מהו היתר בנייה?

לא כל פרויקטים של בנייה ושיפוץ בתים דורשים היתר בנייה
לא כל פרויקטים של בנייה ושיפוץ בתים דורשים היתר בנייה.

היתר בנייה הוא אישור רשמי שהונפק על ידי הסוכנות הממשלתית המקומית המאפשר לך או לקבלן שלך להמשיך בפרויקט בנייה או שיפוץ ברכושך. הכוונה היא להבטיח כי הפרויקט מתכנן לעמוד בתקנים המקומיים לשימוש בקרקע, יעוד ובנייה. תקנים אלה נועדו להבטיח את שלומם של הבעלים והדיירים הנוכחיים והעתידיים ולספק אכיפה של מדיניות יעוד ושימוש בקרקע.

נושאים ספציפיים שעליהם ניתן לטפל בתהליך היתר הבנייה כוללים שלמות מבנית של עבודות המסגור, יעוד, תברואה, קווי מים וביוב, מיגון אש ושירותי חשמל.

מתי יש צורך בהיתר בנייה?

לא כל פרויקטים של בנייה ושיפוץ בתים דורשים היתר בנייה. ברוב המקרים, תיקונים והחלפות פשוטים יכולים להתבצע על ידי קבלנים מקצועיים או בעלי בתים מבלי להגיש בקשה להיתר. עם זאת, כל פרויקט שכולל תוספות או שינויים משמעותיים במבנה הבית שלך או במערכות המכניות שלו מחייב אותך בדרך כלל להגיש בקשה להיתר מתאים ממחלקת הבניין המקומית. אם אתם שוכרים קבלן לביצוע העבודה, הוא בדרך כלל יטפל עבורכם בתהליך ההיתר, וישקל את עלויות ההיתר. להצעתו. אם אתה מבצע את העבודה בעצמך, באחריותך להגיש בקשה להיתר. שים לב שמחלקת הבניין שלך עשויה לדרוש כי סוגים מסוימים של עבודה נעשים רק על ידי אנשי מקצוע מורשים. עבודה בקווי דלק, למשל, עשויה להיות אסורה על בעלי בתים בחלק מהקהילות.

עם זאת, הדרישות להיתרים שונות מאוד מאזור לאזור, והדרך היחידה שאתה יכול לדעת בוודאות אם נדרש היתר היא להתקשר למשרד הבניין המקומי שלך ולתאר את העבודה שאתה רוצה לעשות. אזורים מסוימים עשויים לדרוש אישורים כמעט לכל סוג של עבודה, אפילו לבנות גדר נוף. ההחלטה לדרוש היתר או לא תלויה לרוב בהערכת הסיכון היחסי שהעבודה מציבה בפני תושבי הבית הנוכחיים והעתידיים.

תהליך היתר הבנייה

אם אתם מתכננים לבצע את העבודה בעצמכם, תהליך קבלת היתר הבנייה מתנהל בדרך כלל כך:

  1. פנה למשרד הבניין המקומי שלך ותיאר את הפרויקט שתרצה לעשות. אם נדרש היתר, יימסר לך טופס בקשה המתאר את הדרישות להגשת בקשה להיתר בנייה. עבודות מסוימות עשויות לדרוש אישורים מרובים. פרויקט שיפוצים גדול, למשל, עשוי לדרוש היתר נגרות / בנייה, היתר חשמל והיתר אינסטלציה.
  2. הכן את בקשת ההיתר, כולל כל החומרים הנוספים שיידרשו. פרויקטים של בנייה עשויים לדרוש ציורים של העבודה שאתה מתכנן.
  3. הגש את בקשת היתר הבנייה ותשלם את כל העמלות הנדרשות. משרד הרישוי ינפיק לכם אישור הרשאה רשמי.
  4. כשתתחיל בעבודה, פרסם את אישור היתר הבנייה כנדרש. המשמעות של הדבר היא הדבקת ההיתר לדלת או לחלון ליד מקום העבודה.
  5. בנקודות המיועדות במהלך העבודה, התקשרו למשרד הפיקוח על מנת לתאם פקח שיבקר באתר העבודה ויבחן את איכות העבודה. אם המפקח מזמין שינויים כלשהם בעבודה, השלם שינויים אלה והבקש שיחזור לבדוק את העבודה שוב.
  6. לאחר שהפקח מאשר את העבודה, אינך צריך עוד להציג את אישור ההיתר.

עובדה מהנה

פרויקטים רבים דורשים שתי בדיקות - בדיקת "מחוספס" בנקודה שנקבעה בתהליך העבודה, ואז בדיקה סופית לאחר סיום העבודה.

האם אוכל לעקוף את היתר הבנייה?

לרוע המזל מקובל למדי שבעלי בתים מסיימים פרויקטים של שיפוץ בית מבלי להגיש בקשה להיתר, לשלם את אגרת הבקשה או לבצע בדיקה ואישור של העבודה. ולמרות שייתכן שפרויקטים כאלה יכולים להסתיים באיכות טובה ולעולם לא לגרום לבעיות, אין זה נוהג טוב לנסות לעקוף את תהליך ההיתר הרשמי. כמה סכנות אפשריות כוללות:

  • אם וכאשר תנסה למכור את ביתך, בדיקת הרוכשים עשויה לחשוף שיפוצים או תוספות שנעשו ללא אישורים מתאימים ואשר אינם תואמים לחלוטין לקוד. זה יכול למנוע ממכירת הבית ועלול לדרוש שתבטל את העבודה הקודמת ותתחיל שוב - הפעם בהיתר.
  • במקרה של שריפה, קריסה מבנית או בעיית אינסטלציה גדולה, אם יתגלה שהתקלה היא תוצאה של עבודה שנעשתה ללא היתרון של היתר או בדיקות, יתכן ומדיניות הנזק והאחריות של בעל הבית שלך תידרש לכסות את נזק.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail