השתמש באינפרא אדום כדי לאתר נזילות בגג שלך

לחות חודרת דרך פני מערכת הגג ומתחילה להרוות את התחתית או הסיפון למערכת הגג
כאשר גג דולף, לחות חודרת דרך פני מערכת הגג ומתחילה להרוות את התחתית או הסיפון למערכת הגג.

האם הואשמת אי פעם בהיותך מראה פנים? האם אי פעם עברתם בחדר חצי תריסר פעמים וחיפשתם את מפתחות הרכב שלכם רק כדי שבן / בת הזוג או ילדכם ייכנסו לאתר אותם במעבר הראשון? זה יכול להיות אירוע מתסכל, כזה שבדרך כלל מביא אחריו מידה מסוימת של התעסקות או צלעות מצד מי שמצא את המפתחות או הארנק "האבודים" שלך.

איתור המקור של דליפת גג במערכת הגג שלך יכול להיות מאתגר ומרתיע באותה מידה כמו לאתר את סט הרמזים של מפתחות הרכב או הארנק שלך. קשה לאתר נזילות גגות ולעתים קרובות ניתן לתרום אליהן יותר ממקור אחד. המקור בפועל של נזילות גגות יכול לחמוק אפילו מאנשי הגג המנוסים ביותר. שיפוע הגג, השטח, וסוג סיפון הגג בין יתר הגורמים יכולים לתרום להסוות את מקור דליפת הגג בפועל.

אנשי מקצוע בתחום הגגות, כולל קבלנים ויועצי גגות, משתמשים בכלים רבים ושונים כדי לפתור נזילות גג שקשה למצוא. אחד הכלים הללו שקבלנים ויועצים משתמשים בהם ועומד לרשות בעלי בתים ובעלי בניינים הוא טכנולוגיית אינפרא אדום. טכנולוגיית אינפרא אדום מאפשרת לאנשים המחפשים את מקור נזילות הגגות להיות מסוגלים להסתכל על פני גג הגג כדי לחשוף מקורות נזילה פוטנציאליים ולחות כלואה בתוך מכלולי הגג. זה מאפשר לך לראות את מכלול הגג דרך פילטר אחר שיכול לחשוף בעיות פוטנציאליות ומקורות לאותה דליפה חמקמקה.

כיצד פועלת סריקת גג אינפרא אדום?

מדע הסריקה האינפרא-אדום והטכנולוגיה שמאחוריו יכולים להיות מורכבים להבנה. במילים פשוטות, סריקת אינפרא אדום היא הנוהג להשתמש בציוד אינפרא אדום למדידת החום הנפלט מעל פני האובייקט. הדפוסים שנפלטים מעל פני האובייקט נמדדים ונלכדים על ידי מצלמות אינפרא אדום אשר יוצרות את הנתונים הנאספים לתמונות. לאחר מכן ניתן לנתח תמונות אלה על ידי איש מקצוע מיומן בכדי לקבוע אם ישנם אזורים שהם חריגות. חריגות עשויות לציין אזורים הדורשים בדיקה נוספת.

סריקות אינפרא אדום נעשות לרוב בשעות הערב המוקדמות לאחר שהשמש החלה לשקוע. על מנת שתסיים סריקת אינפרא אדום, על משטח הגג להיות יבש מכיוון שלחות מפריעה ליכולתה של המצלמה למדוד את טמפרטורות פני השטח. כמו כן, עדיף שמשטח מערכת הגג יקבל חשיפה לאור שמש משמעותי בכדי לאפשר למשטח מערכת הגג להתחמם ככל האפשר. ספיגת חום זו מאפשרת ללחות הכלואה במערכת הגג לעלות בטמפרטורה וליצור הפרש טמפרטורה שניתן למדוד על ידי המצלמה.

כיצד משתמשים באינפרא אדום לאיתור נזילת גג?

חקירת נזילות איננה מדע מדויק. רוב הקבלנים המקצועיים יסכימו שמדובר, למעשה, יותר בצורת אמנות. ואם רוב הקבלנים כנים, הם מודים שהיו דליפות שקשה או לא בלתי אפשרי לפתור. רבים מבעיות הדליפה הקשות לפתרון נפתרו באמצעות סריקת אינפרא אדום וטכנולוגיה.

כאשר גג דולף, לחות חודרת דרך פני מערכת הגג ומתחילה להרוות את התחתית או הסיפון למערכת הגג. לאחר שכבת התחתית או הסיפון רוויים ואינם יכולים לספוג עוד לחות נוספת, המים מתחילים לדלוף לחלק הפנימי של הבניין. מקור לחות זה והרוויה מתחת לפני השטח של מערכת הגג הוא זה שמתחיל לספוג את חום השמש.

כשמשטח מערכת הגג והתחתית או הסיפון מתחילים להתחמם בשעות היום, הלחות שנלכדת במערכת הגג מתחילה להתחמם גם כן. ככל שמתקרב אחר הצהריים המאוחרים והערב המוקדם, השפעת החימום של השמש מתחילה להאט ולעצור. כשזה קורה, מכלול הגג מתחיל להתקרר. החומרים עמוסי הלחות מתחת לפני השטח של הגג שומרים על חום ארוך יותר מאזורי התחתית והסיפון היבשים. הפרש טמפרטורה זה בין אזורי שכבת תחתון רטובה לתחתית יבשה הוא מה שטכנאי האינפרא אדום מחפש על מנת לאתר את מקור נזילות הגגות.

ברגע שממוקמים אזורים המופיעים כמקורות פוטנציאליים של נזילות או לחות כלואה, טכנאי האינפרא אדום מסמן את אותם אזורים בעזרת צבע ריסוס או צורות אחרות של סימון. אזורים אלה מתוארים כדי לאפשר מיקום מהיר בשעות האור. עם חזרתו לגג בשעות האור, ניתוח נוסף נערך על ידי קבלן הגגות וטכנאי האינפרא אדום בכדי לקבוע את מקור הלחות באזור זה. במידת הצורך, ניתן להשתמש במד לחות שאינו חודר כדי לאשר את נוכחות הלחות הכלואה במכלול הגג. בנוסף, ניתן לפרק את הגג באזור זה על מנת לבדוק פיזית את מכלול הגג לחות.

חומרים דרושים

  • מצלמת אינפרא אדום
  • מד לחות לא חודר
  • חומרי תיקון לסוג הגג הנבדק
  • סימון צבע או סימון עפרון

סגירה

חקירת נזילות איננה מדע מדויק. ישנם מקרים בהם איתור מקור דליפה ותיקון הבעיה הוא תהליך של חיסול. שימוש בסריקת אינפרא אדום ככלי לאיתור נזילת גג קשה לפתרון עשוי לסייע לבעל בית או לקבלן מקצועי לפתור מצב דליפה קשה. סריקת אינפרא-אדום עשויה לחשוף בעיות המסתתרות ממש מתחת לפני השטח ולעזור לבעל הבית או לבניין לפתור את הבעיות ולמנוע כל נזק פנימי נוסף למבנה שלהם.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail