לפני שאתה בונה את הבית החדש שלך: 5 שלבי הכנה

תהליך הבנייה הוא היעיל והמרתק ביותר אם ראשית תפתח תוכנית טובה ותמצא בנאי ישר
תהליך הבנייה הוא היעיל והמרתק ביותר אם ראשית תפתח תוכנית טובה ותמצא בנאי ישר, מוכשר.

תהליך בניית בית חדש הרבה לפני יציקת היסוד. תהליך הבנייה הוא היעיל והמרתק ביותר אם ראשית תפתח תוכנית טובה ותמצא בנאי ישר, מוכשר. כדי למנוע טעויות יקרות בתהליך הבנייה, התחל בחמשת השלבים החשובים האלה. כשאתה עובר מבית חלומות לבית אמיתי, הקפד לשאול שאלות ולשתף את ההתקדמות שלך עם אנשים שעברו את התהליך.

תכנן את התקציב שלך

התחל לשקול את התקציב מהרגע שאתה מתחיל לחשוב על בניית הבית שלך. פיתחו רעיון מציאותי לגבי כמה אתם יכולים להרשות לעצמכם להוציא וכמה יעלה לבנות בית חדש. שלב התקצוב הוא באמת על איזון בין הרצונות שלך לבין הערכה מציאותית של מה שאתה יכול להרשות לעצמך.

רוב הסיכויים שתזדקק להלוואת בניה ומשכנתא. לא מוקדם לגלות כמה הלוואה גדולה תוכל להתאים, בהתבסס על הכנסותיך והתחייבויות פיננסיות אחרות. כיום, רוב הבנקים ומוסדות פיננסיים אחרים להוטים להכניס אותך מראש להלוואת בנייה, מה שייתן לך מושג על שטח הכסף המקסימלי שתוכל להוציא. יחד עם זאת, שלב מוקדם זה כולל בחינה מה יעלו אלמנטים שונים בבית החדש שלכם, כולל הקרקע עצמה, האדריכל או המעצב, הקבלן הכללי שינהל את הפרויקט, חומרי הבנייה, מכשירי החשמל ותכונות הפנים.

זהו תהליך מסובך וגוזל זמן שבאמת אמור להתחיל חודשים רבים לפני תחילת הבנייה. זה לא נדיר לקחת עד שנתיים כדי לחקור היטב את הנושאים לפני שתחתום על חוזה בנייה עם בונה.

טיפים לתקצוב

  • היזהר מבנקים שרוצים להלוות לך יותר כסף ממה שאתה יכול להרשות לעצמך - זו הייתה אחת הסיבות מאחורי המשבר הפיננסי ב -2008. אין שום סיבה לבנות בית שעולה סכום ההלוואה המקסימלי שהבנק מאשר. למעשה, זה רעיון טוב מאוד להישאר הרבה מתחת לסכום זה. שיחה עם יועץ פיננסי עצמאי היא דרך נהדרת לקבוע כמה אתה יכול להוציא בנוחות לבניית הבית שלך.
  • תכנן חריגות עלויות. כמעט כל הבנייה מסתיימת בעלות גבוהה יותר ממה שתוכנן בתחילה. זה קורה לעיתים קרובות בגלל העלויות של חומרי בניין, או בגלל שינויים שאתה מבקש בשלב התכנון והבנייה. וודא שאתה בונה חיץ לתקציב שלך, כך שהחריגות הבלתי נמנעות לא ישברו את הבנק.
  • קבל לפחות שלוש הצעות קבלן (ובדוק הפניות). ברוב המקרים, עיקר ההוצאה של בניית בית היא הכסף שתשלמו לקבלן כללי (GC), שינהל את כל העובדים וקבלני המשנה שעובדים בבניית הבית שלכם. יש איזון עדין בין בחירת קבלן במחיר סביר אך כזה שעושה עבודה איכותית תוך שימוש בחומרים טובים. התחל בקבלת הפניות מאנשים שאתה מכיר שהיו מרוצים מהבנאי שלהם, ואז ראיון בזהירות לפחות שלושה. תהליך זה ייתן לך מושג די טוב לגבי מה יעלה הבית שלך לבנות.
  • חנות השוואה לחומרים. בעוד שהקבלן הכללי בוחר בדרך כלל את רוב חומרי הבניין, מוצרי החשמל והמתקנים, אתה רוצה להיות מעורב בתהליך זה. אם אתה מאוהב במשטחי גרניט, למשל, שים לב לכך כעת כדי שניתן יהיה להעביר העדפות כאלה לבנאי שתבחר בסופו של דבר.

עלויות נסתרות של בניית בית חדש

בעלי בתים בפעם הראשונה נבהלים כאשר הם מתחילים להכיר בעלויות הנסתרות של בעלות על בתיהם. ישנן עלויות הפעלה חד פעמיות רבות לבניית ריהוט הבית הראשון שלך, ציוד דשא וגינה, טיפולי חלונות, חיווט באינטרנט ומדיה. ובעלות על בתים מגיעה עם הוצאות חודשיות שוטפות שיכולות לתפוס אתכם מחוץ לשומר אם אתם לא מוכנים להוצאות כמו ביטוח בעלי בתים, ארנונה ושירותי טיפול במדשאות. אם היית שוכר עד עכשיו, הוצאות אלה יכולות להיות הפתעה מזעזעת.

בחר במגרש שלך

אם טרם רכשתם מגרש בניין לבית החדש שלכם, דברו עם מתווכים בכדי לקבל אומדן גס של עלויות הקרקע באזורים אותם אתם שוקלים. למרות שעלויות הקרקע משתנות מאוד בהתאם לעלויות הקרקע המקומיות, באופן כללי, אתה מתכנן ש 20 עד 25 אחוז מעלות הבית החדשה שלך יועברו לקראת רכישת הקרקע.

בין אם אתם בונים את ביתכם בפיתוח פרברי או באתר עם נוף מרהיב לאוקיאנוס, כמעט תמיד תצטרכו לבחור את הקרקע לפני שתבחרו תכניות קומה או פרטים אחרים. עליכם (וכל המקצוענים שתשכרו) תצטרכו לבדוק גורמים כמו מצב קרקע, ניקוז, יעוד וקודי בנייה באזור. העלויות יהיו גבוהות יותר אם יש צורך להתאים את עיצוב הבית שלך כך שיתאים למגרש. אם ניתן לבנות את הבית על המגרש באמצעות שרטוטים מלאי, זה יעזור לתקציב שלך.

בחר תוכנית בית

בתים חדשים רבים נבנים באמצעות תוכניות מלאי מקטלוג מודפס או ממקור מקוון. מציאת התוכנית המתאימה עשויה לארוך זמן מה. מקום אחד להתחיל בו עשוי להיות ההחלטה על סגנון הבית האהוב עליך. קבל רעיונות מהקטלוגים הרבים הזמינים, ובמידת הצורך, יש לבנות בניין או איש מקצוע אחר לבניין - אדריכל או מעצב - שיעזור לך לבחור את תוכנית המניות הטובה ביותר לצרכים שלך. מעצב בית יכול גם לבצע שינויים קלים בתוכניות המניות מבחינת גודל החדר, סגנונות החלון או פרטים אחרים. יש בונים שיכולים לבצע שינויים קלים בתוכניות מלאי לבית.

לעומת זאת, בית בעיצוב מותאם אישית נוצר במיוחד עבור המשפחה שתגור שם והאתר עליו הוא יושב. ברוב המקרים, בתים בעיצוב מותאם אישית דורשים את שירותיו של אדריכל מורשה. הם שואלים שאלות כמו " איפה השמש ביחס למגרש? מאיפה נובעות הרוחות הרווחות? איך נוכל לחסוך כסף בעלויות חימום וקירור לטווח ארוך? " האדריכל צריך גם לשאול שאלות ממצות על אורח חייך והעדפותיך..

תהליך בניית בית חדש הרבה לפני יציקת היסוד
תהליך בניית בית חדש הרבה לפני יציקת היסוד.

בין אם תבחרו במניה או בעיצוב מותאם אישית, כדאי לבחור תוכנית שתענה על הצרכים שלכם במשך שנים רבות. זוג צעיר אולי ירצה לתכנן יותר בני משפחה, למשל, בעוד שבעל בית מבוגר צריך לחזות בצרכים במקום ההזדקנות.

סדר את הצוות שלך

לאחר שנבחרו תקציב עבודה, אתר בנייה ועיצוב בית, כעת תוכלו להתחיל להרכיב את צוות המומחים לעיצוב ובניית הבית שלכם. שחקני מפתח יכול לכלול בונה, מחפר, A מודד, וכן מעצב הבית או אדריכל, במידת הצורך. ברוב המקרים, בעלי בתים מתחילים בבחירת הקבלן (קבלן כללי). המקצוען הזה בוחר אחר חברים בצוות. עם זאת, תוכל גם לבחור להזמין אדריכל או מעצב תחילה.

השאלה הגדולה היא זו: עד כמה תהיו מעורבים (האם תוכלו להיות) בתהליך? בעוד שרוב בעלי הבית שוכרים קבלן כללי / בונה שיתאם את מרבית העבודות או את כולן, יתכן ובעל הבית שרוצה להיות מעורב עמוק בתהליך ישמש כ- GC שלו. במקרה זה, תעסיק ותפקח על כל קבלני המשנה-מחפרים, נגרים, קבלני בטון וכו 'בעצמך. עבודה כזו אינה מיועדת לבעלי לב חלש, אלא עבור האדם הנכון, זו יכולה להיות דרך מתגמלת לבנות בית, כמו גם לחסוך כסף.

מה עם בנייה לא מסורתית?

איך הבית שלך נראה לא בהכרח מכתיב את אופן בניית הבית. בניית מסגרות מסורתית אינה האופציה היחידה. אנשים רבים הסתקרנו עם בתי קשיות קש, בניית אדמה נגועה ואפילו בתי קלח. אך אינך יכול לצפות שבונים מסורתיים - או אפילו כל האדריכלים - יהיו מומחים לכל דבר. בניית בתים מסורתיים בשיטה לא מסורתית מחייבת צוות המתמחה בסוג זה של בנייה. הכינו שיעורי בית ומצאו את האדריכל והבנאי המתאים שיוכלו לממש את החזון שלכם.

משא ומתן על חוזה

דאגו לקבל חוזים כתובים וחתומים לכל בעל בניין העוסק בבניית ביתכם. לכל הפחות, משמעות הדבר היא חוזה עם הקבלן הכללי / הקבלן, כמו גם עם מעצב הבית או האדריכל, אם הם חלק מהתהליך.

מה נכנס לחוזה בנייה? חוזה לבניית בתים חדשים יתאר את הפרויקט בפירוט ויכלול פירוט של כל החלקים שייכללו בבית - "המפרט". ללא מפרט מפורט, סביר להניח שהבית שלך ייבנה עם חומרים של "ציון בונה", שיכולים להיות בצד הזול יותר. הקפד לחשוף את המפרט כחלק מהמשא ומתן לפני שנכתב החוזה כחלק מהמשא ומתן, ואז וודא שהכל רשום בבירור. זכור לתקן את החוזה בהמשך אם אתה או הקבלן שלך מבצעים שינויים כלשהם בפרויקט.

בשורה התחתונה

הזמן המושקע בהשלמת הצעדים המקדימים לבניית בית חדש יכול להיות תקופה מרגשת, אך זהו גם זמן להעריך אם בנייה חדשה היא הבחירה הנכונה. התהליך הוא עבודה קשה מאוד והוא מביא לשיבושים בחייכם ובחייהם של הסובבים אתכם. יתכן מאוד שתגלו שזה פחות מלחיץ לקנות בית קיים - או בית קיים מראש או בית שנבנה לאחרונה שנבנה "לפי מפרט". או שאתה עלול לגלות שהישארות בבית הקיים שלך ושיפוץ זה היא אפשרות טובה יותר.

ההחלטה לבנות בית משלך מתקבלת לפעמים מהסיבות הלא נכונות. בניית בית חדש לעיתים רחוקות "מתקנת" חיים בעייתיים או זוגיות. שלב ראשון חשוב הוא לנתח את המניעים שלך. האם אתה בונה בית מכיוון שמישהו אחר רוצה שתהיה? האם זו סטייה מבעיית חיים אחרת? האם אתה יכול להתמודד עם הלחץ הנוסף בחייך? למה אתה רוצה לבנות בית? השתקפות עצמית עשויה להביא למודעות עצמית ולחסוך מכם כאבי ראש רבים.

אך אם הבדיקה העצמית שלך עוברת את המבחנים הללו, עקוב בקפידה אחר חמשת שלבי הכנה מרכזיים יבטיח שהפרויקט שלך מייצר את הבית שמגיע לך ולמשפחתך.

מאמרים בנושאים דומים
  1. כיצד לבצע ניקיון נעילה?
  2. איך משכירים מיכל דומפסטר לפסולת שיפוצים?
  3. 5 סיבות לשכור חשמלאי
  4. תשתית הבסיס: יסודות הקוד
  5. מה פירוש המושג "מחוספס"?
  6. מה כדאי לדעת על בידוד תאית מפוצץ?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail