שיפוץ האמבטיה הקטנה שלכם במהירות וביעילות

לצד הגדרת סוג האמבטיה הקטנה
לצד הגדרת סוג האמבטיה הקטנה, אתם מבצעים שיפוצים, שקול מי ישתמש בחדר האמבטיה.

בעלי בתים לעתים קרובות לדמיין כי שיפוץ חדר אמבטיה אחד קטן כי הוא כ 50 מ ' 2 או פחות-יהיה הרבה יותר מהר, הרבה יותר קל, והרבה פחות יקר מאשר שיפוץ חדר אמבטיה גדול. ולעיתים קרובות הם מופתעים לגלות שזה רק קצת יותר מהיר, קצת יותר קל וקצת פחות יקר. הסיבה? חדר אמבטיה קטן כולל את אותם האלמנטים כמו חדר אמבטיה גדול ושיפוץ דורש סיוע מאותם אנשי מקצוע מבוקשים כמו גם חדר אמבטיה גדול. המציאות היא כי 50 מ ' 2 אמבטיה עשויה להיות שליש בגודל של גדולה 150 מ' 2 באמבטיה, אבל שיפוץ זה בדרך כלל עולה על 75 אחוזי האמבטיה גדולה במונחים של זמן, כסף, ומאמץ.

ובכל זאת, ישנן דרכים להפוך את עבודת שיפוץ האמבטיה הקטנה שלך למהירה יותר ופחות יקרה.

שיקולי תכנון

ניתן לסווג את חדרי הרחצה כאחד משלושה סוגים, ללא קשר לגודל. הכרה בסוג חדר הרחצה שיש לך תעזור לך להיות מציאותית בתכנון שלך.

 • חדר אבקות: בבתים גדולים יותר יש לעתים קרובות חדר אבקות, או חצי אמבטיה, שיש בו מעט יותר מכיור, שירותים ודלת לפרטיות. זהו חדר אמבטיה נוח המשמש את בני המשפחה והאורחים כאשר אין להם צורך בשירותים בחדר הרחצה המלא. הגודל הקטן ומספר הגבולות המוגבל גורמים לכך שאפשר לבצע שיפוץ של חדר אבקות די מהר, אך מכיוון שמדובר בחדר אמבטיה משני, זה גם אומר שתוכלו לקחת את הזמן מכיוון שיש לפחות חדר אמבטיה אחד אחר שיכול למלא במהלך שיפוץ.
 • חדר אמבטיה מלא: מונח זה מתייחס לכל חדר אמבטיה עם מגוון רחב של שירותים, שירותים, כיור, כיור, ואמבטיה / מקלחת. זהו חדר אמבטיה המשמש בדרך כלל כל יום. בבתים עם שני חדרי אמבטיה מלאים או יותר, אמבטיה אחת מלאה יכולה להיות מוגדרת כאמבט הורים, ואחרים מוקדשים לילד אחד או יותר. חדרי אמבטיה מלאים מקבלים שימוש רב, מה שמשפיע על הגופים והחומרים שתבחרו עבורו.
 • שירותים לאורחים: זהו חדר שירותים בשירות מלא, עם שילוב של כיור, שירותים, מקלחת או מקלחת / אמבטיה, אך הוא משמש באופן ספורדי, בעיקר כאשר האורחים מבקרים. בבתים עם קן ריק, חדר אמבטיה מלא לילדים עשוי להפוך לאמבט אורחים. מכיוון שאמבטיות אורחים מקבלות שימוש מזדמן בלבד, אנשים רבים בוחרים להשתמש בגופי וחומרים חסכוניים, מה שיכול להוזיל מאוד את העלויות. ומכיוון שמדובר בחדר אמבטיה משני, תוכלו להקדיש את הזמן לשיפוץ, מה שחוסך גם עלות.
 • חדר אמבטיה ראשי: זהו חדר שירותים בשירות מלא בו אתם משתמשים ביום יום. בבתים עם שני חדרי אמבטיה מלאים או יותר, המונח "אדון" מייעד בדרך כלל את זה שמשמש את בית הבית על בסיס יומי. בבתים עם חדר אמבטיה אחד בלבד, חדר האמבטיה משמש כאמבט הורים, גם אם הוא די קטן. זהו בדרך כלל חדר חשוב למדי, בו הבעלים עשויים לבזבז סכום נכבד של כסף על אביזרים וחומרים איכותיים, עמידים ומושכים.

לצד הגדרת סוג האמבטיה הקטנה, אתם מבצעים שיפוצים, שקול מי ישתמש בחדר האמבטיה.

 • אתה: אם חדר האמבטיה הקטן שלך הוא במקרה חדר הרחצה הראשי שלך, אתה משתמש בו לכל דבר, החל מאיפור עד שימוש בשירותים וכלה במקלחת. ייתכן שתרצה לבזבז ארונות אחסון וחומרים מתקדמים יותר. אחרי הכל, תצטרכו להסתכל בחדר האמבטיה הזה לפחות פעמיים ביום במשך שנים רבות.
 • ילדים: חדרי אמבטיה קטנים לילדים עשויים להזדקק לסבול של עשרות שנים של שימוש והתעללות. ילדים קטנים זקוקים לאמבטיה; מקלחות חסרות תועלת. רצפות הן החשובות ביותר מכיוון שילדים קטנים יכולים להציף רצפות אמבטיה במים פשוט על ידי יציאה מהאמבטיה. מתקנים עמידים טובים ורצפות וקירות אטומים למים חיוניים לחדרי אמבטיה המשמשים ילדים. אחסון טוב הוא חיוני גם כאן.
 • אורחי לילה: אם חדר האמבטיה הזה מיועד לאורחים לילה, כדאי לכם לחסוך באיכות החומרים. לא תצטרך שטח אחסון מוגדל לאורחים.
 • אורחי יום: עבור חדר אבקה, אתם זקוקים לקצת יותר מכיור, שירותים ומוט מגבות. הכיור יכול אפילו להיות כיור דקורטיבי - כיור כלי, למשל - מכיוון שהצורך היחיד של האורחים הוא לשטוף ידיים.
 • קשישים או מוגבלים: מחלקת משתמשים מיוחדת זו עשויה לדרוש תכונות נוספות או מוגברות כגון מוטות אחיזה, דלפקים תחתונים ואזורי ריצוף ללא החלקה. אם האמבטיה הקטנה שלך יכולה להכיל אותה, אמבטיה היא כלי עזר נהדר לקשישים או נכים.

זמן הוא כסף

אין שום דרך לעקוף את זה: עלות שיפוץ מהיר יותר מכדי שלוקח לך זמן. הסיבה לכך היא בעיקר כי שיפוץ מהיר באמת מחייב קבלן כללי (GC) לתאם את הפרויקט עם קבלני משנה שונים (אינסטלטורים, חשמלאים, קבלני רעפים), ואתם משלמים עבור מיומנותו וניסיונו של הקבלן הכללי. למרות שבעל בית יכול לשמש כראיין קבלן כללי משלו, העסקה, פיקוח ותשלום לאנשי מקצוע בודדים שיעשו את עבודתם על מנת שזה תמיד יהיה תהליך איטי יותר מאשר לאפשר ל- GC לתאם את קבלני המשנה המועדפים עליו. שכירת קבלני משנה משלך, יכולה לחסוך לך לא מעט כסף, מכיוון שאתה מבטל את זמנו והתקורה של הקבלן הכללי.

המסלול הזול מכולם גם בדרך כלל זה שלוקח הכי הרבה זמן: לעשות את כל העבודה או את רוב העבודה בעצמך. מתכנן מיומן מאוד (מאוד) מיומן עם הרבה זמן וקבוצת חברים ועוזרים מוכנים יכול אולי לסיים שיפוץ אמבטיה במהירות כמו קבלן כללי, אך מעט מאוד בעלי בתים נכנסים לקטגוריה זו. ויש את נושא האיכות: קבלנים טובים יעשו את העבודה בצורה מקצועית, בעוד שניתן יהיה לזהות מתקנים רבים העשויים בעצמך כעבודה של חובבן.

אמנם ישנם יוצאים מן הכלל, אך הנוסחה מתרחשת בצורה אמיתית ברוב המקרים:

 • מהיר (שכירת מקצוענים) הוא יקר.
 • זול (DIY) הוא איטי.

פרו מול DIY. או שניהם

הבחירה אם לבצע את העבודה בעצמך או להעסיק מקצוענים (קבלן כללי או ניהול קבלני משנה משלך) תלויה, כמובן, בהערכתך את כישוריך, אך גם בתקציבך ולוח הזמנים שלך. אם יש לך כישורי DIY מוגבלים והשירותים הקטנים הם חדר הרחצה היחיד שיש לך, אז לבצע את השיפוץ במהירות ובצורה נכונה שווה את העלות הנוספת של שכירת מקצוענים, גם אם זה אומר לקחת הלוואה לשם ביצוע זה.

מצד שני, אם בביתכם יש חדר רחצה אחד או יותר שיכולים למלא, ואם יש לכם כישורי DIY מתונים עד מתקדמים, אין שום סיבה שלא תוכלו לקחת את הזמן ולעשות את כל העבודה או את רוב העבודה בעצמכם.. למסלול זה יש גם את היתרון בכך שהוא נותן לכם את הזמן למצוא ולקנות את כל החומרים לאמבטיה שלכם, מה שיכול להציע חיסכון אדיר בעלויות.

ישנם גם קבלנים שמוכנים לחלוטין לפצל את העבודה עם בעלי בתים נמרצים ומיומנים. אתה יכול, למשל, להציע לבצע את כל עבודות ההריסה והצביעה / גימור בעצמך, תמורת הצעה מוזלת מקבלן כללי. ואם יש משימות אחרות שאתה מסוגל ומוכן לקחת על עצמך, דון בכך עם הקבלן שלך. אך דאג לדון בכך מראש. זמן הוא כסף לקבלן כללי, והוא לא ירצה שהתקדמותו תתעכב בזמן שבעל בית מפלפל על התקנת רצפת אריחי הקרמיקה, למשל.

בחירה וקניית חומרים

קבלני אמבטיה תמיד מספקים לכם מגוון אפשרויות כאשר אתם בוחרים חומרים וגופים, אך אתם עדיין יכולים לצפות לשלם מעט תוספת על חומרים אלה. אין דרך טובה יותר להפחית עלויות מאשר לערוך את המחקר ולחפש חומרים מוזלים ממקורות מקוונים או מקמעונאים מקומיים שעשויים לסגור את קווי המוצרים בשנה שעברה. אם יש לכם זמן ומקום לאחסן חומרים, רכישת כל מה שאתם צריכים כדי לשפץ את האמבטיה הקטנה שלכם זמן רב מראש, תהפוך את עבודת השיפוץ שלכם להרבה יותר זולה והרבה יותר מהירה.

אזהרה

יש קבלנים כלליים שיתקינו בעצמכם את החומרים שתבחרו וירכשו, אך אחרים מעדיפים לעבוד (או אפילו להתעקש) לעבוד עם הספקים שהם מכירים. אם אתה עובד עם קבלן, דן בנושא מראש וודא שאתה מסכים.

סקירה של תהליך

ישנן דרכים להפוך את עבודת שיפוץ האמבטיה הקטנה שלך למהירה יותר ופחות יקרה
ובכל זאת, ישנן דרכים להפוך את עבודת שיפוץ האמבטיה הקטנה שלך למהירה יותר ופחות יקרה.

סקירה כללית של תהליך השיפוץ תעזור לכם לקבוע היכן תוכלו לחסוך זמן או כסף.

 • תכנון. עבודות שיפוץ DIY וגם קבלני עבודה תלויים בתכנון טוב מראש כדי לשלוט בעלויות ולשמור על מהירות. חלק מהאלמנטים העיקריים כוללים תוכניות שרטוט (חיוני אם השיפוץ שלך יכלול שינויי פריסה לשירותים), קבלת היתרי בנייה, חתימה על חוזים עם כל המקצוענים שתשתמש בהם ותזמון זמנם, ומקורות והזמנת חומרים. קבלן כללי יבצע עבורכם את רוב העבודות הללו (ולכן הוא עולה יותר), אך כדי לחסוך כסף תוכלו לבצע את כל עבודות התכנון בעצמכם.
 • הריסה. כל עבודות השיפוץ מתחילות בקריעת והסרת אלמנטים שיוחלפו. תלוי ברמת עבודת השיפוץ שלך, זה יכול להיות עניין פשוט של הסרת גופי ריצוף ישנים, או מסובך כמו להסיר הכל עד לחתיכי הקירות וקורות הרצפה. כך או כך, זו יכולה להיות עבודה קשה אך היא לא קשה, ורוב בעלי הבית יכולים לעשות את העבודה בעצמם כדי לחסוך כסף. ניתן לבצע את רוב ההריסה בסוף שבוע. יהיה עליך לשכור אשפה רול-או או לדאוג לחברת סילוק שתקבל ערימה של פסולת הריסה.
 • מסגור מחוספס. הכוונה היא לכל עבודות מסגור מבניות הנדרשות. שיפוצים ברמה נמוכה עשויים לא לדרוש כלל מסגור מחוספס, בעוד שאחרים עשויים לכלול עבודה כמו מסגור במקלחון חדש. בעוד כמה כישורים מעורבים, עובדי DIY יכולים בדרך כלל לבצע עבודה זו אם הם בעלי כישורי נגרות טובים למדי. המסגרת מחוספסת עשויה לדרוש בדיקה כדי לוודא שהעבודה נעשית כהלכה.
 • אינסטלציה מחוספסת. עבודות האינסטלציה הן תחום שבו DIYers צריכים להיות זהירים, מכיוון שהתוצאות של התקנה גרועה עלולות להיות קטסטרופליות. מעצבי DIY מיומנים מאוד יכולים לעשות אינסטלציה בעצמם (ולחסוך הרבה כסף), אך מרבית שיפוצני DIY משכירים מקצוענים לעבודות האינסטלציה. השרברב עשוי לערוך מספר ביקורים במהלך עבודות השיפוץ - זו אחת הסיבות לכך שזה אחד המרכיבים היקרים יותר בפרויקט. נדרשות שתי בדיקות: אחת בשלב המחוספס, אחת לאחר ההתקנה הסופית.
 • מחוספס חשמל. זוהי משימה נוספת שכדאי להשאיר בידי המקצוענים אלא אם כן אתה אחד מהמעצבים המועטים ביותר שעושים מומחים לכך. חשמלאי מורשה יפעיל מעגלים חדשים במידת הצורך, יתקין מאווררי תאורה ופריקת אוויר, וידאג לבדיקת העבודות. מאוחר יותר, לאחר סיום הבדיקה וסיום הקירות והתקרות, החשמלאי יחזור לשקעי חיבור, גופי תאורה ומאווררים. בדרך כלל נדרשות שתי בדיקות: אחת בשלב הגימור, אחת לאחר ההתקנה הסופית.
 • התקנת קיר גבס. מרבית עבודות השיפוץ יכללו פתיחה של לפחות חלק מהקירות והתקרות, ולאחר שנבדקו ועברו צנרת צנרת וחיווט, מקצוען גבס או DIYer יכול להתקין ולסיים את קיר הגבס. זו עבודה מייגעת במקצת, אך היא נמצאת היטב ברמת המיומנות של מרבית העושי DIY. החיסכון בכסף כאן הוא צנוע מכיוון שהתקנת קיר גבס מקצועי אינה יקרה.
 • אריחים וריצוף. אריחי קרמיקה יכולים להוות את אחת העלויות המשמעותיות יותר עבור חדר אמבטיה, הן מבחינת זמן והן מבחינת עלויות חומרים. מקלחות ורצפות אריחי קרמיקה הם חומרים יוקרתיים שבעלי בתים רבים בוחרים להשאיר למקצוענים להתקנה. עבודות אריח יכולות להיות קשות להשגה עבור מתכנן DIY, אך התגמולים לחסכון בעלויות יכולים להיות משמעותיים, מכיוון שמדובר בעבודה עתירת עבודה. אפשרויות ריצוף אחרות זולות בהרבה, והן ידידותיות להתקנת DIY. אריחים וריצוף הם תחום שבו אתה יכול לחסוך כסף על ידי ביצוע המחקר שלך וקניית חומרים באינטרנט או כאשר קווי המוצרים מופסקים.
 • קבינט. ברוב המקרים הבלים, יהירות וארונות קיר אחרים מותקנים לאחר סיום הקירות והתקרות, אך לפני התקנת גופי הצנרת הסופיים. זה יכול להיות מעט מגושם לעשות בחדר אמבטיה קטן בו המקום מוגבל, אך רבים מהעושי DIY יכולים להתמודד עם זה.
 • חיבור למתקן. השלב האחרון הוא שהשרברב והחשמלאי יחזרו להתקין את הגופים השונים ולבצע את חיבורי הצנרת והחיווט. קיים סכנה אינהרנטית בכל עבודות אינסטלציה וחיווט, אך כאשר מקצוענים מפעילים את הצנרת והחיווט בתוך הקירות, החיבורים הסופיים נמצאים היטב בטווח המיומנויות של עובדי DIY מנוסים. ודא, עם זאת, כי ההתקנה הסופית נבדקת.

10 טיפים לעיצוב לחדרי אמבטיה קטנים טובים יותר

1. השתמש בכיור פינתי. בחדרי אמבטיה קטנים מאוד, כיור שמוגדר בכדי להתאים לפינה יכול להיות אפשרות נהדרת לחסכון במקום. אפילו כיורי כנים יכולים להיות קשים להתאמה בחדרי אמבטיה קטנים מאוד.

2. השתמש בוילון מקלחת או בדלת מקלחת הזזה. דלתות מקלחת המסתובבות על צירים עשויות שלא לעבוד בחדרי אמבטיה קטנים. במקום זאת השתמשו בווילון מקלחת או בדלת מקלחת מזכוכית המחליקה על המסלולים.

3. בחר יהירות עם פינות מעוגלות. במקומות צרים, יהירות עם פינות חדות עלולה להיות מסוכנת. יהירות עם פינות מעוגלות יכולה למנוע ירכיים חבולות.

4. הרחב את הדלפק מעל האסלה. מרחב דלפק נוסף קטן שנוצר כאשר דלפק ההבלים משתרע על פני האסלה הסמוכה יכול להיות יעיל באופן מפתיע.

5. השתמש בתבניות בקנה מידה גדול. ריבועים גדולים, פסים רחבים ודפוסים גדולים אחרים יכולים להטעות את העין ולגרום לרווחים להיראות גדולים יותר.

6. שיקפו את הקיר. במקומות צרים, מראה שתופס את כל הקיר שמאחורי ההבלים יכולה לעזור לשני אנשים להשתמש בו בבת אחת.

7. הרכיבו את מוט המגבות על הדלת. כאשר השטח מוגבל, הרכבה של מוט מגבות על דלת המקלחת או על גב דלת הכניסה שומרת על מגבות בהישג יד.

8. בחר כיור שוקת. כאשר הוא מותקן על קיר, הפרופיל הנמוך של כיור שוקת מפנה שטח רצפה לאחסון.

9. השתמש בהבל עם מדפים פתוחים. מדפים פתוחים מציעים אחסון ללא דלתות מתנדנדות שיכולות להפריע בחדר אמבטיה קטן.

10. השתמש בברז צמוד קיר. הרכבת ברז על הקיר מאפשרת יהירות קטנה יותר, המסייעת בפינוי מקום בחדר אמבטיה קטן.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail