עשה זאת בעצמך לעומת שיפוץ אמבטיה מקצועי

השורה התחתונה היא שיפוץ אמבטיה יעלה בדרך כלל פחות ממחצית מכך ש- GC יבצע את העבודה
השורה התחתונה היא שיפוץ אמבטיה יעלה בדרך כלל פחות ממחצית מכך ש- GC יבצע את העבודה.

אפילו אנשי DIY מנוסים גומעים ולוקחים נשימה עמוקה כאשר שוקלים להתמודד עם עבודת שיפוץ אמבטיה. מלבד אולי מטבח, שום פרויקט אינו מעורב יותר מבחינת המערכות והמיומנויות הכרוכות בכך. שיפוץ חדרי אמבטיה הוא כל ענפי האינסטלציה, עבודות החשמל והאריחים - כולם מקצועיים מיומנים ביותר. זה צפוף, עבודה הדוקה, מדי, שבו כל מ' 2 עבירות. ואז יש את ההפתעות התכופות, כמו כשאתה מוצא תת רצפה נרקבת וקורות מתחת למקלחת דולפת או ערימות אינסטלציה מברזל יצוק שהחלדו עד כדי התפוררות. ולבסוף, יש לחץ זמן. חדר אמבטיה הוא מרחב חיוני, ועיצוב DIY נמצא בלחץ גדול להביא לשיפוץ החדר ולשירותו במהירות האפשרית.

הפיתרון הברור הוא לקרוא לאנשי המקצוע, בין אם זה אומר להזמין קבלן כללי (GC) לניהול הפרויקט מתחילתו ועד סופו, או לשכור ולנהל את קבלני המשנה שלך לכל שלב בתהליך. המקצוענים יעשו את העבודה היטב וכמעט בוודאות מהר יותר מכפי שאתה יכול.

אך יש סיבה אחת אמיתית (וחשובה מאוד) מדוע לא היית מעסיק אנשי מקצוע שיעבדו בעבודת שיפוץ האמבטיה שלך: כסף.

עלויות

עובדי DIY לעיתים קרובות אוהבים לדבר על הסיפוק האישי הנלווה לביצוע העבודה בעצמכם, אך המציאות היא שחיסכון בכסף הוא הסיבה הגדולה ביותר לכך שאנשים מתמודדים בעצמם עם שיפורים בבית. אפילו חדר אמבטיה קטן יכול בקלות לעלות לך 14900 € אם הוא עבר שיפוץ מוחלט על ידי קבלן כללי. עם 190 € לכל מטר 2 כממוצע הנפוצות עלויות קבלן מחשוב, גדולה 150 מ ' 2 אמבטיה יכולה להתקרב 29,900 € כאשר הושלם על ידי קבלן טוב. כך גם האמבטיה שיפוץ מלא בעצמך עלול לעלות 56 € לכל מטר 2, או 8210 € הכל אם תבחר גופי שלך בזהירות עם עין על התקציב.

השורה התחתונה היא שיפוץ אמבטיה יעלה בדרך כלל פחות ממחצית מכך ש- GC יבצע את העבודה. בעיקרו של דבר, תשמור על עלות החומרים אך תחסוך את עלויות העבודה. החיסכון הזה יקנה הרבה שמפו.

כמובן, הנוחות היא מותרות משלה וכדאי שכדאי לשלם עליה. במקרה זה, מותרות לא אומר חדר אמבטיה דמוי ספא עם אריחים טוסקניים, אלא מותרות בכך שמישהו אחר יעשה את ההרמה הכבדה בזמן שאתה שומר על הידיים שלך נקיות. בהחלט יש ערך לכך שמקצוענים מיומנים יבצעו את העבודה מהר יותר, ואולי טוב יותר, מכפי שתוכלו לעשות זאת בעצמכם.

השורה התחתונה: האמת היא שרוב העושים בעבודת יד DIY בעלי ניסיון בינוני יכולים לבצע לפחות שיפוץ משטח של חדר אמבטיה, במיוחד אם הם משתמשים באותם חומרים של קבלן שעליהם תלויים המקצוענים. אך האם עליכם לעשות זאת בעצמכם? זו שאלה אחרת, והגעה לתשובה כוללת התבוננות בשיקולים האישיים בפרויקט שיפוצים גדול של חדרי אמבטיה.

זמן

מאוזנת כנגד החיסכון בעלויות של ביצוע העבודה בעצמך היא המציאות האכזרית שבדרך כלל לוקח לעובדי DIY הרבה יותר זמן לבצע את העבודה. אתה יכול לחסוך כמות מדהימה של שבועות או חודשים אפילו על ידי שכירת אנשי מקצוע. בעל בית עסוק שדוחס עבודות שיפוצים לתזמון קדחתני עשוי להימשך שישה חודשים לשפץ חדר אמבטיה רזרבי בקפידה, בעוד שאותו חדר אמבטיה יכול להיות מוקצב בתוך כמה שבועות על ידי קבלן וצוותו.

הראש שלך יסתובב כשאתה צופה בקבלנים מקצועיים שעושים מספר בחדר האמבטיה שלך. בבוקר אין לך מקלחת. העובדים מגיעים, ואתה הולך לעבודה. אתה חוזר הביתה. עכשיו יש מקלחת.

בשורה התחתונה: אם יש לכם חדר אמבטיה אחד בלבד, עליכם לשכור מקצוענים. אם יש לך חדר אמבטיה שני ואתה יכול להרשות לעצמך שיהיה אחד מחוץ לוועדה לזמן מה, אז האפשרות DIY היא מציאותית יותר.

צלוע

עבודות הנגרות הבסיסיות הכרוכות בבניית קירות, אגרוף במקלחות או גומחות אמבטיה, והתקנת מחסומי בידוד ואדים אינה כל כך קשה. רוב העושים בעצמך יכולים לעשות את העבודה הזו, אם כי זה דורש מעקב מדוקדק אחר המפרט של אביזרי הארונות שלך. דיוק חשוב כשמדובר בעבודת המסגור.

בשורה התחתונה: אם אתה יודע את דרכך סביב פטיש, תן לו ללכת.

אינסטלציה וחיווט מחוספס

המערכות המכניות בחדר האמבטיה כפופות לכל מיני חוקים ותקנות, שרברבים, חשמלאים וקבלני HVAC מקצועיים מטפלים בנושאים אלה מדי יום ויודעים את פרטי דרישות הקוד המקומי. אלא אם כן אתה אינסטלטור ביתי וחשמלאי מנוסה, מומלץ להשאיר את הצנרת, החיווט והעבודה הגסה לאנשי מקצוע.

בשורה התחתונה: אפילו עובדי DIY מנוסים משאירים לעיתים קרובות עבודות חיווט ואינסטלציה גדולות למקצוענים. התמודד עם זה רק אם אתה בטוח מאוד.

רצפות

התקנת ריצוף אמבטיה פשוטה יחסית עבור ה- DIYer, וקלה למדי עבור סוגים מסוימים של ריצוף. אתה לא מרוויח שום דבר בכך שמקצוענים מקבלים על עצמך חיפויים קלים להתקנה כמו קרשי ויניל יוקרתיים, למשל, שניתן לעשות בערב על ידי מתכנן DIY שלמד היטב את הטכניקות. שכירתו של מקצוען להתקנת ויניל יוקרתי כמעט שאי אפשר להעלות על הדעת - החומר קל להתקנה.

אריחי קרמיקה ופורצלן מותירים לעיתים קרובות לאנשי מקצוע, אך בהתחשב בשטח הרצפה המוגבל בחדר האמבטיה, אין שום סיבה שגם אתם לא תוכלו לעשות זאת בעצמכם. זה לא לוקח הרבה זמן ללמוד את היסודות של התקנת אריחים, ואתה יכול בקלות להניח רצפת אמבטיה בגודל בינוני בסוף שבוע.

בשורה התחתונה: לרוב העושים במלאכת DIY יהיה קל ומספק להתקין את הריצוף שלהם.

משטחי קיר

אפילו עובדי DIY מנוסים לעיתים קרובות משאירים את אנשי החיווט והצנרת העיקריים לטובת המקצוענים
בשורה התחתונה: אפילו עובדי DIY מנוסים לעיתים קרובות משאירים את אנשי החיווט והצנרת העיקריים לטובת המקצוענים.

אם הם שווים את משקלם, קיר גבס מקצועי יפיק כמעט תמיד קירות אמבטיה ללא רבב. אפילו בעל הבית הטוב ביותר מסתיים בחריגות שיש להתעלם מהם או לכסות אותם בנוחות.

התקנת לוח ירוק עמיד בלחות בחדרי אמבטיה אינה שונה מכל תלוי קיר גבס קונבנציונאלי באזורים אחרים בבית. בוץ ושיוף לגימור חלק הם המפרידים בין בעל הבית לבין קבלן גבס שעושה זאת מדי יום. אם אתה יכול לקבל פגמים, אתה יכול לחסוך סכום כסף קטן שתלוי וגימור משלך.

בשורה התחתונה: אם לוקחים בחשבון את ההוצאה הצנועה, העובדה שאנשי מקצוע יתלו, הקליטו ובבוצו את קיר הגבס שלכם עשוי להיות כסף שהושקע היטב. אך גם עובדי DIY יכולים לבצע את העבודה הזו ולחסוך סכום כסף קטן.

ארונות ומשטחים

היתרון העיקרי בכך שאנשי מקצוע מתקינים ארונות ומשטחים הוא הנוחות הפשוטה. צוות מקצועי של שניים או שלושה עובדים יכול לנווט את הארונות למקומם ולהרכיב אותם במהירות ובקלות מכפי שאתה יכול לעשות זאת. אבל בחדרי אמבטיה אין הרבה ארונות, והמשטחים בדרך כלל קצרים. עבור החללים הקטנים יותר של חדרי האמבטיה, קרוב לוודאי שתקנו יחידת כיור לאמבטיה ברוחב שנקבע שתוכלו להתמודד בקלות בעצמכם. רבים מגיעים יחד עם צמרות יחידת איפור, מה שהופך את ההתקנה של השיש לבינה.

בשורה התחתונה: בעלי בתים יכולים לעשות זאת בעצמך. למעט חדרי אמבטיה גדולים, בעלי בתים ירוויחו מעט בכך שאנשי מקצוע יתקינו ארונות ודלפקים.

התקנת מקלחת / אמבטיה

התקנת מקלחת קשה כאשר אתה בונה את מקלחת המקלחת שלך ומכסה קירות באריחים. אמנם אתה יכול לעשות זאת, רוב האנשים ירצו לשכור מקצוענים לשלב זה. עם זאת, התקנת תא מקלחת מפוברק מראש עשויה להיות מעשית עבור אנשי DIY.

חידוש האמבטיה / המקלחת בעצמכם יכול לייצר תוצאות מקובלות. שכירת חברת זיגוג תעניק לכם גימור טוב יותר, בעיקר בגלל שהחברות עושות עבודות הכנה טובות יותר.

בשורה התחתונה: זו לעיתים קרובות עבודה קשה שמוטב להשכיר למקצוענים. עובדי DIY יעשו סבלנות והרבה עזרה אם ינסו זאת.

התקנת כיור וברז

כל עוד צינורות אספקה כבר עוברים למקום הכיור שלך וצינור ניקוז נגמר, התקנת כיור אמבטיה היא קלה. אין צורך ששרברב יתקין את הכיור שלך. עם זאת, אם ההתקנה מחייבת העברת קווי אינסטלציה, אז הביאו אינסטלטור. אם הפרויקט שלך כלל עבודות גסות גדולות שנעשו על ידי אינסטלטור, ביקור חוזר לביצוע ההתקשרות הסופית עשוי להיות חלק משירות ההצעות שלו.

בשורה התחתונה: עשה זאת בעצמך אם כבר יש לך את קווי האינסטלציה; לשכור את זה אחרת.

התקנת שירותים

השירותים מגושמים וכבדים, אך הם לא קשים להתקנה. אלא אם כן כבר יש לך אינסטלטור להתקין את הברזים והמתקנים האחרים, אין שום סיבה שלא תוכל להתקין את השירותים בעצמך.

בשורה התחתונה: משימה DIY, אלא אם כן אינסטלטור כבר מבצע חיבורים אחרים.

ציור וגימור

אפילו בעלי בתים מהססים לעשות זאת בעצמם למרבית משימות השיפוץ האחרות, יכולים להתמודד עם ההתקנה של הציור. שכירת קבלני ציור הגיונית לחללים גדולים אך לא לחללי קיר זעירים של חדרי אמבטיה. קל להתקין בעצמך חומרה, מראות וחתיכות לקצץ אחרות.

בשורה התחתונה: אתה מרוויח מעט על ידי שכירת חברת ציורים שתצייר את חדר האמבטיה שלך או נגר גזוז לתליית מראות והתקנת סורגי מגבות. עשה זאת בעצמך.

סיכום

אלא אם כן חדר האמבטיה שלך גדול במיוחד, תוכל לעשות את רוב המשימות הקטנות יותר במסגרת הפרויקט הכולל הזה. עבור שיפוצי אמבטיה ברמת הליבה, רבים מהעושים במלאכה עדיין משכירים חשמלאים ואינסטלטורים אך מבצעים את שאר העבודה בעצמם. עבור שיפוצים בגובה פני השטח שאינם דורשים שינויי חיווט וצנרת גדולים, הפרויקט כולו נמצא בהישג ידו של מכשיר DIY.

אך זכרו שקבלנים מקצועיים עשויים לבצע את העבודה טוב יותר ומהיר מכפיכם. שקול חיסכון בעלויות כנגד יתרונות אלה בעת קבלת ההחלטה שלך.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail