איסוף וניקוי ביצי עוף

ישנן שתי שיטות בסיסיות לניקוי ביצי עוף
ישנן שתי שיטות בסיסיות לניקוי ביצי עוף: ניקוי יבש וניקוי רטוב.

בתור חקלאי קטן, בין אם אתה מגדל תרנגולות מטילות למשפחה שלך ובין אם אתה מוכר ביצים בשוק איכרים, אתה רוצה להיות בטוח שהביצים טריות, נקיות ובטוחות. איסוף וניקיון נכונים של ביצי עוף חשובים לבריאות הביציות, התרנגולות ואלו שאוכלים את הביצים.

איסוף ביצי עוף

לפני שאתה מנקה את הביצים, עליך לאסוף אותן תחילה. ויש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לוודא שהביצים שאתה אוסף נקיות ככל האפשר ולמזער את כמות הניקיון הנדרשת בהמשך.

כנוהג כללי, נסו לאסוף ביצים מוקדם ולעתים קרובות. אם אתה מצליח לנהל את זה, אסף ביצים פעמיים ביום, מה שיעזור לשמור על ניקיונן. זה גם עוזר למנוע מהתרנגולות לאכול את הביצים. מתן אפשרות לביצים לשבת בן לילה בארגזי הקן גורם לרוב לביצים מוכתמות בקקי או שבור. נראה כי יש תרנגולות שמעדיפות לשהות בקצוות תיבות הקן או אפילו בהן. בן לילה הם יכולים לעשות קקי על הביצים שנותרו בקופסאות, או לדרוך עליהן ולשבור את הקליפות. בכל מקרה, חסר יום של איסוף ביציות גורם בדרך כלל להרבה יותר עבודה.

טיפ נוסף הוא לשמור על קופסאות קן מנוצות היטב. וודאו שיש בקופסאות הקן של התרנגולות שפע שבבים או קש. אם יש קקי בארגזי הקן, נקו אותם היטב כשאתם אוספים את הביצים ומחליפים את הקש או את השבבים. כמו כן, אם תרנגולת שברה ביצה, נקו את הבלגן ביסודיות; הסר את כל הקש הרטוב והמלוכלך. תחזוקה זהירה היא אחת הדרכים הטובות ביותר לעודד תרנגולות להניח בארגזי הקן.

ניקוי ביצי עוף

אם אתה לומד כיצד לנקות ביצים כראוי, תוכל לשמור על המשפחה והלקוחות שלך - אם אתה מוכר ביצים - מלהיות חולים. ישנן שתי שיטות בסיסיות לניקוי ביצי עוף: ניקוי יבש וניקוי רטוב. ניקוי יבש עדיף על פני ניקוי רטוב מכיוון שהוא משאיר את שכבת ההגנה האנטיבקטריאלית הטבעית של הביציות, הנקראת פריחה, ללא פגע ומאפשרת לאחסן את הביצים ללא הקפאה אם רוצים. ניקוי יבש כולל ניגוב הביצה בעזרת ספוג שוחק, ליפה, או אפילו נייר זכוכית דק כדי להסיר את כל הלכלוך והצואה מהקליפה.

אם ביצים מלוכלכות מאוד או שחלמון נדבק לקליפות, ייתכן שיהיה צורך בניקוי רטוב. שטפו ביצים מתחת למים זורמים חמים מהברז. המים חייבים להיות חמים מטמפרטורת הביצה אך אינם חמים. ייבש כל ביצה במגבת נייר, והניח אותה בתוך קרטון נקי ופתוח או רשת. מחטאים את הביצים השטופות על ידי ריסוס תמיסת אקונומיקה מדוללת במים.

אם אתה מתכנן למכור את הביצים שלך, בדוק עם משרד ההרחבות במחוז שלך את התקנות המקומיות והממלכתיות המסדירות את ניקוי הביצים למכירה באזורך.

טיפים לאחסון ביצים

לאחר שהביצים שלך נקיות ויבשות, אריז אותן בקרטוני ביצה ותייג את הקרטונים עם התאריך בו נאספו הביצים. באופן כללי, עדיף לאחסן ביצים במקרר. יש לקרר ביצים שניקו אותן רטובות, ואילו ביצים שניקו אותן (עם פריחה שלמות) ניתנות לקירור או לאחסון בטמפרטורת החדר. בדרך כלל, כל הביציות מחזיקות מעמד זמן רב יותר בקירור.

ביצים טובות למשך חודש לאחר תאריך האיסוף כשהן מאוחסנות במקרר. הביצים עשויות להיות טובות מספר שבועות לאחר ציון חודש. אם הביצים ישנות יותר, אפו איתן או הרתיחו אותן קשה. ביצים הנקיות יבשות יכולות לשמור על טמפרטורת החדר למשך מספר שבועות ויש לשטוף אותן מייד לפני שהן מבושלות.

כדי לבדוק את טריות הביציות, השתמש במבחן הצפה. מניחים את הביצים בקערה מלאה במים. אם ביצה צפה, יש לה כיס אוויר גדול מדי בתוך הקליפה, מה שאומר שהתוכן התאדה יותר מדי, והביצה כנראה התקלקלה. קומפוסט אותו. אתה יכול גם להשתמש באור חזק כדי לראות כמה חלל אוויר נמצא בתוך ביצה; זה נקרא candling.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail