקה של היבט זה של העבודה מתרחש במהלך הבדיקה הסופית.

אינסטלציה גס-ב 'הפירוש שכול צינורות אספקת בריחת מים כבר לרוץ דרך חורים משועממים החתיכים וחברי מסגור אחרים וכי כול חיבורי הצינור נעשה. אך בשלב זה עדיין לא הותקנו כיורים, ברזים או מתקנים ואלמנטים מקצה אחר.

כיצד המחוספס משתלב בתהליך ההיתר

יש לבצע את חישוב לפני הביקור הראשון של מפקח בניין, חשמל או אינסטלציה. בדיקות אלה משתלבות כך בתהליך העבודה האופייני:

  1. מערכות קיר, רצפה ותקרה בנויות ונותרות פתוחות. עדיין לא מותקן קיר גבס.
  2. החשמלאי נכנס ומעביר חוט חשמל מלוח השירות לנקודות קצה שונות, כגון שקעי יציאה ומתגי תאורה. בתוך כל קופסה, החוט נשאר חשוף וקשור ללא קשר.
  3. בערך באותה תקופה, האינסטלטור נכנס ומעביר צינורות אספקה וניקוז דרך חתיכים ומתחת לקומות לכיורי מטבח וחדר אמבטיה, מקלחות, אמבטיות, חדרי כביסה וכו '.
  4. פקחים עורכים את הביקור הראשון ומאשרים או נכשלים בעבודה.
  5. מתקיני קיר גבס נכנסים לתלות ולסיים את קיר הגבס.
  6. חשמלאים, אינסטלטורים ואנשי סחר אחרים חוזרים ומתקינים את מכשירי נקודת הקצה, כמו שקעים, אורות ומתגי תאורה לחשמלאי, וכיורים, מקלחות ואמבטיות לאינסטלטור.
  7. פקחים עורכים ביקור שני.
  8. היתר בנייה מאושר ("finaled") או לא. אם ההיתר לא אושר על בסיס בעיות בהתקנה, יש לתקן את העבודה. הפקחים יחזרו עד לסיום עבודתם.

ציפיות למחוספס

אנשי מקצוע בתחום הסחר בבניין מתקרבים לביצוע המחשבה תוך ציפייה שההתקנה תהיה סופית, ולא עבודה בתהליך. הדבר אמור להיות נכון לגבי כל בעל בתים המבצע עבודות שיפוץ. ההסתכלות צריכה להיות המאמץ הטוב ביותר שלך, העבודה נעשית בדיוק לפי המפרט. עם זאת, אם פקח צריך להזמין שינוי, או אם לקוח בעל בית דורש שינוי, העובדה שהעבודה נשארת נגישה תקל על ביצוע השינויים הללו.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail