כיצד לקבוע את העלות למטר רבוע של בניית מוסך?

שאותה הם יקבלו את עבודות המסגור והבנייה הבסיסיות ביותר
לכל הבונים יש עלות בסיסית לכל מ"ר, שאותה הם יקבלו את עבודות המסגור והבנייה הבסיסיות ביותר.

כמעט לכל קבלן יש סיפור על לקוח שמתקשר ושואל: "כמה יעלה לבנות מוסך בגודל 24 x 24 מטר?" קבלן יש לענות על שאלה זו בזהירות כי עלות הבנייה בפועל עבור שני מוסכים זהים בגודלם יכולים להשתנות בקלות על ידי 7460 € או יותר, תלוי איך הלקוח רוצה לבנות ולסיים אותו. אומדני העלות חייבים לכלול שאלות ותשובות מפורטות על מנת לקבוע את עלויות הבנייה בפועל.

כדי לקבוע את עלות הבנייה עבור המוסך החדש שלך, הקבלן ישקול כמה אלמנטים.

קביעת הגודל הנכון

למרבה הצער, אין 'תפריט מוסכים' שאומר שמוסכים קטנים, בינוניים וגדולים נקבעו לכל אחד מהם נקודות מחיר. לבעל בית יש כל כך הרבה אפשרויות לשקול שהצעת מחיר גסה בטלפון לא תהיה מדויקת. עם זאת, ישנם כמה גדלים סטנדרטיים ועלויות בנייה שעליהם הקבלנים מסתמכים כאשר מתמודדים על פרויקט מוסך. מוסך רכב אחד הוא בגודל של לפחות 12 x 20 מטר, ואילו הגודל המינימלי עבור מוסך דו מכונית הוא 20 x 20 מטר. מידות אלה נחשבות למינימום מוחלט, וההמלצה היא בדרך כלל לבנות מוסך גדול יותר הוא מעשי על מנת למקסם את שטח האחסון ולספק מקום רב לפתיחת דלתות הרכב. מרבית בעלי הבית מוצאים כי מוסך בגודל 24X24 מטר מספק את הביצועים הטובים ביותר עבור מוסך טיפוסי של שתי מכוניות, ובלבד שאתר הבנייה יאפשר מספיק מקום.

כל הבונים בסיסיים לכל מ' 2 עלות אשר הוא לגורם העבודה מסגור והבנייה הבסיסית ביותר. אמנם זה יכול להשתנות מעט מאזור לאזור בהתאם לעלויות עבודה מקומיות, ככלל אצבע טובה הוא להשתמש לממוצע הארצי של 30 € לכול מטר 2 עבור מוסך כי מועלה על הצד של הבית שלך כך שהיא חולקת קירות משותפים, או 52 € לכל מטר 2 אם במוסך נבנה מאפס. עבור מוסך חדש מנותק בגודל 20 x 20 מטר, תכנן סכום של כ- 20900 יורו דולר שיכלול תשתית בטון בסיסית, קירות וגג ממוסגרים וקירוי רעפים אספלט רגיל.

זוהי רק נקודת התחלה, שכן ישנם מספר גורמים שיכולים להוסיף לעלות הבנייה הבסיסית הזו.

קרן

בעת קביעת העלות למטר 2 של מוסך, עדיף עבודה מהיסוד. העלות הראשונה שתצטרך להעריך היא יסוד היחידה, אשר נקבע על פי האקלים בו אתה גר. באזורים שבהם הקרקע אינה קופאת, בעלי בתים יכולים לברוח עם בניית המוסכים שלהם על גבי לוח בטון שנמזג ממש על כיתה. באזורים בארץ שבהם הכפור מחלחל, כנראה שזה רעיון טוב יותר שיהיה בסיס עם כותרת תחתונה מתחת לקו הכפור, כאשר הלוח נשפך בין קירות הבטון החיצוניים המשתרעים כלפי מטה ליציבות. עלות הממוצעת לאומית לוח "פנויות" בסיסי היא כ 3 € לכל מטר 2, ואם יסודות קיר חיצוני גזע משמשים, המחיר עולה ל כ 3,70 € לכל מטר 2.

בדוגמה שלנו למוסך בגודל 20 x 20 מטר, קרן חדשה תעלה בין 1190 € ל 1490 € עלות זו יכולה להשתנות במידה מסוימת בהתאם לנסיבות. לדוגמא, אם נדרשת חפירה גדולה, העלויות יכולות להיות גבוהות יותר. או אם המוסך החדש נבנה באתר של מוסך ישן עם תשתית קיימת מוצקה, העלויות עשויות להיות נמוכות יותר.

מספר דלתות המוסך

לרוב תצטרכו להביא חברה המתמחה בהתקנת דלתות מוסך תקורה, מכיוון שרוב הקבלנים אינם רוצים כאב ראש וסכנות הכרוכות בהתקנת קפיצי המתח. המשמעות היא שתשלמו עלויות עבודה נוספות בנוסף לרכישה בפועל של הדלתות. דלתות המוסך עצמן מגיעות עם אפשרויות כגון חלונות, בידוד, צבע צבע וכו '. ברור שככל שדלתות המוסך יהיו יותר מפוארות, כדאי שתצפו לשלם יותר. הצד הנמוך של דלת המוסך הוא סביב 370 €, ואילו דלת מבודדת או עץ עם חלונות יכולה לעלות מעל 1870 € עבור הדלת בתוספת התקנה. תכנן להכפיל את העלות הזו אם אתה מתקין שתי דלתות במוסך כפול. עלות זו אינה כוללת את פותחן דלתות המוסך או כל חיווט חשמלי שיש לבצע.

חלונות ודלת כניסה צדדית

במוסכים גדולים יותר שבהם יהיה לך מקום לעבוד, חלונות הם תוספת נחמדה להכניס מעט אור ולהשיג רוח טבעית. כמובן שמספר החלונות שתתקין יגדיל גם את העלות הכוללת של הפרויקט שלך. הדבר הטוב בחלונות המוסך הוא שהם פונקציונליים יותר מסוגננים, כך שתוכל לקנות סוג פחות יקר ממה שהיית עושה בסלון או בחדר שינה. המוסך שלך יזדקק גם לדלת כניסה צדדית, המחויבת בקוד ברוב האזורים.

אומדני העלות חייבים לכלול שאלות ותשובות מפורטות על מנת לקבוע את עלויות הבנייה בפועל
אומדני העלות חייבים לכלול שאלות ותשובות מפורטות על מנת לקבוע את עלויות הבנייה בפועל.

חלונות יחיד סטנדרטיים עומדים על כ -220 יורו לכל אחד, ולרוב אין עלות עבודה נוספת מכיוון שההתקנה כלולה בעבודות המסגרות הבסיסיות לנגרות. דלת כניסה צדדית פשוטה עשויה פלדה שטוחה בממוצע כ -220 אירו, כאשר העבודה כבר כלולה בעלויות הבנייה הבסיסיות. תשלמו יותר עבור דלתות משוכללות יותר עם חלונות זכוכית, לוחות דקורטיביים או בניית פיברגלס.

יש אנשים שלא אוהבים את הקישור החלש לגניבה שמספק חלון המוסך ובוחרים במקום זאת באורות צוהר. אם אתה בוחר חלונות גג, צפה להוסיף כ- 93 € בזמן וחומרים לכל גזרה.

סוג ציפוי וקירוי

אחד מגימורי המוסך הכי פחות יקרים משאיר את הנכס מכוסה בעטיפת הבית של טיווק. זה בדרך כלל בגלל שבעל הבית נגמר לו הכסף או שקבלן דילג על העיר. אבל רוב האנשים ירצו מראה חיצוני מסוגנן יותר כמו:

  • ציפוי ויניל הוא זול, קל להתקנה, עם שפע של מבחר צבעים ואחריות ארוכה. ארצי, ציפוי ויניל ממוצע כ 3 € לכל מ' 2, מותקן.
  • חיפוי אלומיניום עמיד יותר, יכול להיות חלק, וניתן לצבוע אותו. עלויות ממוצעות, מותקן, הם 2,20 € ל 6 € לכל מטר 2, עם פלדת ציפוי קצת יותר יקרה מאשר אלומיניום.
  • חיפוי סיבים מלט הפך פופולרי מאוד בזכות המראה הייחודי שלו ועמידותו (לרוב נושאת אחריות ל -50 שנה). ניתן לצבוע והוא אטום לחום וקור. חיפוי זה זמין הן בצורת קרש והן בצורת רעידות / רעפים. עלויות ממוצעות במשק עומדות 7,50 € לכל מטר 2, מותקן. סוגי רעידות / רעפים יקרים במקצת מסוגי קרשים. אם כי יקר במקור, זהו אחד מחומרי הציפוי הטובים והארוכים ביותר שתוכלו לבחור.
  • ציפוי ארז הוא אסתטי וגם לסביבת קיימא ויש לו תכונות בידוד תרמי הגונות. חיפוי ארז היה פעם הסטנדרט עבור בית עם ציפויים צבועים. לעיתים רעידות ורעפים נותרים לא גמורים. ממוצעים לאומיים לרוץ על 2,20 € ל 3 € לכל מטר 2 קרשי ציפוי, מותקן, ולפעמים כפול עבור שייק או רעפים. זכור, עם זאת, שהארז הוא חומר ציפוי בעל תחזוקה גבוהה ואורך חייו ממוצע כ -20 שנה.
  • טיח הוא חומר ציפוי עמיד מאוד, וייתכן שעדיף אם ביתכם צמוד עם טיח. ארצית, ממוצעים לברוח 4,50 € ל 6,70 € לכל מטר 2 עבור ציפוי טיח. חיפוי טיח מטופח כראוי יכול להחזיק מעמד כל עוד המוסך עצמו.
  • חיפוי לבנים נבנה בדרך כלל על ידי יישום חזית לבנים על קיר רגיל עם מעטפת עץ. לרוב משתמשים בו במוסכים על מנת להתאים לבית המשתמש בלבנים. עלויות ממוצע ההתקנה בהפעלה מ 4,50 € ל 6,70 € לכל מטר 2. מטופח כראוי, זהו עוד חומר ציפוי ארוך טווח.

משטחי קירוי הם מחירים לפי ריבועים - יחידת מידה השווה משטח של 10 x 10 מטר. לכן, אם יש לך 600 מ ' 2 גג מוסך שאתה באמת צריך 6 ריבועים. ממוצע האומות הוא 60 € עד 75 € לרבוע עבור רעפי אספלט, ללא ספק הבחירה הנפוצה ביותר עבור מוסכים. רעפי אספלט הם בחירה חסכונית, עם אורך חיים שנע בין 20 ל -40 שנה, תלוי באיכות החומרים.

חומרי קירוי אחרים זמינים גם הם, ובדרך כלל נבחרים על מנת להתאים לכל קירוי המשמש בבית:

  • מתכת קירוי: עלויות ממוצעות לרוץ בין 5,20 € ו 10 € לכל מ' 2 (קירוי זה בדרך כלל לא נמדד ריבועים). אף על פי שהם יקרים, גגות אלה עמידים מאוד, עם אורך חיים של 75 שנים די נפוץ.
  • קירוי אריחים: העלויות הממוצעות הן בין 520 € ל 600 € למ"ר. למרות שהם יקרים, הגגות הללו עמידים מאוד. עם זאת, הם עשויים לדרוש חיזוק מסגור נוסף כדי לתמוך במשקל המשמעותי.

עלויות נוספות

אפשרות אחת אחרונה שאתה צריך להחליט על בעת קביעת העלות לכל מטר 2 של מוסך היא האם אתה רוצה לסיים את הקירות הפנימיים מיד. בהתאם-R פקטור תבחר, תצטרך להוסיף בין 0,40 € ו 2,20 € לכל מטר 2 לבידוד, אז קירות גבס, מלטש, וציור יוסיף כ 1,50 אחר € לכל מטר 2. למרבה המזל, סוג זה של עבודות גימור קל למדי עבור עובדי DIY, ורבים בוחרים לחכות כדי להשלים את העבודה מאוחר יותר.

יש לקחת בחשבון גם את עלויות החיווט והצנרת. מרבית אזורי הקוד דורשים לפחות מעגל חשמלי בסיסי אחד לאורות חשמל, לשקע ולפתח דלת המוסך, וייתכן שתרצה להפוך את שירות החשמל למכלול מלא יותר. אינסטלציה אינה נדרשת, אך מומלץ לכלול כיור שירות עם אספקת מים וקווי ניקוז.

שורה תחתונה

כפי שאתה יכול לראות, להתקשר לקבלן ולשאול כמה יעלה מוסך זה יותר מסובך ממה שאתה חושב וזה יכול להביא מספר שאלות. היו מוכנים להקדיש זמן לזיהוי סוג המוסך הרצוי ותכונותיו. מוסך חדש יכול בקלות לעלות 37300 € ומעלה, אך השקעה בריאה במוסך שלכם יכולה ליצור רק את המקדש המעשי הרצוי לכם - לא רק מקום לאחסון מכוניות, אלא מקום להתעסק עם כלים, לבלות עם שכנים או לפתח גינון. כישורים. מוסך נחמד יהיה גם חיובי אם תחליט יום אחד למכור את הבית שלך.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail