טיפים ללוח רצפת מוסך בטון טוב יותר

לוח הבטון צריך להיות בעובי של ארבעה סנטימטרים לפחות
לוח הבטון צריך להיות בעובי של ארבעה סנטימטרים לפחות; זה צריך להיות עבה יותר אם ציוד כבד יונח עליו.

בין אם אתה רק חושב על רצפת מוסך בטון חדשה ובין אם אתה מוכן להתחיל לתכנן חדש, כנראה שיש לך הרבה שאלות. בטח, אולי תהיו מרוצים להתקשר לקבלן בטון ולתת לו לספר לכם מה אתם צריכים. התקשר למספר קבלנים, עם זאת, וסביר להניח שתקבל כמה רעיונות שונים לגבי מה שאתה צריך עם הערכות שונות בדיוק לגבי מה זה יעלה לך.

תעשה את המחקר שלך

זה הזמן שמשתלם לעשות מחקר קטן. תמיד הגיוני להבין כמה שאפשר לגבי פרויקט שיפוץ בית, בין אם אתה מתכנן לעשות את זה בעצמך או לשלם למישהו אחר שיעשה את העבודה. כשאתה מחפש קבלנים, עליך להיות מסוגל לשאול שאלות טובות ולזהות מתי התשובות שאתה מקבל אינן מסתכמות.

לוחות בטון עלובים נפוצים מדי. לוחות המפתחים סדקים הם ככל הנראה כאב הראש הגדול ביותר, והאנשים ששופכים לוחות כאלה נוטים לומר דברים כמו "בטון תמיד הולך להיסדק". אל תאמינו. לוחות בטון טובים במוסכים יחזיקו את כל המשקל שהם צריכים לשאת, דרך מזג אוויר חם וקר, ובמשך שנים ארוכות עם מעט עדויות לסדקים. לאנשים יש לוחות מוסך כאלה, מכיוון שחלקם שנמזגו לפני יותר מ -50 שנה עדיין מוצקים כמו שהיו עם הופעת עידן הטלוויזיה.

אם לא היה לכם מזל באותה מידה, חשוב לציין כי ניתן לתקן גם סדקים קטנים וגדולים בבטון. אבל אם אתה רוצה לדעת מה מבדיל טוב מלוחות בטון לא כל כך טובים, הנה כמה דברים שאתה צריך לדעת.

קומת קרקע

קשה להיפטר מהרגלים ישנים. קודי בנייה נהגו לקבוע כי רצפת מוסך צמוד תהיה נמוכה בארבעה סנטימטרים ממפלס הרצפה של הבית. הרציונל לדרוש צעד קטן זה היה שהוא ימנע בנזין שנשפך, אדי בנזין ופחמן חד חמצני להיכנס לבית. קוד בניין המגורים של ימינו אינו כולל דרישה זו (ככל הנראה, פחות סבירות שדלפות מכוניות בימינו), מה שאומר שניתן להציב בית שלם (כולל מוסך) על גבי לוח בטון שנמזג בגובה אחד.

אבל עדיין יש הרבה קבלנים ופקחי בנייה שנתקעו בעבר, מציעים או מתעקשים על צעד של ארבעה אינץ ', שעולה יותר מאשר לוח מפלס. אם אתה נתקל באחד מהאנשים האלה, אל תהסס להטיל ספק בחוכמתם ולבקש שהם יביאו ראיות לכך שזה צורך חוקי. זה עדיין יכול להידרש על פי חוק על ידי קודי בנייה מקומיים, אך זו אינה דרישה המפורטת בקוד המגורים הבינלאומי, המשמש כמודל לרוב הקודים המקומיים והממלכתיים.

הכנת קרקע

האיום הגדול ביותר על לוח בטון במוסך לא נובע ממה שנבנה או חונה מעל, אלא מה יכול לנוע למטה. אם האדמה או הבסיס מתחת ללוח משתנים או מתיישבים, התוצאה יכולה להיות לוח סדוק.

הכנה קרקעית טובה מתחילה בהסרת הקרקע העליונה. ואז, אם האדמה לא "הופרעה" בעבר (כלומר, נחפרה), יש להוסיף שכבה של ארבעה אינץ '(מינימום) של חצץ או אבן. (יש לדחוס קרקע שנחפרה בעבר.) יש לדחוס את החצץ או האבן.

מחסום אדים

בטון לא מתייבש
בטון לא מתייבש; הוא עובר תהליך ריפוי כימי היוצר מסה יבשה ומוצקה.

מחסומי אדים (בעיקרו, יריעות פלסטיק עבות) אינם נדרשים לרוב, אך עליכם להתעקש על אחד כזה. זהו ביטוח זול כנגד מים העולים דרך הבטון הנקבובי, מתעבים על פני השטח ופוגעים בפריטים המונחים על הלוח. מוצרי מחסום אדים המיוצרים במיוחד לשימוש בבטון הם הבחירה הטובה ביותר.

התמהיל הנכון

לוח הבטון צריך להיות בעובי של ארבעה סנטימטרים לפחות; זה צריך להיות עבה יותר אם ציוד כבד יונח עליו. קודי בנייה מציעים דרישות לתערובת הבטון, המשתנות לפי אזור. הסטנדרטים מתבטאים במונחים של "חוזק דחיסה", שמסתכם בכמות המים המשמשים בתערובת.

יותר מים הופכים את המזיגה לקלה יותר, ולכן יש קבלנים שמנסים להשקות את התערובת שמגיעה למשאית. הבעיה היא שתוספת מים יכולה גם להוות לוח חלש יותר. קבלנים יכולים להוסיף חומרי גלם לתערובת שיוצרים תערובת זורמת קלה יותר מבלי לפגוע בחוזק הדחיסה.

אם אתה חי באקלים קר, תערובת הבטון שלך צריכה לכלול ככל הנראה חומרים מעוררי אוויר, המגבילים את הפגיעה בלוח באמצעות מחזורי הקפאה-הפשרה עונתיים. חיזוק סיבים הוא עוד מוצר זול שעליכם להתעקש עליו. הסיבים מעורבבים עם הבטון ומייצרים לוח חזק יותר.

תגבורת

רשת תיל או מוטות חיזוק עבים ("מוטות") היו זה מכבר מרכיב מלוחות בטון. עם זאת, עם הכנת קרקע נכונה, תערובת בטון טובה ומפרקי התפשטות מספקים, זה ממש לא הכרחי. ובכל זאת, קבלנים רבים ממשיכים להוסיף את הביטוח הזול שמציע תגבור. אם החיזוק הוא לבצע את עבודתו המיועדת, הוא צריך לנוח באמצע הלוח, ולא על הקרקעית. פירוש הדבר שהוא צריך להיות מעוגן בקרקע מספיק טוב כדי להישאר במקום כשמזגים את הבטון.

מפרקי התפשטות

אנשים רבים מבינים שעץ מתכווץ ומתרחב ככל שהטמפרטורה והלחות יורדים וזורמים במהלך השנה. אבל אותו דבר קורה עם בטון. לכן יש צורך לכלול חיבורי הרחבה בקצוות רצפת המוסך מבטון וכן סביב מוטות או בליטות אחרות בלוח. החומר הגמיש המשמש במפרקי התפשטות סופג כל התפשטות, ובכך מפחית מתח, אך ממלא את המפרק כאשר הוא מתכווץ.

גימור וריפוי

לאחר שפכו את הבטון, יש ליישר אותו ולהחליק אותו. יש לחתוך את חריצי ההרחבה לבטון הרטוב בכדי לספק עמידות נוספת בפני סדקים. ואז, צריך להשאיר את הלוח החדש לבד.

בטון לא מתייבש; הוא עובר תהליך ריפוי כימי היוצר מסה יבשה ומוצקה. המשטח העליון צריך להישאר רטוב בזמן שתהליך הריפוי מתרחש. קבלנים מרססים לעתים קרובות תרכובת ריפוי על גבי הלוח או מכסים אותו ביריעות כדי להפחית את האידוי. אתה יכול גם להציע לרסס מעט מים על הלוח כל יום בזמן שהוא נרפא.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail